۱۱ موردی که بهتر است قبل از شروع بازی God of War بدانید

بازی God of War تغییرات گسترده ای به خود دیده است. پس برای آشنایی با این موارد، این مقاله را از دست ندهید
God of War

بازی God of War بعد از مدت‌ها انتظار بلاخره برای کنسول Playstation 4 منتشر شد. این بازی از لحاظ مبارزات، نوع پیشرفت، گشت و گذار در محیط، زاویه‌ی دوربین و بسیاری از مکانیک‌های دیگر دست‌خوش تغییرات زیاد و بعضا اساسی نسبت به گذشته شده است. به نوعی که وقتی بازی را شروع می‌کنید گویی در حال تجربه‌ی بازی نا آشنا و جدیدی هستید.

احتمالا بعد شروع بازی سورپرایز خواهید شد. بازی به شما اجازه‌ می‌دهد کمی از روند اصلی بازی خارج شوید و به گشت و گذار در محیط بپردازید. همچنین باید به درخت مهارت اشاره کرد که با جمع‌آوری امتیازات XP می‌توانید حرکات مختلفی را برای مبارزات کریتوس و فرزندش آترئوس باز کنید. صحبت از امتیازات XP شد. God of War مقداری المان‌های نقش آفرینی نیز به خود اضافه کرده است و اجازه می‌دهد مانند بسیاری از بازی‌های این روز‌ها، لباس‌ها و سلاح‌هایتان را ارتقا دهید.

در این مقاله قصد داریم به ۱۱ مورد که بهتر است قبل از شروع God of War بدانید بپردازیم. پس با PSArena همراه باشید:

 

۱_برای گشت‌ و گذار در محیط زمان بگذارید:

همانطور که اشاره شد، بازی God of War تغییرات گسترده‌ای به خود دیده است. یکی از همین تغییرات در مورد کشف محیط‌های مختلف به بهانه‌ی به دست آوردن منابع برای ارتقای شخصیت‌های بازی است‌. در ابتدا بازی خطی آغاز می‌شود ولی وقتی به منطقه‌ی Lake of Nine برسید، بازی به شما اجازه می‌دهد داستان اصلی را رها کنید، به گشت و گذار بپردازید و هر زمان که خواستید دنبال داستان اصلی بازی بروید.

کشف محیط‌های اطراف می‌تواند ماموریت‌های فرعی را نیز با خود به همراه‌ داشته باشد که دارای خط‌های داستانی مخصوص به خود هستند. مطمئن باشید که کنجکاوی شما بی‌جواب نخواهد ماند و پاداش‌هایی مانند امتیاز‌های XP بیشتر، ارتقاء‌های افزودنی به سلاح‌های کریتوس و موارد دیگری را نیز در این راه دریافت می‌کنید که ارزشش را دارد.

 

 

۲-به اکتشاف بپردازید ولی با دقت این کار را انجام دهید:

سعی کنید تمام گوشه‌ها و شیار‌های محیط را خوب بگردید زیرا ممکن است صندوق‌هایی دارای آیتم‌های باارزش در این مکان‌ها مخفی شده باشند. اگر صندوق‌های رمزدار را پیدا کردید حتما برای باز کردن آن‌ها وقت صرف کنید زیرا آیتم‌های باارزشی مثل Runic Apples و Horns of Blood Mead را با خود به همراه دارند که اولی برای افزایش درجه‌ی سلامتی و دومی برای افزایش درجه‌ی Spartan Rage کاربرد دارند. علاوه بر صندوق‌های رمزدار، صندوق‌های دیگری نیز در گوشه گوشه‌ی جهان بازی وجود دارند که آیتم‌هایی مانند XP یا سنگ‌هایی با قابلیت افزودن حرکات جدید به تبر کریتوس یا کمان آترئوس را نیز با خود به همراه دارند.

 

 

۳-از دکمه‌ی برگشتن سریع هنگام مبارزات استفاده کنید:

حالا که دوربین بازی در God of War تغییر کرده و روی شانه‌‌ی کریتوس قرار دارد، احتیاج دارید وقتی به وسیله‌ی دشمنان محاصره شدید به سرعت به جهت‌های مختلف چرخش کنید. به عنوان مثال گاهی اوقات ممکن است در مکان‌هایی به مبارزه بپردازید که فضای کافی برای حرکت وجود نداشته باشد. در این گونه مکان‌ها می‌توانید با فشردن دکمه‌ی پایین به سرعت به سمت دشمنِ پشت سر خود برگردید. توجه‌ داشته باشید که این دکمه را چند بار فشار ندهید زیرا کریتوس دو یا چند بار میچرخد.

