Netflix رسماً سفارش ساخت سریال Sandman از سوی Neil Gaiman را تأیید کرد

بعد از سالها تلاش برای ساخت نسخه‌ی سینمایی کمیک کلاسیک Sandman نوشته‌ی Neil Gaiman  بالاخره قرارداد ساخت سریال تلوزیونی Sandman بین Netflix و Warner Bros. Television امضا خواهد شد....

بعد از سالها تلاش برای ساخت نسخه‌ی سینمایی کمیک کلاسیک Sandman نوشته‌ی Neil Gaiman  بالاخره قرارداد ساخت سریال تلوزیونی Sandman بین Netflix و Warner Bros. Television امضا خواهد شد. این قرارداد با ذکر عبارت ” تعهدات مالی سنگین” قرار است به گرانقیمت‌ترین پروژه‌ی تلوزیونی استودیوی DC Entertainment تا به این تاریخ تبدیل شود.

Sandman عنوان یکی از محبوب ترین سری کمیک بوک های DC است که اولین بار در سال ۱۹۸۹ به انتشار رسید. داستان Gaiman حول محور کاراکتری اتفاق می‌افتد که از توانایی تجسم تمامی رویاها و تخیلات برخوردار است. البته داستان این کمیک برای خلاصه شدن در یک بند کمی بیش از حد عمیق و چندلایه است. از دهه‌ی ۱۹۹۰ به این سمت، تلاش‌های بسیاری برای استارت پروژه‌ی ساخت ورژن سینمایی این داستان به عمل آمده است اما اخیراً و در سال ۲۰۱۶ اخباری مبنی بر همراهی Gaiman و Goyer در مسئولیت تهیه کنندگی پروژه‌ی مذکور منتشر شد که بعد از آن نیز Eric Heisserer به عنوان فیلمنامه نویس این کار معرفی شد. بر اساس گزارش THR در سال ۲۰۱۷ قرار بود Gaiman که نویسندگی کمیک اورجینال Sandman را عهده دارد بوده، به همراه David Goyer نویسنده‌ی Constantine و Batman v Superman: Down of Justice به عنوان تهیه کننده‌ی انحصاری در این پروژه شرکت کنند. Allan Heinberg نویسنده‌ی عنوان Wonder Woman نیز مسئولیت مدیریت اجرایی و نویسندگی این پروژه را عهده دار شده بود. از آنجایی که در زمان مذکور، هنوز قرارداد رسمی به امضا نرسیده بود، Netflix و Warner Bros صحت یا عدم اعتبار اخبار مربوط به انتصاب این مسئولیت به خود را اعلام نمی‌کردند. هرچند هیچگونه اطلاعاتی از تعداد اپیزودها و یا زمان آغاز پروژه‌ی ساخت از سوی هیچ یک از این نام‌ها اعلام نمی‌شد.

 

داستان Gaiman حول محور کاراکتری اتفاق می‌افتد که از توانایی تجسم  رویاها و تخیلات برخوردار است.

 

اما امروز Netflix در توییتی که پایین تر مشاهده می‌کنید، رسماً شایعاتی را که سالها درباره‌ی این عنوان مطرح شده بود را تأیید کرد.

بعد از تصاحب ۲۰th Century Fox توسط Disney و کناره گیری Marvel از سرورهای استریم Netflix به نفع Disney+، کمپانی Netflix نیز نسبت به افزایش مجدد تمایل این سرویس برای تصویب پروژه‌های بزرگ اقدام می‌کند. تمایل Netflix برای امضای قرارداد بزرگ مالی پروژه‌ی Sandman مهر تأیید دیگری بر این مطلب است. از طرفی Warner Bros نیز قصد دارد اواخر امسال، نسبت به راه اندازی سرویس استریم اختصاصی خود، اقدام کند. آنها هم اکنون در حال مذاکره با J,J.Abrams برای تولید پروژه‌ای به ارزش نیم میلیارد دلار هستند. لذا هرگونه پروژه‌ی سود ده کوتاه مدت می‌تواند به بسته شدن این قرار داد کمک کند.

Gaiman اخیراً و با تمدید فصل سوم سریال اقتباسی American Gods از رمان خود، به موفقیت‌های قابل توجهی دست یافته است. وی همچنین به عنوان یکی از نویسندگان سریال Good Omebs در شبکه‌ی استریم Amazon فعالیت می‌کند. Sandman مدت‌هاست که به عنوان یکی از پتانسیل‌های ورود به عرصه‌ی سینمایا تلوزیون مطرح شده است. ۷۵ موضوع مختلف این رمان در کنار اسپین آف‌های احتمالی و از همه مهم‌تر طرفداران مشتاق و علاقه مند آن، از ظرفیت بالایی برای ساخت سریال و یا سریال‌های آینده‌ از این عنوان برخوردار است.

منبع: Screenrant

مطالب مرتبط: انتخاب بازیگر نقش Sherlock Holmes در فیلم اقتباسی Enola Holmes

دسته بندی
سریالمطالبمقالات

یک دیدگاه

مطالب مرتبط