هر چیزی که باید درباره‌ی بخش Ultimate Team بازی FIFA 20 بدانید

FIFA 20 Ultimate Team مرزها و موانع دستیابی به جوایز برتر بازی را خواهد شکست
FIFA 20 FUT
FIFA 20 FUT

FIFA Ultimate Team یکی از موفق‌ترین فرمول‌های محبوب‌ترین بازی فوتبال جهان در ۱۰ سال اخیر بوده است؛ اما مدتی است که پیشرفت آن به نوعی متوقف شده است. در حالی که در بخش Journey، فوتبال بانوان و البته بخش جدید FIFA 20 Volta mode، تغییرات و پیشرفت‌های متعددی به چشم می‌خورد، تغییرات بخش Ultimate Team چندان چشم گیر نبوده است.

اما صرف نظر از این موضوع، لول‌های اولیه و ورودی FUT  برای تمامی کاربران در دسترس قرار گرفته است. چه افرادی که با تمرکز کامل، تمامی چالش‌های تشکیل ترکیب و صعود به مراحل بالای لیگ‌های هفتگی را تکمیل کرده باشند، و چه کاربرانی که به سادگی و از طریق Division ها به این مراحل رسیده باشند. EA به تمامی شکایت‌ها و انتقادات درمورد عدم پیشرفت کافی در این بخش توجه کرده و در نشست خبری خود، اطلاعات دقیقی را از بخش FUT در بازی FIFA 20 به مخاطبان ارائه کرده است.

مطالب مرتبط: FIFA 20 Icons | هر اسطوره که تایید شده و یا این که انتظارشان را می‌کشیم

معرفی بخش فصل‌ها (Seasons)

FIFA 20 Ultimate Team

FIFA 20 Ultimate Team

FIFA 20 Ultimate Team از این پس با فرمت فصل به فصل، انجام خواهد شد. از زمان انتشار رسمی FIFA 20، بازیکنان می‌توانند بر اساس زمان بازی اختصاص داده شده و رسیدن به حدود خاصی از مقادیر XP، به مجموعه‌ای از کارت‌ها و آیتم‌های جدید و قفل گشایی شده دسترسی پیدا کنند. برای این که بتوانید تصویر بهتر و دقیق‌تری از فرمت جدید این بخش داشته باشید، می‌توانید سیستم فصل‌ها و Battle Pass ها در بازی‌های بتل رویال مانند Fortnite و Apex Legends را در ذهن داشته باشید.

فصل‌های مختلف FIFA 20 از شش تا هشت هفته به طول می‌انجامد وبرای تکمیل هر فصل، باید در کل، از ۳۰ لول عبور کنید.

درمورد جوایز آن نیز به بازیکنان قرضی و یا علائم جدید برای تیم اشاره شده است اما آیتم‌های دیگری مانند کیت جدید لباس تیم و یا استادیوم‌های جدید نیز دور از انتظار نخواهد بود.

در سیستم جدید فصل‌های FIFA 20 بخش دیگری به نام Season Objectives یا اهداف فصل را خواهیم داشت که به گفته‌ی EA به همان میزانی که چالش‌های تشکیل ترکیب تیم‌ها در دو سال اخیر مورد توجه مخاطبان قرار گرفته، در بازی تأثیر خواهد گذاشت. اهداف فصل، شامل چالش‌هایی است که باید تا پایان فصل انجام شوند. در نمونه‌ای که به ما نشان داده شد، هدف اصلی چالش بر روی Eden Hazard تمرکز داشت و در آن باید مأموریت‌هایی مانند گلزنی در تیم ملی بلژیک، پیروزی در بخش Division Rivals و چند کار دیگر را با این بازیکن انجام می‌دادیم تا نهایتاً کارت One To Watch این بازیکن را به عنوان جایزه دریافت کنیم.

FIFA

نمونه‌ای از Tifos در بازی FIFA 19

در طول زمان تجربه‌ی فصل‌های FIFA 20 Ultimate Team یک سری اهداف بلند مدت دیگری نیز وجود دارند که باید حواستان به آن‌ها نیز باشد. کارهایی مانند صد شوت دقیق، صد ضربه‌ی سر، صد ضربه‌ی Volley و چندین مأموریت دیگر که باید طی مدت زمان مشخصی انجام شوند. همه‌ی این اهداف، جزئی از بخش “Century of Goals” هستند که بعد از تکمیل شدن، یک توپ ۱۶ بیتی برای استفاده در زمین به شما هدیه داده خواهد شد. اینگونه جوایز برای باز گذاشتن دست کاربران در شخصی سازی و ویرایش بخش‌های مختلف بازی به FIFA 20 اضافه شده است. تغییر تم استادیوم‌ها و اشکال tifos (تیفوس یک کلمه ایتالیایی برای حمایت کردن از افسانه‌ییک باشگاه است)، بخش جدید دیگری است که در FIFA 20 FUT اضافه شده است و از این طریق، کاربران می‌توانند هر از چند گاهی به تغییر عناصر ظاهری استادیوم‌ها و کیت لباس تیم‌ها بپردازند تا از یکنواختی بازی کاسته شود.

