کاراکتر ویژن چگونه در سریال WanadaVision دوباره زنده می‌ شود؟

بررسی تئوری‌های زنده شدن Vision!
Wanda Vision
Wanda Vision
کاراکتر ویژن چگونه در سریال WanadaVision دوباره زنده می‌ شود؟Reviewed by نیما احمدی on Jul 25Rating: 5.0کاراکتر ویژن چگونه در سریال WanadaVision دوباره زنده می‌ شود؟

استودیوی مارول برای سریال WandaVision وعده داده تا ویژن (با بازی پاول بتنی) و اسکارلت ویچ (با بازی الیزابت اولسن) را دوباره در دنیای سینمایی Marvel و توسط شبکه اینترنتی Disney+ (دیزنی پلاس) متحد کند، ولی حقیقت بزرگی درباره این سریال وجود دارد: ویژن مرده است. این ربات در فیلم Avengers Infinity War دو بار به هلاکت رسید و یکی از کسانی محسوب می‌شد که هالک با استفاده از دستکش بینهایت در فیلم Avengers Endgame، برخلاف واندا ماکسیموف و دیگر قهرمانان، نتوانست او را زنده کند. مرگ اسکارلت ویچ توسط بشکن تانوس، به وسیله گروه انتقام جویان معکوس شد و او توانست تا حدودی انتقامش را در نبرد نهایی از Thanos بگیرد. اما Vision چگونه می‌تواند از مرگ برگردد و در سریال WandaVision حضور داشته باشد؟

ویژن و اسکارلت ویچ، زوج عاشق کمیک‌های Marvel ، هر دو در فیلم Avengers Age of Ultron وارد دنیای سینمایی Marvel شدند. واندا و پیترو ماکسیموف (کویک سیلور Quicksilver) برادر دوقلوی او، هر دو شهروندان سوکویا بودند که به گروه هایدرا (Hydra) پیوستند و با استفاده از آزمایشاتی برروی عصای لوکی (که سنگ ذهن Mind Stone در آن قرار داشت) قدرت‌هایی را بدست آورند. ویژن نیز از ترکیب سنگ ذهن، هوش مصنوعی جارویس Jarvis و وایبرنیوم بدن اولتران ساخته شد تا نقش رباتی ابرقهرمان را در دنیای مارول بازی کند. واندا و ویژن در انتهای فیلم Age of Ultron به عضویت گروه انتقام جویان درآمدند و تا قبل از جدایی در فیلم Captain America Civil War نسبت به هم علاقه‌مند شدند. با وجود اینکه واندا طبق توافقنامه‌ی سوکویا به عنوان یک فراری شناخته می‌شد، Vision هنوز هم به دنبال او بود و عشق خود را با او به صورت مخفیانه ادامه داد. بعد از ماجراهای Infinity War و Endgame، واندا برای آخرین بار در مراسم ختم تونی استارک در کنار کلاینت بارتون (با بازی جرمی رنر Jeremy Renner) در حال عذاداری برای ویژن و ناتاشا رومانوف (با بازی اسکارلت یوهانسون Scarlett Johansson) دیده شد.

اما قطعاً داستان Vision و Scarlet Witch ادامه دارد و به طریقی این ربات ابرقهرمان برای حضور در WandaVision از مرگ برخواهد گشت، که این اتفاقات باید بعد از فیلم Avengers Endgame رخ بدهند. عشق میان واندا و ویژن در دنیای سینمایی مارول به نظر آنقدر عمیق و پرمفهوم است که حتی مرگ هم این دو عاشق را از هم جدا نمی‌کند. در مراسم San Diego Comic Con، کوین فایگی سریال WandaVision را اینگونه توصیف کرد “کاری که تا به حال آن را انجام نداده‌ایم” در حالیکه پاول بتنی نیز هیچ ایده‌ای درباره آینده کاراکتر ویژن ندارد. در ذهن داشته باشید که گزینه‌هایی وجود دارد تا سریال WandaVision برای برگرداندن ویژن از مرگ و اتحاد دوباره او با اسکارلت ویچ در شبکه دیزنی پلاس، از آن‌ها استفاده کند.

