معرفی بازی موبایل Downwell برای اندروید و iOS

Downwell می‌تواند یکی از سخت‌ترین بازی‌هایی باشد که تا کنون تجربه کرده‌اید. ولی جای نگرانی نیست؛ شما Gunboot های خودتان را دارید!

موضوع بازی Downwell درباره‌ی سقوط در یک چاه عمیق است. به همین سادگی! اما تنها راه نجات پیدا کردن از سقوط در یک چاه، این است که یاد بگیریم چگونه یک سقوط خوب داشته باشیم. مشغله‌ی ذهنی شما در این بازی، به سه بخش تقسیم می‌شود: جاذبه، هیولاها و دشمنان مسیر بازی و در نهایت خود شما.

Downwell یادآور بازی‌های نوستالژیک کنسول Game Boy است و می‌تواند یکی از سخت‌ترین بازی‌هایی باشد که تا کنون تجربه کرده‌اید. ولی جای نگرانی نیست؛ شما Gunboot های خودتان را دارید!

Downwell

Downwell

 

بازی Downwell درباره‌ی سقوط در یک چاه عمیق است. به همین سادگی!

 

در حالی که سبک RogueLike و استایل بازی شباهت بسیار زیادی به Spelunky دارد، می‌توان Downwell را تلفیقی از Super Crate Box و سبک تیراندازی وارونه‌ی بازی Ikaruga در نظر گرفت.

گیم پلی بازی Downwell بسیار ساده و در عین حال جذاب، اعتیاد آور و بسیار چالش برانگیز است. در واقع شما تنها با یک حرکت، (لمس نقطه‌ای از نمایشگر و یا تاچ پد لپتاب) تمامی دستورات مربوط به پرش، حرکت در راستای عمود و شلیک به سمت موانع را اجرا می‌کنید. Downwell با ترکیب این دستور ساده و ارتقای درجه‌ی سختی بازی در هر لول، توانایی‌های شما را به شکل هیجان انگیزی به چالش می‌کشد.

تنها با یک حرکت می‌توان تمامی دستورات مربوط به پرش، حرکت در راستای عمود و شلیک به سمت موانع را اجرا کرد
اوایل سفر ما به درون این چاه، کمی خام و ناپخته به نظر می‌رسد. شارژ Gunboot ( سلاحی است که به زیر پاهای کاراکتر بازی متصل است و با شلیک اشعه‌ی لیزر موانع پیش رو را برداشته و یا شما را به سمت بالا پرتاب می‌کند) از مقادیر محدودی آغاز می‌شود و مجبورید برای شارژ مجدد آن، مرتباً زمین را لمس کنید و یا اینکه با لگد بر روی سر دشمنان بکوبید. فقط حواستان به آن‌هایی که با رنگ قرمز روشن مشخص شده‌اند باشد. نباید روی سر آن‌ها فرود بیایید. این‌ها جز مسائلی هستند که در طول تجربه‌ی چهار جهان بازی متوجه آن خواهید شد. ( که هر یک متشکل از سه لول مختلف است)

Downwell به طرز هوشمندانه‌ای کاربر را از این نکات آگاه می‌سازد. به عنوان مثال، زبان خاص این بازی برای بیان خطر، استفاده از نیزه و میخ‌های بزرگی است که به سمت بالا قرار گرفته و کاربر را از وجود خطر آگاه می‌کنند. اولین دشمنان قرمز رنگی که با آن‌ها مواجه می‌شوید، با این علائم مشخص شده‌اند. بعد از این که بازیکن، از خطر پرش بر روی این موجودات آگاه می‌شود، در مراحل بعدی، دیگر از این علامت‌ها استفاده نمی‌شود. البته همیشه هم اینطور نیست. گاهی اوقات تنها از راه آزمون و خطا متوجه یک خطر خواهید شد.

آرایش رندوم و تصادفی اتفاقات مراحل بازی، موجب می‌شود تا بازیکن همواره برای مقابله با خطراتی که او را تهدید می‌کنند، آماده باشد. تفاوت در میزان نیروی مورد نیاز برای لول‌های مختلف، رفتار شما را مرتب تحت تأثیر قرار می‌دهد. ایجاد شکاف در ابعاد حفره‌ی زمان، شما را برای مدت کوتاهی به یک جهان دیگر می‌برد و با پیدا کردن الماس‌ها و انواع مختلفی از مهمات و سلاح‌ها از شما پذیرایی می‌کند. مورد آخر، یکی از مهم ترین وجوه مشترک بین این بازی و Super Crate Box است.