 

دسترسی آسان‌تر به محتوای ویژه و برتر بازی

FIFA 20 Ultimate Team

FIFA 20 Ultimate Team

برای رسیدن به سطحی که بهترین بازیکنان FIFA Ultimate Team در آن حضور دارند باید از دیواری بگذرید که فقط آن‌هایی که خواب و خوراکشان FIFA است از ان گذشته‌اند، مگر این که واقعا خوش شانس باشید و در پک‌ها بازیکنان خوبی گیرتان بیاید. در واقع پیشرفت در FUT از یک جایی به بعد به میزان شانس شما در دریافت پک‌های با کیفیت بستگی خواهد داشت.

دیدن اسطوره‌هایی مانند Ronaldo و Gullit و همینطور کارت‌های بهترین تیم فصل (Team of the Season) و و همه‌ی کارت‌هایی که به دلایل تبلیغاتی یا رویدادهای خاص باف (قوی) می‌شوند در بهترین تیم‌ها چیزی عادیست، همانطور که در تیم‌های بازیکنان حرفه‌ای eSport و مانند آن‌ها دیده می‌شوند. چنین بازیکنان باکیفیتی، در بازار نقل و انتقالات، میلیون‌ها سکه قیمت دارند و بیشتر بازیکنان، توانایی پرداخت چنین هزینه‌هایی را ندارند مگر این که زمان زیادی را در بخش نقل و انتقالات سپری کنند و یا پول زیادی بابت پک‌ها بپردازند تا این که یک بازیکن خوب از آن‌ها در آید و او را بفروشند و تیم خود را بسازند.

همانطور که می‌دانید، این کار بسیار زمان‌بر بوده و یا مستلزم پرداخت‌های درون برنامه‌ای و یا حتی نیازمند فروش بازیکنان برای بدست آوردن سکه‌ی بیشتر باشد.

حالا EA به صراحت اعلام کرده که از این مشکلات آگاه است و قصد دارد تا دسترسی به آیتم‌ها و محتوای برتر FIFA 20 Ultimate Team را ساده‌تر و بی دردسرتر از گذشته بسازد، زیرا این کارت‌های جزو محتوای

البته در FIFA 19 درصد دریافت یک کارت مخصوص گنجانده شده بود که در بهترین و گران‌ترین حالت از ۱۰ درصد فراتر نرفت، اما بازیکنان خوبی در بخش SBC (چالش ساخت ترکیب) نیز وجود داشتند که در صورت انجام آن‌ها (که اکثرا نیاز به بازیکنان خوب زیاد یا خرج کردن پول بسیار داشت) می‌توانستید به بازیکنان قدرتمندی دست پیدا کنید. حالا می‌توان این بازیکنان را تنها با بازی کردن و تکمیل چالش‌ها و اهداف هر فصل بدست آورد. اما از آنجایی که EA از طریق همین پک‌ها و خریدهای درون برنامه‌ای به کسب درآمد می‌پردازد، این امر ممکن است فقط در خواب و رویا تحقق کامل دست یابد.

بخش Squad Battles نیز از جمله قسمت‌هایی است که در حوزه‌ی ظاهر و امکانات، تغییراتی را به خود خواهد دید. حالا شما می‌توانید قبل از رویارویی و در بخش مشخصات حریف، ترکیب، وضعیت روانی و سه بازیکن برتر تیم آن‌ها را مشاهده کنید. شما حالا می‌توانید تا حداکثر ۴۰ ترکیب مختلف را در هر هفته به چالش بکشید که البته تنها ۱۰ چالش اول شما در نتایج هفتگی تأثیر خواهد گذاشت. در FIFA 20 امکان رویارویی با تیم برتر هفته فراهم شده است که می‌توانید برای کسب بالاترین امتیاز، بارها و بارها به مسابقه با آن بپردازید. اگر از هواداران بخش Squad Battles هستید، این تغییرات می‌توانند کوچک اما مؤثر واقع شوند.