اگر فشردن این دکمه برای شما سخت است این امکان در بازی وجود دارد که به منوی تنظیمات بازی رفته و جای این دکمه را با دکمه‌ی دیگری جایگزین کنید.

 

 

۴- سلاح‌های خود را با سنگ‌های Runic شخصی سازی کنید:

زمانی که در حال حمله و ضربه زدن به دشمنان بازی هستید از قابلیت‌های سنگ‌های Runic غافل نشوید. سنگ‌های Runic ویژگی‌های قدرتمندی به تبر کریتوس و کمان آترئوس اضافه می‌کنند. برای استفاده از هر کدام از این سنگ‌ها دکمه‌ی خاصی در نظر گرفته شده است. در هر صورت اجازه دارید ۳ عدد سنگ Runic به سلاح خود اضافه کنید که معمولا دو عدد از این سنگ‌ها برای ضربه زدن به دشمنان استفاده می‌شوند. برای استفاده از قابلیت این سنگ‌ها بعد از نگه داشتن دکمه‌ی L1 باید دکمه‌ی R1 یا R2 یا دایره را فشار دهید تا کریتوس ضربه‌ای محلک به دشمنان بخت برگشته وارد کند. زمانی که از این حملات استفاده کردید باید مدتی صبر کنید تا دوباره فعال شوند.

هر کدام از این سنگ‌ها ویژگی‌های منحصر به فرد خود را دارند، پس توجه داشته باشید، بنابر سبک مبارزات خود از سنگ‌های Runic مناسب استفاده نمایید.

 

 

۵-قابلیت‌های درخت مهارت را با دقت و استراتژی آنلاک کنید:

در ۵ یا ۶ ساعت نخست ماجراجویی خود در بازی God of War امتیازات XP زیادی را کسب نخواهید کرد. اما کمی که به مبارزه با دشمنان بازی بپردازید، یاد می‌گیرید که کدام مهارت برای آنلاک کردن در درخت مهارت، مناسب شما خواهد بود. به عنوان مثال قابلیت‌های مبارزه مانند Grinding Storm و Guardian Sweep انتخاب‌های مناسبی برای مبارزه با دسته‌های زیاد دشمنان هستند. در مقابل اگر علاقه دارید روی یک دشمن تمرکز کنید و ضربه‌های کارآمدی به وی وارد کنید می‌توانید مهارت‌های زیر شاخه‌ی Rage Combat را آنلاک نمایید.

امتیازات XP به راحتی به دست نمی‌آیند در نتیجه از آن‌ها عاقلانه استفاده کنید و توجه داشته باشید ابتدا قابلیت‌های مناسب برای سبک مبارزات خود را آنلاک نمایید و بعد به سراغ باز کردن قابلیت‌های دیگر بروید.

 

 

۶-در مبارزات خود خلاقیت به خرج دهید:

God of War دست شما را برای چگونه مبارزه کردن باز می‌گذارد و می‌توانید ضربات مختلفی را با یکدیگر ترکیب کنید. مثلا زمانی که قابلیتی را در درخت مهارت بازی برای تبر کریتوس باز کردید مقداری زمان برای یادگیری، آشنایی و نوع استفاده از آن قابلیت صرف کنید. به مرور زمان سعی کنید آن قابلیت را با ضربات دیگر ترکیب کنید و فرمول جدیدی از ضربات را به دست آورید. در واقع God of War به گونه‌ای طراحی شده است که دست شما را با توجه به سبک مبارزه‌تان برای ساختن کومبو‌های مختلف باز می‌گذارد. پس سعی کنید از چندضرب‌های مختلفی استفاده کنید، این قابلیت به شما اجازه می‌دهد به مبارزات خود تنوع ببخشید و از یکنواخت شدن مبارزات جلوگیری کنید.

