پیش نمایش بازی Borderlands 3 | بازگشت جویندگان گنج

بدون شک یکی از محبوب‌ترین سری بازی‌های نسل قبل Borderlands بود که توانست به لطف سبک بصری Cell Shade جذاب، گیم‌پلی سرگرم‌کننده و اعتیادآور و شخصیت‌های بامزه و دوست داشتنی خود تعریف جدیدی از سبک Loot Shooter را ارائه دهد

بدون شک یکی از محبوب‌ترین سری بازی‌های نسل قبل Borderlands بود که توانست به لطف سبک بصری Cell Shade جذاب، گیم‌پلی سرگرم‌کننده و اعتیادآور و شخصیت‌های بامزه و دوست داشتنی خود تعریف جدیدی از سبک Loot Shooter را ارائه دهد. مدت زیادی از عرضه‌ی دومین قسمت این بازی می‌گذرد. این عنوان با استقبال فراوان مخاطبان روبرو شد و توانست به یکی از ماندگارترین بازی‌های نسل قبل تبدیل شود به گونه‌ای که هنوز هم عده‌ای روزانه به تجربه‌ی آن می‌پردازند. مدتی از معرفی سومین Borderlands می‌گذرد و با توجه به نمایش‌ها و اطلاعات در دسترس قرار گرفته از این بازی می‌توان با اطمینان گفت که با تجربه‌ی جذاب دیگری روبرو خواهیم بود. هرچند که شاید این تجربه به اندازه‌ی کافی نو و متفاوت نباشد. تریلر معرفی بازی Borderlands 3 مجموعه‌ی بزرگ از شخصیت‌های جدید و قدیمی، سیاره‌های جدید و گوشه‌ای از سلاح‌های بی‌شمار موجود در بازی را به نمایش می‌گذارد.

borderlands

شخصیت‌های آشنای زیادی در تریلر معرفی بازی دیده می‌شوند

یکی از عناصر جدید بازی Borderlands 3 آرتیفکت‌ها می‌باشند. این موارد کم‌یاب به مخاطب قدرت‌ انجام کارهای متفاوتی را می‌دهند. برای مثال یکی از این آرتیفکت‌ها منجر به افزایش سرعت سر خوردن مخاطب شده و می‌تواند در درگیری‌های حساس نجات‌ بخش جان او باشد. علاوه بر این نارنجک‌های بازی نیز دچار تغییراتی خواهند شد. اگر یادتان باشد در بازی‌های پیشین هر کدام از نارنجک‌های موجود در بازی استفاده‌ی متفاوتی داشتند؛ برای مثال یکی از آن‌ها به اهداف می‌چسبید و دیگری با برخورد به سطوح به هوا پرتاب میشد. در این بازی ما تصمیم به ترکیب این نارنجک‌ها گرفته‌ایم. به این صورت که با پرتاب یکی از آن‌ها، نارنجک مورد نظر با برخورد به سطح زمین جهش یافته، به هدف بعدی چسیبیده، منفجر شده و سپس به دشمنان شلیک می‌کند.

تریلر معرفی بازی Borderlands 3 مجموعه‌ی بزرگ از شخصیت‌های جدید و قدیمی، سیاره‌های جدید و گوشه‌ای از سلاح‌های بی‌شمار موجود در بازی را به نمایش می‌گذارد.

در بازی Borderlands 3 برخلاف نسخه‌های پیشین که تنها یک Vault داشتند، چندین Vault قرار داده شده و در هر کدام از آن‌ها باس‌فایت‌های بزرگی وجود دارند. علاوه بر این در طول بازی تعداد زیادی مینی‌باس نیز قرار داده شده است. یکی از مهم‌ترین بخش‌های بازی‌ها Loot based بخش endgame آن‌ها است. اگر با این اصطلاح آشنا ندارید لازم است بدانید که endgame حالتی از بازی است که پس از اتمام خط داستانی اصلی آن وجود داشته و مخصوص مخاطبان با مرتبه‌های بالاست. کسانی که در گذشته به تجربه‌ی بازی‌های Borderlands پرداخته‌اند با درجات خفن بودن (badass ranks) آشنایی دارند؛ یک سیستم ارتقای بی‌نهایت که خصوصیات مخاطب را بهبود می‌دهد. ما با اضافه کردن درجه‌ی جدیدی به نام Guardian این بخش را بسط داده‌ایم. در این بخش با ارتقای مخاطب علاوه بر بهبود خصوصیات او توانایی‌ها و اسکین‌های مختلفی نیز برای شخصیت تحت کنترل وی باز می‌شوند. لازم به ذکر است که تمامی شخصیت‌های مخاطب در این حالت شامل این ارتقا می‌شوند. این ارتقاها در سه دسته‌ی حمله، دفاع و ابزار قرار می‌گیرند.