پیشرفت‌ کیفیت تجربه‌ی بازی

FIFA 20 Ultimate Team

FIFA 20 Ultimate Team

همه‌ی کاربران FIFA می‌دانند که بازی گاهی اوقات می‌تواند تا چه حد استرس زا و پرفشار باشد. EA می‌گوید که از شکایات کاربران در این زمینه آگاه است و قرار است با ورود ویژگی‌هایی مانند FIFA Ultimate Team Friendly از حجم این فشار بکاهد. در این بخش می‌توانید بدون هیچگونه نگرانی از نتیجه، به انجام بازی دوستانه بپردازید.  البته این امکان در نسخه‌های قبلی این بازی نیز وجود داشت اما در FIFA 20 امکانات و گزینه‌های بیشتری برای شخصی سازی این تجربه در اختیار کاربران قرار گرفته است. مثلاً برای اولین بار می‌توانید با استفاده از حالت‌های مختلف House Rules به بازی دوستانه بپردازید.

House Rules اولین بار در FIFA 19 معرفی شد اما تنها به حالت آفلاین بخش Kick Off محدود می‌شد. حالا امکان استفاده از این ویژگی‌ها در FUT نیز فراهم شده؛ همچنین چهار مود جدید نیز به آن افزوده شده است. بخش Max Chemistry از تأثیر روابط بین بازیکنان چشم پوشی کرده و می‌توانید در آن، بدون توجه به این جنبه‌ها، از هر بازیکنانی دوست داشتید، در ترکیب خود استفاده کنید. حالت Swaps، سه بازیکن از دو تیم را به صورت رندوم و اتفاقی با هم جا به جا می‌کند. در حالت King of The Hill بخش‌های خاصی از زمین با علامت Goal مشخص می‌شوند و در صورت به ثمر رساندن گل در این نواحی، هر گل به اندازه‌ی سه گل محاسبه خواهد شد. و در نهایت در مود Mystery Ball می‌توانید ویژگی‌های خاصی از حرکات توپ مانند سرعت، و شتاب شوت‌ها را افزایش دهید.

یکی دیگر از تغییرات ظاهری بخش FIFA Ultimate Team، صفحه‌ی اول منوی این بخش است که حالا به صفحه‌ی Active Squad اختصاص داده شده است. اعمال دستورات و تغییرات کاربران بر روی بازیکنان با این کار ساده‌تر شده و با تغییراتی که در منوی گزینه‌ها و بخش جستجوی بازیکنان در بازار نقل و انتقالات اعمال شده، تنها گزینه‌هایی که خرید آن‌ها با بودجه‌ی شما امکان پذیر باشد، نمایش داده خواهند شد. همچنین فیلترها و دسته بندی‌های مختلفی مانند OTW، TOTY، TOTW و … به این بخش اضافه شده اند که از طریق آن می‌توانید جستجوی دقیق‌تر و ساده‌تری را داشته باشید. البته به گفته‌ی EA، این ویژگی هنوز در دست توسعه است و در اوایل زمان انتشار بازی فعال نخواهد بود.

چشم انداز کلی FIFA 20 Ultimate Team

FIFA 20 Ultimate Team

FIFA 20 Ultimate Team

از آنجایی که هنوز امکان تجربه‌ی بخش Ultimate Team بازی FIFA 20 برای ما فراهم نشده است، واضح است که تمامی این تغییرات سازنده و مثبت به نظر می‌رسند. در واقع فراهم کردن امکان ویرایش تیم‌ها و مودهای مختلفی که گیم پلی بازی افزوده خواهد شد، مسلماً چیز بدی نیست اما مشکل اصلی این بخش، همچنان پابرجاست. موفقیت در FIFA Ultimate Team همچنان شدیداً تحت تأثیر خریدهای درون برنامه‌ای قرار دارد و تنها راهی که EA می‌تواند از طریق آن، این فشار و نابرابری را تا حدودی کاهش دهد، افزایش شانس برنده شدن کارت‌های هدیه و یا ایجاد محدودیت در خریدهای روزانه است. تا آن زمان، FIFA Ultimate Team همچنان با بحران نابرابری، استرس و فشار بر روی کاربران درگیر خواهد بود.

برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد جزئیات و تغییرات آخرین نسخه از سری بازی‌های FIFA می‌توانید از مطالب زیر استفاده کنید.

بازیکنان روی کاور بازی FIFA 20 مشخص شدند، دیگر خبری از رونالدو نیست

ستاره‌ی روی کاور نسخه Ultimate Edition بازی FIFA 20 مشخص شد

بازی FIFA 20 | ده تغییری که از سمت طرفداران پیشنهاد شده است

 

منبع: gamesradar

دسته بندی
ایکس باکسپلی استیشنفیفاکامپیوترمطالبمقالاتنینتندو

یک دیدگاه

مطالب مرتبط