Downwell

Downwell

اساساً تغییر نوع سلاح، در طول بازی ضروری نیست اما کمک زیادی به شما می‌کند. برخی از مهمات و سلاح‌ها، موجب افزایش مقاومت و ظرفیت باتری Gunboot های شما می‌شوند و برخی از راه‌های دیگری به تقویت توان این سلاح می‌پردازند. تیر اندازی در بازی Downwell بیش از این که در کشتن دشمنان کاربرد داشته باشد، در مقابله با جاذبه به کار شما می‌آید. Gunbbot ها با شلیک به سمت پایین، تا حد زیادی سرعت سقوط شما را کاهش می‌دهند تا از ورود سریع شما به نواحی پایین‌تر و دردسرهای بیشتر جلوگیری کنند. شما بیشتر باید سعی کنید تا با فرود آمدن بر روی سر آن‌ها، شارژ Gunboot را افزایش دهید. این کار علاوه بر ذخیره‌ی مهمات، موجب کاهش سرعت سقوط شما نیز می‌شود. به علاوه این که ردیف کردن پشت سر هم Killها، جوایز ویژه‌ای را برای شما به ارمغان می‌آورد.

علاوه بر تغییرات ثابت لول‌ها، مهمات و ارتقای توانایی‌های کاراکتر بازی، حالت‌های جدیدی با عنوان “Styles” در طول بازی برای شما فعال می‌شوند. به عنوان مثال، در حالت “Boulder Style” کاراکتر بازی، جثه‌ی بزرگتری دارد و بازی را با شش HP آغاز می‌کند.(در حالت عادی، تعداد HP شما چهار تا خواهد بود) اما از طرفی، به جای سه سطح ارتقای مختلف بین لول‌ها، دو سطح در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

یکی دیگر از ویژگی‌های بازی، امکان انتخاب از میان چندین تم مختلف برای تغییر رنگ‌ها و ظاهر بازی است. البته، بدست آوردن این تم ها به خود شما بستگی دارد. مثلاً خود من تعداد انگشت شماری از این حالت ها را بدست آوردم. این تنوع، تجربه‌ی بازی را لذت بخش تر کرده و از یکنواختی آن جلوگیری می‌کند.

 

یکی دیگر از ویژگی‌های بازی، امکان انتخاب از میان چندین تم مختلف برای تغییر رنگ‌ها و ظاهر بازی است

 

از آنجایی که سرعت گیم پلی بازی بسیار بالاست، میزان جان کاراکتر از اهمیت بالایی برخوردار است. اگر شما در تک تک سکوهایی که در مسیرتان قرار می‌گیرند توقف کرده و با وسواس قصد کشتن تمامی دشمنان مسیرتان را داشته باشید، ممکن است تمام کردن این بازی تا ابد طول بکشد و موفق به جمع آوری الماس به تعداد کافی نشوید.

اما هرچه در ضربات پشت سرهم و Combo مهارت کسب کرده و عملکرد بهتری در جمع آوری الماس‌ها، شارژ باتری Gunboot و بدست آوردن جان‌ها داشته باشید، بیشتر در ناحیه‌ی سیاه رنگ مانده و حتی می‌توانید HP خود را نیز افزایش دهید. تمامی این موارد به میزان تجربه و کسب مهارت در Downwell بستگی خواهد داشت. شما در طول بازی دائماً با جاذبه درگیر هستید و شلیک‌های متعادل کننده‌ی شما ممکن گاهی به ضرر شما تمام شوند. مثلاً گاهی اوقات ممکن است  بلوک‌های سکوی زیر پای خود را به اشتباه خراب کرده و یا در حالی که قصد فرود آمدن بر روی دشمن را داشته‌اید، با شلیک به سمت آن، شانس شارژ مجدد باتری Gunboot خود را از دست دهید. این اتفاق‌ها نهایتاً به سقوط آزاد خطرناکی منجر می‌شند که بعید است از آن جان سالم به در ببرید.

برای دانلود بازی Downwell برای اندروید می‌توانید به سایت‌های مختلف این امر و برای iOS به App Store مراجعه کنید.

دسته بندی
مطالبمعرفی بازی موبایلمقالاتموبایل

یک دیدگاه

مطالب مرتبط