اسکارلت ویچ از قدرت خود برای دوباره‌سازی ویژن استفاده کند

WandaVision

Marvel Studios / Disney+ /Vision

اولین احتمال برای زنده شدن دوباره ویژن، استفاده از توانایی‌ها و قدرت اسکارلت ویچ است. بعد از تمام این‌ها، قدرت‌های Scarlet Witch از یک سنگ ابدیت نشأت گرفته شده است، به همین او در حال حاضر قوی‌ترین فرد در دنیای سینمایی مارول است. تاکنون، تمام قدرت‌های واندا نشان داده نشده است، ولی باز هم با این وجود، حضور او همیشه برگ برنده‌ای در دنیای Marvel محسوب می‌شود. در فیلم Age of Ultron، توانایی‌های روانی و تلپاتیک او به نمایش گذاشته شد، اما در فیلم Infinity War مشاهده کردیم که چگونه در مقابل قدرت ۵ سنگ ابدیتی که تانوس داشت، مقاومت کرد و همزمان در حال تلاش برای نابود کردن سنگ ذهن بود. زمانی که اسکارلت ویچ از مرگ برگشت و دوباره در فیلم Avengers Endgame در مقابل تانوس قرار گرفت، از بیشتر قدرت خود استفاده کرد و تا  حدودی او را شکست داد، که این حرکت او کمی برای نسخه‌ی ۲۰۱۴ تانوس غافلگیرانه بود.

گرچه، قدرت‌های اسکارلت ویچ می‌توانند در فاز چهارم بیشتر شوند و به نسخه‌ی جادویی او در کمیک‌ها نزدیک شود. به همین دلیل، او می‌تواند با استفاده از قدرت‌هایش ویژن را دوباره خلق کند. آخرین باری که ویژن در MCU دیده شد، در انتهای فیلم Avengers Infinity War در واکاندا بود، و احتمالاً بدن رباتی او در پیش قوم پیشرفته‌ی آفریقایی باقی مانده است. واندا می‌تواند برای برگرداندن ویژن به واکاندا سفر کند تا توسط شوری (Shuri) بدن رباتی‌اش تعمیر شود. از آنجایی که دیگر سنگ ذهنی برای زنده کردن Vision وجود ندارد، بروس بنر (با بازی مارک روفالو) ثابت می‌کند که میزان محدودی از جارویس، هنوز درون این بدن رباتی باقی‌مانده است تا بتواند بدون سنگ نیز به صورت محدود کار کند.

به علاوه واندا می‌تواند با استفاده از توانایی‌هایش، به میزان کافی قدرت سنگ ذهن را برای بازگرداندن ویژن، به او منتقل کند, اگر اسکارلت ویچ قدرت نابود کردن سنگ ذهن را دارد، پس احتمالاً قدرت کافی برای جایگزین کردن آن را نیز دارد.

ویژن می‌تواند در این سریال تنها در رویای واندا حضور داشته باشد

WandaVision

Wanda Vision

در مراسم San Diego Comic Com، الیزابت اولسن درباره سریال وانداویژن اینگونه گفت “با سریال عجیبی روبه‌رو هستیم، به اعماق آن خواهیم رفت و با سوپرایزهای زیادی روبه‌رو خواهیم شد”. اگر ویژن واقعاً زنده نشود و به جای آن تنها در ذهن واندا حضور داشته باشد، به نوعی باعث عجیب شدن سریال می‌شود. اسکارلت ویچ می‌تواند ماجراجویی‌های خود را ادامه دهد، درحالیکه در ذهنش با Vision صحبت می‌کند.

واندا دارای قدرت‌های ذهنی است که از زمان فیلم Age of Ultron دیگر بحثی از این قدرت‌ها به میان نیامد. چه می‌شود اگر به دلیل تنهایی و میل به بودن ویژن، اسکارلت ویچ از قدرت‌هایش برای دیدن او برروی خودش استفاده کند؟ این بحث کمی نیز اسم سریال را توجیه می‌کند، وانداویژن به نوعی می‌تواند رویای واندا نیز تلقی شود، در حالیکه اگر قرار بود هردو را در کنار هم ببینیم، دیزنی پلاس باید اسم این سری را “ویژن و اسکارلت ویچ” نام‌گذاری کند.

