نتیجه آخرین روز از مسابقات ESL One Cologne 2019

تیم Liquid برنده مسابقات ESL One Cologne 2019
ESL One Cologne 2019 Logo
ESL One Cologne 2019 Logo

دیروز ششمین و آخرین روز از مسابقات ESL One Cologne 2019 برگزار شد و طی آن، دو تیم Vitality و Liquid به مصاف هم رفتند تا برای تصاحب عنوان قهرمانی این دور از مسابقات به رقابت بپردازند. طی رقابتی که صورت گرفت، تیم Liquid موفق شد تیم Vitality را با نتیجه ۳ به ۱ شکست داده و عنوان قهرمانی ESL One Cologne 2019 را بدست بیاورد و برنده جایزه ۱۲۵ هزار دلاری این مسابقات شود.

اگر تاکنون شکی در قدرت Team Liquid وحود داشت، دیروز در Lanxess Arena این تیم آمریکای شمالی با بردن فینال با نتیجه ۳-۱ نشان داد که بهترین تیم دنیا در حال حاضر است. این تیم به سادگی و بدون اینکه بازیکنانش فشاری روی خود وارد کنند برنده مسابقه شد در حالی که تیم Vitality برای اینکه حرفی در بازی داشته باشد، دائما به لحظات درخشان Mathieu “ZywOo” Herbaut نیاز داشت. این بازیکن فرانسوی دیروز بار دیگر نشان داد که چرا از اون به عنوان یکی از بهترین‌ها یاد می‌شود و یکی از جدی‌ترین رقبای Aleksandr “s1mple” Kostyliev برای کسب عنوان بهترین بازیکن دنیا است. اما همه استعداد‌ها و تلاش‌های این بازیکن در مقابله با تیم قدرتمند Liquid و Keith “NAF” Markovic و Russel “Twistzz” Van Dulken به عنوان اصلی‌ترین بازیکنان این تیم بی ثمر ماند.

 

پیروزی تیم Vitality در مپ Dust2 تنها به عنوان پیروزی کوچکی برای این تیم طی مسابقه بود درحالی که در سه مپ بعدی به سادگی نتایج را به تیم Liquid واگذار کردند و توانایی مقابله با آن‌ها را نداشتند.

Russel “Twistzz” Van Dulken پس از برد مسابقه گفت:

سال گذشته، ما زیر سایه تیم Astralis بودیم و باعث شد که هربار ما تلاش خود را بیشتر کنیم. می‌دانستیم که امسال قرار است بهترین باشیم و همه سعی خود را می‌کنیم تا این را به دنیا هم اثبات کنیم.

تیم Liquid با بردن این رویداد، درواقع چهارمین برد خود را در تورنومنت‌های ESL/DreamHAck ثبت کردند و موفق شدند تا برنده جایزه ۱ میلیون دلاری Intel Grand Slam شوند.  تا کنون تنها تیم Astralis موفق به کسب این عنوان در سال گذشته شده بود و اکنون تیم Liquid به عنوان دومین تیمی است که به این مهم دست می‌یابد.

فینال مسابقات ESL One Cologne 2019 در چهار مپ به شرح زیر برگزار شد:

۱٫Overpass: 6:16 (6:9; 0:7) در لحظات ابتدایی بازی حضور ZywOo در مسابقه به شدت حس می‌شد. در اولین راند با گرفتن ۳ کیل با USP، شروع بازی را برای تیم Vitality آسان نمود و توانست باعث جلو افتادن تیمش در چند راند اول بازی شود، اما بعد از مدتی، بالاخره تیم Liquid با ۳ کیلی که Jake “Stewie2K” Yip گرفت، به تیم Vitality واکنش نشان داد و به بازی برگشت. طی نیمه اول این مپ، تیم فرانسوی Vitality اشتباهاتی که باعث حذفش در مرحله گروهی شده بود را تکرار کرد و Alex “ALEX” McMeekin از این موقعیت‌ها استفاده کرد. به این شکل باعث شد تا تیم فرانسوی در نیمه اول تنها موفق به کسب ۶ راند در CT side شود. البته اوضاع می‌توانست برای این تیم به نحوی دیگر پیش رود اگر که ۳ راندی را که تیم liquid قدرت خریدی نداشتند را نمی‌باخت. در یکی از این ۳ راند، “Twistzz” توانست یک ۱v4 Clutch را ثبت کند.

در ادامه در نیمه دوم، تیم Liquid به برد‌های پی در پی خود ادامه داد تا در نهایت بازی را با نتیجه ۱۶-۶ به اتمام رسانید.

۲٫ Dust2: 19:17 (7:8; 8:7)(4:2) با شروع این مپ و از دست دادن یک راند Anti-eco توسط تیم Vitality، به نظر می‌زسید که این مپ هم قرار است الگوی مپ Overpass را تکرار کند. “NAF” راه را برای تیمش باز کرده بود و درحال تصاحب راند‌ها یکی پس از دیگری بودند، اما تیم Vitality اجازه نداد تا بازی از دستش خارج شود و به بازی برگشت و تا قبل از آخرین راند نیمه اول به برد‌های خود ادامه داد.

در ادامه بازی در نیمه دوم، Cédric “RpK” Guipouy موفق شد در pistol round 4 کیل برای تیمش بگیرد و با چندین multi-kills سبب شد تیمش با نتیجه ۱۴-۱۲ جلو بیوفتد. بعد از این اما Jonathan “EliGE” Jablonowski که در تلاش بود نقشی در این مپ داشته باشد، سرانجام از بازی خود را نشان داد و باعث شد تا تیمش قبل از تیم فرانسوی، به match point برسد. بعد از آن تیم Vitality بار دیگر به بازی برگشت و در آخرین راند نیمه، “Stewie2K” با یک کلاچ ۱ به دو امید را برای تیمش زنده کرد که در ادامه با کلاچی از سمت ZywOo، بازی به مساوی و overtime کشیده شد و درنهایت تیم Vitality برنده این مپ شد.

۳٫ Inferno: 10:16 (4:11; 6:5) طی این مپ، تیم فرانسوی اشتباهات خود را تکرار کردند و یکی پس از دیگری راند‌ها از دست دادند و هرراندی که به دست می‌اوردند سریعا در راند بعد توسط تیم Liquid خنثی می‌شد. در نیمه دوم اما تیم Vitality توانست با پیروزی در Pistol round امیدی برای بازگشت به بازی پیدا کند که متاسفانه طولی نکشید تا دوباره درگیر اشتباهات خود شدند و بازی را واگذار کردند.

۴٫Mirage 8:16(7:8; 1:8) در ابتدای بازی تیم liquid قوی ظاهر شد و توانست ۳ راند را در CT side به دست آورد اما پس از آن ۷ راند را تیم Vitality پشت سرهم بدست آوردند و ناگهان دیگر مثل قبل بازی نکردند و باعث شد تا نیمه اول را ۸-۷ عقب بیوفتند. در نیمه دوم اما بار دیگر ZywOo با گرفتن ۴ کیل در پیستول راند به کمک تیمش آمد اما آن هم موثر نبود و نتوانست سد راه تیم Liquid شود. در نهایت بازی با برد تیم Liquid به پایان رسید.

 

ESL One Cologne 2019 Final game Stats

ESL One Cologne 2019 Final game Stats

دسته بندی
Esportاخبار مسابقاتکامپیوترمطالبورزش‌های الکترونیک

یک دیدگاه

مطالب مرتبط