همان‌طور که انتظار می‌رود بازی Borderlands 3 از چهار بازیکن در حالت چند نفره پشتیبانی می‌کند. سازندگان بازی قول وجود کراس پلی بر روی تمامی پتلفرم‌ها را نیز داده‌اند. رندی پیچفورد، مدیر عامل استودیوی Gearbox، از علاقه‌ی وافر سازندگان به تجربه‌ی کراس پلی در بازی Borderlands 3 می‌گوید: “کراس پلی چیزی هست که ما واقعا علاقه به اجرای اون داریم. اما در حال حاضر قادر به رد یا تایید وجود این مکانیزم در بازی نیستیم.”

کسانی که در گذشته به تجربه‌ی بازی‌های Borderlands پرداخته‌اند با درجات خفنی (badass ranks) آشنایی دارند؛ یک سیستم ارتقای بی‌نهایت که خصوصیات مخاطب را بهبود می‌دهد. ما با اضافه کردن درجه‌ی جدیدی به نام Guardian این بخش را بسط داده‌ایم. در این بخش با ارتقای مخاطب علاوه بر بهبود خصوصیات او توانایی‌ها و اسکین‌های مختلفی نیز برای شخصیت تحت کنترل وی باز می‌شوند. لازم به ذکر است که تمامی شخصیت‌های مخاطب در این حالت شامل این ارتقا می‌شوند. این ارتقاها در سه دسته‌ی حمله، دفاع و ابزار قرار می‌گیرند.
borderlands

FL4K the Beastmaster عملا کلاس شکارچی بازی Borderlands 3 است

علاوه بر این مشخص شده است که مخاطبان دیگر نیاز به دعوا بر سر Loot ندارند. هر کدام از آن‌ها در بازی خود Loot مخصوص به خود را دارند و این به معنی بهبود تجربه‌ی Coop بازی با غریبه‌ها و دوستان خسیس‌ است. البته امکان استفاده از سیستم Loot اشتراکی بازی Borderlands 2 نیز وجود دارد. سیستم Level scaling جدیدی نیز به بازی اضافه شده است که به مخاطبان با مرتبه‌ی بالا اجازه‌ی بازی با دوستان مرتبه‌ پایین‌تر خود را می‌دهد؛ به طوری که آن‌ها می‌توانند بدون توجه به مقدار پیشروی یا تفاوت سطح خود به تجربه‌ی بخش چند نفره‌ی بازی بپردازند. البته هنوز قابلیت Split Screen در نسخه‌ی بازی وجود ندارد. به نظر می‌رسد که امکان غیر فعال کردن این مکانیزم نیز وجود داشته باشد.

borderlands

توانایی اصلی Moze the Gunner به روبات او، Iron Bear، مربوط می‌شود

چهار Vault Hunter بازی Borderlands 3 عبارتند از: Moze the Gunner، Amara the Siren، FL4K the Beastmaster و Zane the Operative. در دموی اولیه‌ی بازی قابلیت انتخاب Amara the Siren و Zane the Operative وجود داشت. همچون بازی‌های قبلی سری هر کدام از این شخصیت‌ها توانایی‌های مخصوص به خود را داشته و یکدیگر را کامل می‌کنند. توانایی اصلی Moze the Gunner به روبات او، Iron Bear، مربوط می‌شود که به محض فشردن دکمه‌ی مربوطه توسط مخاطب پیرامون او شروع به ساخته شدن می‌کند. این شخصیت نسبت به Gunnerهای قبلی سری بسیار روان‌تر و متحرک‌تر است. دیگر ویژگی جالب این شخصیت امکان سوار شدن هم‌تیمی‌های مخاطب بر این روبات و استفاده‌ی آن‌ها از مسلسل ثابت قرار گرفته بر سر آن است. Amara the Siren نیز نماینده‌ی نژاد Siren در بازی Borderlands 3 است. این نژاد گروهی از زنان عجیب با توانایی‌های مخصوص هستند که از طریق خالکوبی‌های شاخص بدن خود شناسایی می‌شوند. اطلاعات چندانی از گذشته‌ی این شخصیت در دسترس نیست. Amara بر خلاف Lilith و Maya تمرکز بسیار بیشتری بر مبارزات از فاصله‌ی نزدیک دارد و توانایی او در فراخوانی مجموعه‌ای از مشت‌های شبح مانند نیز در این راستا است. هیبت عضلانی و قدرت‌های تهاجمی جالب او را به مبارز گروه تبدیل می‌کند.

