مراسم E3 2019 | معرفی بهترین بازی های Indie

Indie Games به بازی‌هایی گفته می‌شود که به صورت مستقل و توسط استودیوهای کوچک خلق شده است.

هرساله لیست بهترین بازی‌های ویدیویی ما، بیشتر و بیشتر از بازی‌های متنوع ژانر Indie (ایندی) پر شده است. مراسم E3 2019 بهترین زمان برای معرفی و نمایش تعداد عناوین زیادی در بخش ایندی است که امسال عرضه می‌شوند. حال در این مطلب تعدادی از این بازی‌ها را که در طول مراسم معرفی شده‌اند را بررسی می‌کنیم.

Cat Lady

تصویری از بازی Cat Lady

Cat Lady

پلتفرم: هنوز اعلام نشده است.

توسعه دهنده: Rose City Games

تاریخ عرضه: هنوز اعلام نشده است.

سازندگان بازی The World Next Door اینبار برروی عنوانی شگفت‌انگیزتر تمرکز کرده‌اند. بازی Cat Lady داستان ماجراجویی دختر جوانی را در یک خانه‌ی تسخیر شده دنبال می‌کند. این عنوان از بازی The Binding of Issac الهام گرفته شده است، البته گیم‌پلی ویژه‌ی این بازی نشان می‌دهد که ماجرای این دختر جوان بیشتر از چند تصویر زیبا و یک موسیقی متن عالی خواهد بود.

Castlestorm II

تصویری از بازی Castlestorm II

CastleStorm II

پلتفرم‌ها: PlayStation 4، Xbox One، PC (Epic Games Store)، Switch

توسعه دهنده: Zen Studios

تاریخ انتشار: ۲۰۱۹

بازی CastleStorms II به نوعی گسترش یافته نسخه اول این عنوان است، که به آن بخش‌هایی مانند جهان در حال گسترش اضافه شده که در نقشه می‌توانید برای منابع، ساخت و ساز، و مقابله با حیوانات و استخدام سرباز، عناصر چهارگانه را استخراج کنید. بازی دارای ۶ حالت داستانی با قهرمان ویژه‌ی خود است (سه قهرمان از Kingdom و سه تا از نامیرایان)، و همچنین شامل توانایی کنترل فردی سربازان می‌شود. بازی جدید استراتژیک CastleStorm II شامل بخش‌های مسابقه‌ای و بخش مولتی‌پلیر Co-Op نیز می‌شود.

Embr

تصویری از بازی Embr

Embr

پلتفرم‌ها: PC

توسعه دهنده: Muse Games

تاریخ انتشار: ۲۰۲۰ (نسخه Early Access هم‌اکنون در دسترس است)

بازی Embr دنیایی را به تصویر می‌کشد که در آن آتش‌نشان‌ها مانند اوبر(اسنپ) شده‌اند، به طوریکه مردم می‌توانند زنگ بزنند و از شما درخواست کمک کنند و پس از اینکه آن‌ها را نجات دادید به شما امتیاز می‌دهند، این خوب است که مردم را نجات دهید، ولی یک آتش‌نشان نمونه خانه را از آتش‌سوزی حفظ می‌کند. طنز مدرن تلخی که با مکانیزم سرگرم‌کننده‌ای ترکیب شده است، مکانیزم‌هایی مانند وارد شدن طوفانی به خانه، شکاندن پنجره‌ها، خراب کردن درها و مبارزه کردن با آتش برای نجات بیگناهانی که در دستشویی گیر افتاده‌اند.

