فیلم Avengers Endgame | نقدها و امتیازات سایت Metacritic

پایانی بر یازده سال فیلم سازی کمپانی Marvel
Box Office
فیلم Avengers Endgame | نقدها و امتیازات سایت MetacriticReviewed by نیما احمدی on Apr 29Rating: 5.0فیلم Avengers Endgame | نقدها و امتیازات سایت Metacritic

سرانجام پس از ده سال فیلم‌سازی کمپانی Marvel، توانست نتیجه فیلم‌های خود را در قسمت نهایی انتقام‌جویان (Avengers) با نام Avengers Endgame به ثمر برساند. این فیلم در تاریخ ۲۶ آپریل ۲۰۱۹ ( ۶ اردیبهشت ۹۸ ) برروی پرده سینماها رفت و توانست در روزهای پیش‌نمایش خود رکورد فروش را جابه‌جا کند. این فیلم که قسمت چهارم و نهایی سری انتقام‌جویان است، داستانی در ادامه قسمت سوم دارد و جریانات این قسمت به بعد از حمله تانوس و نابود کردن نصف جمعیت کل کهکشانات تعلق دارد. حال پس از آن اتفاق گروه باقی مانده از انتقام‌جویان باید باری دیگر برای برگرداندن تمام از دست رفتگان دست به کار شده و دوباره با تانوس مقابله کنند.

Avengers Endgame ( انتقام‌جویان پایان بازی ) توانست با احتساب ۵۴ نقد، امتیاز ۷۷ را کسب کند، همچنین امتیاز کاربران سایت Metacritic نیز به نمره ۸٫۳ رسیده است. حال می‌توانید در این بخش تعدادی از این نقدها را مطالعه کنید.

Empire | Helen O’Hara
۱۰۰

یک دور پیروزی که به صورت بینظیری به قسمتی از دنیای سینمایی مارول (MCU) قدم گذاشته است و تمام احساسات را در قالب یک فیلم اکشن جمع کرده، این فیلم شدیداً به تکه‌ای رضایت‌بخش از بلاک‌باستر فیلم‌سازی تبدیل شده است.

Chicago Sun-Times | Richard Roeper
۱۰۰

هنوز آماده نیستم که به سرعت به انتقام‌جویان پایان بازی لقب بهترین فیلم از ۲۳ اثر دنیای مارول را بدهم، ولی این فیلم به نوعی رقیب جدی پادشاهی می‌باشد و بدون تردید زمانی که سخن از احساسات به میان می‌آید، قهرمان بی‌رقیبی در بین فیلم‌های مارول خواهد بود.

The Guardian | Peter Bradshaw
۱۰۰

باید اعتراف کنم، در بین تمام گرایشات سورئالیستی، تمام پوچ‌گریز بودن فیلم، یک شیرینی خاصی در هیجان این پایان قدرتمند وجود دارد، چیزی که در نهایت با احساست بینظیر عوض شده و به ما اجازه می‌دهد تا یک خداحافظی به یاد ماندنی با سری فیلم‌های مارول داشته باشیم.

IGN | Laura Prudom
۹۵

Avengers Endgame به راحتی بلندپروازانه‌ترین، احساسی‌ترین و تأثیر‌گذارترین فیلم در دنیای سینمایی مارول تاکنون می‌باشد، به طریقی یک دهه داستان‌گویی را با اوج اعتماد بنفس در قالب یک فیلم مدیریت کرده است – مانعی که بیشتر فرانچایزهای بلاک‌باستر در آخرین قسمت خود در آن گیر افتاده‌اند.

Austin Chronicle | Richard Whittaker
۸۹

چیزی که از فیلم‌نامه Markus و McFeely می‌توان فهمید این است که آن‌ها شخصیت‌ها را کاملاً شناخته و درک کرده‌اند.

Observer | Oliver Jones
۸۸

در تعادل برقرار کردن بین شوخی و ترحم ناامید کننده عمل کرده است جوری که بودن در کنار آن‌ها کمتر از جدا کردنشان خودنمایی می‌کند.

LarsenOnFilm | Josh Larsen
۸۸

اونجرز چیزهایی را به درستی و رضایت‌بخش ثابت کرده است: احساس خاتمه و پایان.

Entertainment Weekly | Leah Greenbaltt
۸۳

فیلم به طور عمده یک داستان سه ساعتی را مانند یک بوم نقاشی پراکنده، پر شده از کاراکترها، عصرها، و چالش‌های غیرقابل تحمل به تصویر کشیده شده است.

Rolling Stone | Peter Travers
 ۸۰

فیلم انتقام‌جویان پایان بازی مانند یک شلیک مستقیم به قلب عمل می‌کند.

Time Out | Joshua Rothkopf
۸۰

Endgame توانست به راحتی خود را تکریم کند، که فیلم را به نوعی در عین جدی بودن، به فیلمی بینظیر تبدیل کند. این فیلم مانند یک شیپور تراژدی و تولد دوباره یک ققنوس در دنیای کمیک‌ها عمل می‌کند.

ReelViews | James Berardinelli
۷۵

Avengers Endgame طبق پیش‌بینی‌هایی که شده بود به اندازه کافی، بی‌پروا، غافلگیرکننده و یا بی‌رحمانه نیست، اما یک نتیجه‌گیری باارزش برای ادامه Infinity War بوده و پایانی رضایت‌بخش را برای عصر اولین انتقام‌جویان فراهم کرده است.

Boston Globe | Mark Feeney
۷۵

فیلم به طرز غیرقابل هضمی طولانی است، مدت زمان سه ساعت و یک دقیقه، ولی غافلگیرانه فیلم رضایت‌بخشی می‌باشد.

New York Post | Johnny Oleksinski
۷۵

دقیقاً همانطور که امیدوار هستید فیلم سراسر یک مبارزه بی‌پروا و پراکنده است.

The New York Times | A.O. Scott
۷۰

سرهم بندی پایان‌های گسسته و گرفتن یک دور پیروزی شیرین، در کنار ایجاد بعضی از جرقه‌های کمیکی و در کنار آن‌ها چند قطره اشک صادقانه.

این قسمت پایانی بر سری انتقام‌جویان در دنیای سینمایی مارول می‌باشد. استودیوی مارول پس از این فیلم، قسمت دوم فیلم اختصاصی مردعنکبوتی با نام SpiderMan Far from Home برای اکران در نظر گرفته است. مارول از تصمیمات خود برای ادامه و ورود به فاز بعدی هنوز خبری منتشر نکرده است. نظر شما درباره قسمت پایانی Avengers Endgame چیست؟ آیا توانسته است نتیجه یازده سال فیلم‌سازی خود را به ثمر برساند؟ دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دسته بندی
اخبار سینماسینمافیلم اونجرزمطالبنقد و بررسی فیلم

یک دیدگاه

مطالب مرتبط