مشخص شده است که مخاطبان دیگر نیاز به دعوا بر سر Loot ندارند. هر کدام از آن‌ها در بازی خود Loot مخصوص به خود را دارند و این به معنی از بهبود تجربه‌ی Coop بازی با غریبه‌ها و دوستان خسیس‌ است. البته امکان استفاده از سیستم Loot اشتراکی بازی Borderlands 2 نیز وجود دارد
borderloands3

Zane همچون Zero توانایی استفاده از ابزار‌ Decoy برای گیج کردن دشمنان را دارد

FL4K the Beastmaster نیز عملا کلاس شکارچی بازی Borderlands 3 است. جذاب‌ترین توانایی این شخصیت قابلیت فراخوانی حیوانات وحشی مختلف است. به نظر می‌رسد که این شخصیت می‌تواند از بین چندین حیوان با توانایی‌های مختلف یکی را انتخاب کند. با توجه به اطلاعات مشخص شده از بازی به نظر می‌رسد که این شخصیت توانایی فرمان دادن به شغال، عنکبوت و موجود ناشناخته‌ی دیگری را دارا باشد. در حال حاضر تعداد دقیق موجودات تحت کنترل او و جزییات این کنترل چون زمان و چگونگی آن نامعلوم است. علاوه بر این به نظر می‌رسد که این شخصیت در استفاده از سلاح‌هایی با برد نسبتا متوسط و نارنجک‌ها تخصص داشته باشد. اگر از طرفداران شخصیت Zero در بازی Borderlands 2 هستید، Zane the Operative شخصیت محبوب شما در بازی Borderlands 3 خواهد بود. شباهت‌های این دو تنها به حرف اول نامشان محدود نشده و به توانایی‌ها و ابزارهای آن‌ها نیز برمی‌گردد. Zane همچون Zero توانایی استفاده از ابزار‌ Decoy برای گیج کردن دشمنان را دارد. البته او توانایی‌های مخصوص به خود را نیز داشته و می‌تواند از ابزارهای متفاوتی چون drone برای حمله به دشمنان استفاده کند.

در تریلر رونمایی از بازی مجموعه‌ی بزرگی از شخصیت‌های خاطره‌انگیز و به یاد ماندنی این سری چون Lilith، Maya، Brick، Mordecai و ZerO حضور دارند. علاوه بر این شخصیت Rhys از بازی Tales from the Borderlands نیز در این تریلر دیده می‌شود که اکنون ظاهرش تغییر کرده است. علاوه بر این شخصیت‌های دیگری چون Tiny Tina، Marcus، Ellie، Sir Hammerlock، Claptrap و برخی از دشمنان قدیمی نیز در بازی Borderlands 3 بازخواهند گشت. همچنین رندی پیچفورد بازگشت Moxxi را نیز تایید کرده است.

اگر از طرفداران شخصیت Zero در بازی Borderlands 2 هستید، Zane the Operative شخصیت محبوب شما در بازی Borderlands 3 خواهد بود. شباهت‌های این دو تنها به حرف اول نامشان محدود نشده و به توانایی‌ها و ابزارهای آن‌ها نیز برمی‌گردد. Zane همچون Zero توانایی استفاده از ابزار‌ Decoy برای گیج کردن دشمنان را دارد. البته او توانایی‌های مخصوص به خود را نیز داشته و می‌تواند از ابزارهای متفاوتی چون drone برای حمله به دشمنان استفاده کند.

دشمنان عادی بازی Borderlands 3 شامل روبات‌ها و بیگانه‌ها خواهند بود. شرورهای اصلی احتمالی این بازی دو قلوهای Calypso می باشند. با این حال اطلاعات چندانی از این دو شخصیت در دسترس نیست. ما این دو شخصیت را بالای سر لیلیث از پای درآمده می‌بینیم. در این سکانس به نظر می‌رسد که لیلیث قدرت‌های خود را از دست داده است. در تریلر بازی Sirenهای زیادی را می‌بینیم و به نظر می‌رسد این گروه نقش مهمی در داستان بازی داشته باشند. بدون شک ارتباط خاصی بین آن‌ها و این دو قلوها وجود دارد و آن طور که معلوم است کالیپسوها به دنبال به دست آوردن جادوی آن‌ها هستند. در تریلر نمایش داده شده دو قلوی مونث در حال کسب قدرت‌های لیلیث نشان داده می‌شود. این دو قلوها را مجموعه‌ای از افراد دیوانه، روبات‌ها، جهش یافته‌ها و هیولاها همراهی می‌کنند. در بازی شاهد دشمنانی چون انسان‌های زره‌پوش، دایناسورهای عظیم و دشمنان بازی‌های قبلی چون عنکبوت‌ها خواهیم بود.