اسکارلت ویچ برای نجات دادن ویژن در زمان سفر کند

Vision Thanos

Vision / Avengers Infinity War / Thanos

در ماه آپریل، الیزابت اولسن اعلام کرد که سریال وانداویژن در دهه ۱۹۵۰ جریان دارد – ک به نظر کمی عجیب است، چون هیچ‌کدام از کاراکترهای دنیای سینمایی مارول در آن دهه حضور ندارند. واندا و ویژن در دوران Baby Boomer زندگی می‌کردند، به همین دلیل این سریال می‌تواند به نوعی ترکیب نسخه‌ی کلاسیک کمیک‌های ویژن و اسکارلت ویچ از سال‌های ۱۹۸۰ و کمیک‌های ویژن ۲۰۱۵ نوشته‌ی تام کینگ باشد. در کمیک‌های سری آخر، ویژن پدر یک خانواده‌ی رباتی شده و به نوعی این کمیک‌ها به جنبه‌ی تاریک زندگی او می‌پردازد، درحالیکه او می‌خواهد تا یک زندگی معمولی داشته باشد. با در نظر گرفتن اینکه واندا همسر ویژن شده است و داستان در سال ۱۹۵۰ جریان دارد، سریال WandaVision کمی “عجیب و غافلگیرانه” می‌شود.

اگر در سریال وانداویژن سفر در زمان رخ بدهد، ممکن است که ویژن نیز زنده بماند: اسکارلت ویچ به زمان قبل از مرگ او بازگشته و او را نجات می‌دهد. این قضیه، طبق قوانین فیلم Avengers Endgame، می‌تواند یک خط زمانی جدید را خلق کند و این سریال را به بخش دیگری از جهان‌های موازی ببرد. از آنجایی که دستگاه تونل کوانتومی در فیلم Avengers Endgame نابود شد، چگونگی سفر در زمان واندا نامشخص باقی می‌ماند، اما قطعاً گزینه‌های جایگزینی برای این قضیه وجود خواهند داشت: هنک پیم (Hank Pym) و خانواده‌ی او می‌توانند دروازه‌ی دیگری به دنیای کوانتوم بسازند تا واندا و ویژن از آن برای فرار از دهه‌ی ۲۰۲۰ استفاده کنند. احتمال حضور بازیگران فیلم AntMan هم وجود دارد، چون کوین فایگی درباره سریال وانداویژن اینگونه گفت”کاراکترهای آشنای دیگری نیز از دنیای سینمایی مارول در این سریال حضور دارند.”

ویژن می‌تواند از طریق جهان‌های موازی (Multiverse) به زندگی برگردد

Wanda Doctor Strange

Scarlet Witch and Doctor Strange

صحبت از حضور کاراکترهای دیگر Marvel در سریال WandaVision شد، از این رو دکتر استرنج هم می‌تواند با توجه به فیلم Doctor Strange in the Multiverse of Madness، در این سری نیز نمایشی داشته باشد. غلیرغم دروغی که میستریو (با بازی جیک جیلینهال) در فیلم Spiderman Far From Home درباره‌ی جهان‌های موازی (Multiverse) گفت، ولی باز هم این قضیه در دنیای سینمایی مارول واقعاً وجود دارد. به همین دلیل کاراکتر ویژن در سریال WandaVision می‌تواند نسخه‌ی اصلی او نباشد.

مطلب مرتبط: دنباله فیلم Doctor Strange اولین فیلم MCU در ژانر وحشت خواهد بود

احتمالاً نسخه‌های دیگری از Vision (و حتی واندا) در بخش‌های دیگر دنیاهای موازی وجود دارد. نتیجه‌ی روانی دیدن چندین نسخه از ویژن، می‌تواند باعث ضعیف شدن وضعیت روحی واندا شده و او را به موجودی خطرناک در دنیای سینمایی Marvel تبدیل کند – احتمالاً همین موضوع، واندا را از سریال WandaVision به فیلم ِخDoctor Strange into the Multiverse of Madness می‌برد تا دنباله‌ای برای ماجراهای واندا باشد.

به نظر شما Vision چگونه به زندگی برمی‌گردد؟ شما کدام یک از این تئوری‌ها را قبول دارید؟ دیدگاه خود را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

دسته بندی
سریالمارولمطالب

یک دیدگاه

مطالب مرتبط