Fall Guys

تصویری از بازی Fall Guys

Fall Guys

پلتفرم‌ها: PlayStation 4، PC

توسعه دهنده: Mediatonic

تاریخ انتشار: ۲۰۲۰

این بازی سرگرمی با فیزیک به صورت آنلاین و ۱۰۰ نفره در مقابل چالش‌هایی طراحی شده است، که هر بار بر اثر این چالش‌ها تعدادی از افراد از مسابقه خط می‌خورند. یکی از این چالش‌ها می‌تواند بالا رفتن از یک کوه باشد، و یا اینکه صندلی موزیکال که در هر بار قطع شدن موزیک تعدادی حذف می‌شوند. بازیکنان می‌توانند یکدیگر را بگیرند و حرکت دهند. بازی‌ها و چالش‌ها به دو صورت رقابتی و همکاری طراحی شده‌اند. بازی Fall Guys به نقطه‌ای از ترکیب احساساتی همچون سرگرمی، حماقت و دیوانگی می‌رسد، پس نباید این بازی را زیاد جدی بگیرید.

No Straight Roads

تصویری از بازی No Straight Roads

No Straight Roads

پلتفرم‌ها: PS4، PC

توسعه دهنده: Metronomik

تاریخ انتشار: اوایل ۲۰۲۰

همه‌ی بازی‌هایی که در سبک موزیک قرار دارند، درباره ضربه زدن به نوت‌های شناور در بازی نیستند. بازی No Straight Roads محصول جدید استودیوی Metronomik به نوعی در ژانر اکشن/ماجراجویی نیز قرار می‌گیرد، اما بیشتر حول قدرت موسیقی جریان دارد. گیم‌پلی و ساندترک‌ها باعث می‌شوند تا شما کاملاً ریتم بازی را حس کنید؛ موسیقی می‌تواند به شما در جاخالی دادن کمک کند و یا حتی زمانی که با یک باس روبه‌رو می‌شوید، به عنوان یک دستگاه داستان‌گو عمل کند.

Samurai Gunn 2

تصویری از بازی Samurai Gunn 2

Samurai Gunn 2

پلتفرم‌ها: Switch، PC

توسعه دهنده: Teknopants

تاریخ انتشار: ۲۰۲۰

قسمت اول بازی samurai Gunn طرفداران مولتی‌پلیر را با سرعت اکشن بالای خود هیجان زده کرد، در این بازی بازیکنان با یک گلوله و یا ضربه شمشیر کاتانا می‌میردند. بازی دوم به نظر گسترش یافته قسمت اول با نقاشی بهتر، نقشه‌های بیشتر، و یک بخش تک‌نفره است. ما بخش مبارزه‌ای را در مراسم E3 تجربه کردیم و با میزان رضایتی که از بازی داشتیم ما را غافلگیر کرد.

Sayonara: Wild Hearts

تصویری از بازی Sayonara: Wild Hearts

Sayonara: Wild Hearts

پلتفرم‌ها: Switch

توسعه دهنده: Simogo

تاریخ انتشار: ۲۰۱۹

Simogo بازی‌های بسیار قدرتمندی همچون Year Walk و Device 6 را توسعه داده است، و به نظر Sayonara: Wild Hearts یک ضربه نهایی برای این استودیو محسوب می‌شود. یک بازی ریتمیک که بیشتر شبیه یک موزیک ویدیو جذاب است تا بازی‌ای شبیه Guitar Hero، بازی Wild Hearts حس بی‌عیب و نقصی را به بازیکن هدیه می‌دهد، به همراه طراحی زیبا، استایل نقاشی صاف که انیمیشین بازی را به صورت بینظیری فوق‌العاده ساخته است، همه این‌ها در کنار گیم‌پلی و اکشن سریع باعث می‌شوند تا این بازی اثری جذاب جلوه کند.

