معرفی Nintendo Switch Lite | سبک‌تر، ارزان‌تر و با دوام‌تر

یک عضو اصیل از خانواده نینتندو
Nintendo Switch Lite
Nintendo Switch Lite

Nintendo امروز یک نسخه جدید از کنسول نسل جدید خود با نام Nintendo Switch Lite معرفی کرد. نسخه کوچک‌تر از کنسول فعلی که روی قسمت قابل حمل بودن این پلتفرم تمرکز کرده است. این نسخه کوچک‌تر و ارزان‌تر با قیمت ۱۹۹٫۹۹ دلار — ۱۰۰ دلار ارزان‌تر از نسخه اصلی– در تاریخ ۲۰ سپتامبر منتشر خواهد شد.

کنسول Nintendo Switch Lite دیگر از دسته‌های قابل جدا شدن Joy-Con پشتیبانی نمی‌کند. در عوض، کنسول جدید یک سخت افزار فشرده و all-in-one است که حسی مانند Game Boy افسانه‌ای یا Nintendo DS را منتقل می‌کند، در واقع این کنسول قرار است جایگاه ۳DS را تصاحب کند.

Nintendo Switch LIte

Nintendo Switch LIte

Nintendo Switch Lite به معنای واقعی کلمه یک کسنول دستی است. شما نمی‌توانید آن را به تلویزیون متصل کنید، دسته‌های Joy-Con دیگر جداشدنی نیستند و جزوی از خود دستگاه به حساب می‌آیند، در واقع این دو کنسول مکمل یکدیگر هستند. البته Switch Lite بهبودهایی نسبت به نسخه اصلی دارد. این کنسول بسیار سبک‌تر از نسخه اصلی است:

من حدود ۲۰ دقیقه با این کنسول بازی کردم و تفاوت وزرنی آن‌ها بسیار قابل توجه است، مخصوصا اگر نسخه اصلی را بعد از کار با Lite بردارید.

کنسول Switch Lite همچنین خیلی مسنجم‌تر به نظر می‌رسید، زیرا دسته‌های Joy-Con بخشی از خود دستگاه هستند. شکل و شمایل دسته تقریبا همانند نسخه اصلی است، هرچند که Switch Lite یک d-pad را جایگزین دکمه‌های جهت‌دار نسخه اصلی کرده است. Nintendo همچنین گفته است که Lite باطری با دوام‌تری نیز در خود به دلیل معماری چیپست جدیدتر و نبود Joy-Conهای جداپذیر جای داده است، هرچند به ما اعداد دقیقی ندادند. همچنین خبری از Kickstand های ناکارامد Switch نیز نیست.

Switch lite

طرح مخصوص کنسول Switch lite

Switch Lite از لحاظ زیبایی نیز چیزی کم ندارد. این کسنول با سه رنگ زرد، خاکستری و فیروزه‌ای به همراه یک نسخه مخصوص پوکمون با رنگ خاکستری روشن عرضه می‌شود که همه‌ی آن‌ها از یک جنس بدنه مات بهره می‌برند که احساس خوبی منتقل می‌کند. هرچند که صفحه نمایش Lite کمی کوچک‌تر است، اما زیاد آزار دهنده نیست. بر خلاف تغییر در سایز صفحه نمایش، رزولوشن این کسنول همانند نسخه اصلی ۷۲۰p است، هرچند این نسخه دیگر از یک سنسر روشنایی بهره نمی‌برد و باید روشنایی آن را دستی تنظیم کنید. اندازه صفحه نمایش جدید ۵٫۵ اینچ است که در مقایسه با صفحه نمایش ۶٫۲ اینچی نسخه اصلی کمی کوچک‌تر است. اگر یکی از Joy-Con های Switch را جدا کنید تقریبا اندازه کنسول جدید دستتان می‌آید.

 

Nintendo Switch Lite یک سخت افزار فشرده و all-in-one است که حسی مانند Game Boy افسانه‌ای یا Nintendo DS را منتقل می‌کند، یک کنسول نینتندوی اصیل.

اخیرا صحبت‌هایی در رابطه با آمدن یک نسخه کوچک‌تر از Switch به همراه گزارشی که خبر از یک نسخه قدرتمندتر می‌داد، وجود داشت. نینتندو می‌گوید که تصمیم ساخت نسخه دستی Switch از آن جا شکل گرفت که آن‌ها می‌دیدند که مردم چطور از کنسول اصلی استفاده می‌کنند. اما خب این طراحی جدید یک سری نکات منفی نیز دارد. مهم‌ترین نکته منفی آن غیبت قابلیت وصل شدن به تلویزیون است که در دورانی که در آن زندگی می‌کنیم یکی از ویژگی‌های حیاتی هر دستگاه جدیدی است و این مورد انعطاف پذیری Switch را زیر سوال برده است. همچنین غیبت دسته‌های جدا شدنی آن، HD rumble و سنسورهای IR باعث بوجود امدن ناسازگاری‌هایی می‌شود. اگر شما می‌خواهید که از قابلیت  motion control بازی‌ها استفاده کنید تا بتوانید در Pokémon Let’s Go هیولاها را بگیرید، یا عنوان ۱-۲ Switch بازی کنید که به آن نیاز دارد، باید Joy-Con های جدا بخرید. می‌توانید همه عناوینی که در library کنسول Nintendo Switch از قابلیت Handheld یا دستی پشتیبانی می‌کنند، را تجربه کنید. اگر با این کنسول اقدام به خرید یک بازی که از این قابلیت پشتیبانی نمی‌کند بخرید، به شما هشدار داده می‌شود.

Nintendo Switch Lite

راهنمای دسته کنسول Nintendo Switch Lite

جدا از طراحی جدید و تغییرات ذکر شده، دو کنسول Switch Lite و Switch اصلی با یکدیگر فرق خاصی ندارند. طبق گفته Nintendo هیچ تفاوت عملکردی بین دو مدل وجود ندارد و شما همچنان می‌توانید از دسته‌های Joy-Con، Switch Pro و Poké Ball Plus استفاده کنید. همچنین Lite از Wi-Fi, Bluetooth و NFC پشتیبانی می‌کند و کنترل‌های gyro داخلی بهره می‌برد. در کل فلسفه پشت ساخت Life دادن انتخاب بیشتر به مخاطب است و شاید زمانی بهتر از الان برای معرفی آن وجود نداشت.

 

دسته بندی
پلتفرم هامطالبمقالاتمنتخب سردبیرنینتندو

یک دیدگاه

مطالب مرتبط