borderlands3

شخصیت‌های منفی بازی دو قلوهای کالیپسو هستند

در تریلر بازی Sirenهای زیادی را می‌بینیم و به نظر می‌رسد این گروه نقش مهمی در داستان بازی داشته باشند. بدون شک ارتباط خاصی بین آن‌ها و این دو قلوها وجود دارد و آن طور که معلوم است کالیپسوها به دنبال به دست آوردن جادوی آن‌ها هستند

مقر اصلی قهرمانان بازی در Borderlands 3 کشتی فضایی‌ای به نام Sanctuary 3 می‌باشد. شما در این سفینه به سیاراتی چون Pandora، Promethea و دیگر موارد سفر می‌کنید. مخاطب در این سفینه تنها نیست و مجموعه‌ای از شخصیت‌ها او را در سفرهایش همراهی می‌کنند. Moxxi به عنوان مسئول کافه و سرگرمی‌های Sanctuary 3 در آن حضور دارد. مخاطب می‌تواند غنایم جنگی خود را در اتاق Sir Hammerlock مرتب کرده و از بازار سیاه Crazy Earl استفاده کند. علاوه بر این او اتاقی مخصوص به خود خواهد داشت و می‌تواند با استفاده از تفنگ‌ها به تزیین آن بپردازد. طبق ادعای سازندگان مخاطبان می‌توانند با استفاده از سفینه‌ی خود به کشف دنیاهای جدید و محیط‌ها و دشمنان نو بپردازند. شاید بتوان یکی از جالب‌ترین لوکیشن‌های جدید بازی را Metropolis دانست که به مخاطب فرصت آموختن در مورد سازمان‌های کثیف حاضر در بازی را می‌دهد. اگر بازی Tales from the Borderlands را به اتمام رسانده باشید می‌دانید که Rhys در انتهای آن به گونه‌ای صاحب کمپانی مذکور شد. علاوه بر این به نظر می‌رسد که فرقه‌ی عجیب و خطرناکی در بازی به رهبری دو قلوهای Calypso وجود داشته باشد.

borderlands3

Sanctuary 3

نسخه‌ی عادی بازی Borderlands 3 با قیمت ۶۰ دلار منتشر خواهد شد. البته این نسخه تنها یک سطح از آیتم‌های ظاهری و سلاح‌های اضافی بازی را شامل خواهد شد. نسخه‌ی دیگر بازی که با قیمت ۸۰ دلار عرضه می‌شود شامل چندین بسته‌ از آیتم‌ها چون Retro Cosmetic Pack, a Gearbox Cosmetic Pack, a Toy Box Weapons Pack و مادهای افزایش سرعت کسب تجربه و loot می‌شود. نسخه‌های ۱۰۰ دلاری بازی نیز شامل اسکین‌ها و مادهای اضافه‌ و البته Season Pass بازی که شامل چهار بسته‌ی قابل دانلود داستانی است می‌شوند. گران‌ترین نسخه‌ی بازی نیز ۲۵۰ دلار قیمت خواهد داشت و شامل وسایل فیزیکی مختلفی چون یک نقشه‌ی پارچه‌ای، مجسمه‌های شخصیت‌های بازی و مدلی از سفینه‌ی فضایی بازی خواهد بود.

شاید بتوان یکی از جالب‌ترین لوکیشن‌های جدید بازی را Metropolis دانست که به مخاطب فرصت آموختن در مورد سازمان‌های کثیف حاضر در بازی را می‌دهد. اگر بازی Tales from the Borderlands را به اتمام رسانده باشید می‌دانید که Rhys در انتهای آن به گونه‌ای صاحب کمپانی مذکور شد. علاوه بر این به نظر می‌رسد که فرقه‌ی عجیب و خطرناکی در بازی به رهبری دو قلوهای Calypso وجود داشته باشد.

بازی Borderlands 3 سیزدهم سپتامبر امسال برای پلتفرم‌های Google Stadia، Xbox One، PC و PS4 منتشر خواهد شد.

دسته بندی
پیش نمایشمطالبمقالات

یک دیدگاه

مطالب مرتبط