Spiritfarer

تصویری از بازی Spiritfarer

Spiritfarer

پلتفرم‌ها: Xbox One، PC و بقیه پلتفرم‌ها

توسعه دهنده: Thunder Lotus Games

تاریخ انتشار: ۲۰۲۰

طرح اینکه مرگ را به مقصد نهایی خود هدایت کنید به نظر زیاد خوشایند نباشد، اما روح بازی Spiritfarer ساخته‌ی Thunder Lotus افسانه‌ی خود را به وسیله‌ی داستانش به درون شما راهنمایی می‌کند، و پیام نهایی خود را صلح‌آمیز و لذت‌بخش منتقل می‌کند. عمل‌های فیزیکی بازی با اضافه شدن بخش‌هایی به قایق شما تغییر می‌کنند، کارهایی مانند ماهیگیری، پرورش غذا، و دیگر عملیات‌هایی که در طول سفر شما فعال می‌شوند. Stella و گربه‌ی او Daffodil (بازی بخش دو نفره co-op محلی را شامل می‌شود) به زمین‌های خارجی سفر می‌کنند، به ملاقات روح‌های جدیدی می‌روند، داستان‌های آن‌ها را می‌شنوند، و با انجام کارهایی که از شما می‌خواهند، انتقال آن‌ها را به جهان بعدی تکمیل کنید.

Totally Reliable Delivery Service

تصویری از بازی Totally Reliable Delivery Service

Totally Reliable Delivery Service

پلتفرم‌ها: PC

توسعه دهنده: We’re Five Games

تاریخ انتشار: تابستان

فیزیکی بینظیر و co-op جذاب ترکیبی برای بازی Totally Reliable Delivery Service می‌سازند، که شما و دوستانتان را مجبور می‌کند تا پکیج‌های متنوع و مختلفی را از مکانی به مکان دیگری ببرید. کنترل‌ها به طور عمدی در لبه بیرونی دقیقی قرار دارند، تا شما را به سمت موقعیت‌های غیرقابل پیش‌بینی و نتایج جذاب بکشاند، در حالیکه تلاش می‌کنید تا بار را در دستان خودتان حفظ کنید. در واقع برای اینکه تحویلات خود را به سرعت – و با کمترین میزان آسیب – به مقصد برسانید، باید با وسایل نقلیه بازی همکاری کنید.

Volta-X

تصویری از بازی Volta-X

Volta-X

پلتفرم‌ها: Switch

توسعه دهنده: GungHo Online Entertainment

تاریخ انتشار: هنوز اعلام نشده است.

بازی Volta-X مانند نسخه بسیار سریعتر بازی Battleship است. به دست گرفتن کنترل یک غول با مکانیزم شخصی‌سازی، باعث می‌شود تا شما فرمانده‌ای شوید که با استفاده از هدایت سه خلبان و تعمیر اعضاء، از ربات خود محافظت کنید. یک سلاح و یا ابزار می‌تواند تنها زمانی مورد استفاده قرار بگیرد که در آن عضو به خصوص خلبان یا هدایت‌گری حضور داشته باشد، که شما را مجبور می‌کند تا خدمه خود را در لحظات حساس حرکت دهید. سواستفاده از سلاح‌های مختلف برروی مکانیک حریف باعث کاهش سرعت حمله‌ی رقیب شما می‌‌شود، اما تمرکز کردن برروی سلاح‌هایی که دمیج بیشتری دارند، باعث می‌شود تا خلبانان شما ریسک زیادی را در ازای پاداش بیشتر، تحمل کنند. شاید کنترل همه اینها در یک لحظه گیج‌کننده باشد، اما باعث می‌شود تا ترکیبی بینظیر از اکشن و استراتژیک در بازی بوجود بیاید.

این بازی‌های مستقل یا ایندی همگی نمایشی در مراسم E3 2019 داشتند که توانستند با همین نمایش کوتاه نظر منتقدان و گیمرها را به خود جلب کنند. آیا شما هم کنفرانس‌های مراسم E3 2019 را دیدید؟ کدام بازی ایندی نظر شما به خود جلب کرد و توانست نمایش قدرتمندی را در E3 داشته باشد؟ دیدگاه خود را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

دسته بندی
E3 2019ایکس باکسپلی استیشنکامپیوترمطالبنینتندو

یک دیدگاه

مطالب مرتبط