 

 

۷-از آترئوس در مبارزات خود بهره ببرید:

آترئوس در نگاه اول ممکن است یک همراه ضعیف برای کریتوس به نظر برسد، ولی به مرور زمان پیشرفت می‌کند و می‌تواند به همراهی مهم و پرکاربرد در بازی تبدیل شود. او با کمان خود می‌تواند به دشمنان ضربه وارد کند و با برتاب تیر از سطح سلامت آن‌ها بکاهد یا حواس آن‌ها را به سمت خود پرت کند تا کریتوس بتواند دخل دشمان را راحت‌تر بیاورد. همچنین درخت مهارت جداگانه‌ای نیز برای آترئوس در نظر گرفته شده است که با فعال کردن بخش‌های محتلف آن‌، قابلیت‌های جدیدی برای وی باز می‌شود.

در طول بازی تیر‌های مختلف با قابلیت‌های مختلف مانند تیر‌های Shock، دشمنان را برای چند ثانیه گیج و آسیب‌پذیر می‌کند. کمان آترئوس مانند پدرش قابلیت افزودن سنگ‌های Runic را دارد که قابلیت این سنگ‌ها با نگه داشتن دکمه‌ی مربع فعال می‌شود.

 

 

۸-یک سبک مبارزه انتخاب کنید و به آن پایبند بمانید:

در ابتدای مقاله به این موضوع اشاره کردیم که نسخه‌ی جدید God of War تا حدودی از المان‌های نقش آفرینی بهره می‌برد‌. این موضوع به این معناست که می‌توانید سبک مبارزات خود را تعیین کنید‌. مثلا یک زره انتخاب کنید که باعث تسریع در حرکات شما می‌شود و می‌توانید سریعتر جای خالی دهید یا به دشمنان آسیب وارد کنید ولی در عین حال در مقابل ضربات دشمنان آسیب‌پذیرتر می‌شوید. یا می‌توانید زرهی انتخاب کنید که حرکات شما رو کند می‌کند ولی باعث قدرتمند شدن ضربات و مقاومت بیشتر شما در برابر ضربات دشمنان می‌شود. در نتیجه سبک مورد علاقه‌ی خود را انتخاب کنید و در راستای آن قابلیت‌های کریتوس را ارتقا دهید.

 

 

۹-آیتم‌های Enchantments را دوباره روی زره‌های جدید خود نصب کنید:

در طول بازی زره‌های مختلفی را برای کریتوس به دست خواهید آورد، و احتمالا هیجان به دست آوردن این زره‌ها باعث شود آیتم‌های Enchantment که روی زره قبلی خود نصب کرده بودید را فراموش کنید. باید توجه داشت که بازی آیتم‌های Enchantment قدیمی را از روی زره شما برنخواهد داشت و باید این عمل را به صورت دستی انجام دهید. پس فراموش نکنید آیتم‌های Enchantment را از روی زره قبلی خود برداشته و روی زره جدید خود نصب کنید تا ویژگی‌های قبلی زره خود را از دست ندهید.

 

 

۱۰- چالش‌های مناطق Muspelheim و Niflheim را فراموش نکنید:

در بخشی از بازی به مناطق جدیدی با نام‌های Muspelheim و Niflheim خواهید رسید که انجام ماموریت‌های این مناطق کاملا اختیاری است. به دلیل جلوگیری از لو رفتن داستان چیز زیادی از این مناطق نمی‌گوییم ولی توجه داشته باشید انجام چالش‌های مناطق مذکور آیتم‌های بسیار با ارزشی را در اختیار شما قرار می‌دهد که امکان ساخت زره‌ها و تجهیزات بسیار خاص و کمیابی را به شما خواهد داد.

 

 

۱۱-آیتم‌های Yggdrasil Dew را بردارید:

در طول اکتشاف محیط‌های اطراف با قایق، به درختانی برخورد می‌کنید که شیء نورانی از آن‌ها آویزان است. پس به زیر این درختان رفته و آن اشیاء نورانی را
بچینید. این اشیاء Yggdrasil Dew نام دارند و بعد از به دست آوردن آن‌ها یکی از قابلیت‌های کریتوس یعنی سطح سلامتی، قدرت یا سطح دفاعی وی بلافاصله افزایش پیدا خواهد کرد. پس Yggdrasil Dewها را دست کم نگیرید زیرا ارزش صرف زمان برای به دست آوردن را دارند.

دسته بندی
پلی استیشنمطالبمقالات

یک دیدگاه

مطالب مرتبط