فیلم Avengers Endgame | آیا تانوس در یک چرخه زمانی گیر افتاده است؟

بررسی تئوری جنجالی گیر افتادن تانوس در یک چرخه زمانی!
Thanos
Thanos
فیلم Avengers Endgame | آیا تانوس در یک چرخه زمانی گیر افتاده است؟Reviewed by نیما احمدی on Aug 10Rating: 5.0فیلم Avengers Endgame | آیا تانوس در یک چرخه زمانی گیر کرده است؟

تانوس (Thanos) در فیلم Avengers Infinity War خود را به عنوان یک ضدقهرمان قدرتمند و احتمالاً شکست‌ناپذیر معرفی کرد، اما فیلم Avengers Endgame پایانی بر روند زندگی این تایتان دیوانه و نقشه‌ی قتل‌عام او بود. اما چه می‌شود اگر تانوس تمام مدت از شکست نهایی خود خبر داشته است؟ یک تئوری بی‌پروای جدیدی پیشنهاد می‌کند که این ضدقهرمان مارول در یک چرخه‌ی زمانی بی‌پایان گیر کرده و از تمام اتفاقات مطلع بوده است.

شوکه شده‌اید؟ ما هم همین حس را داشتیم، اما شواهد زیادی برای تصدیق این تئوری وجود دارد. بیاید این شواهد و مدارک را با هم بررسی کنیم.

در حالیکه تانوس کاملاً استراتژیک در طول هر دو فیلم عمل کرد، ولی تغییر رفتار او توجه زیادی را به خود جلب کرد. تفاوت بسیار زیادی بین تانوس حال و تانوس گذشته وجود دارد. نسخه‌ی Infinity War به صورت بی سر و صدا او را به سرنوشتش می‌رساند، و بعد از جمع کردن تمام سنگ‌ها و استفاده از آن‌ها می‌بینیم که چگونه با یک سکوت فیلم را به پایان می‌رساند. زمانی که برای بار دوم تایتان دیوانه (Mad Titan) را در فیلم Endgame می‌بینیم، او چند سالی جوان‌تر، مغرورتر و با اعتماد به نفس بالاتری در مقابل انتقام جویان (Avengers) قرار می‌گیرد.

کاربری در سایت ردیت (Reddit) با نام کاربری GTomB این تئوری را مطرح کرد که تانوس زمان حال، تمام مدت از گیر افتادن در چرخه‌ی زمانی اطلاع داشته است. در آغاز فیلم Infinity War، تانوس درباره دانستن حس باخت حرف می‌زند، ولی در هیچ جای این فیلم او مبارزاتش را شکست نخورده است.

فیلم Infinity War برای تانوس یک برد بزرگ محسوب می‌شود. او کاری را که در ذهنش داشت به طور کامل انجام داد. و در آن زمان، گروه انتقام جویان بسیار دیر در جریان نقشه‌ی او قرار گرفتند.

پس چرا او از حس شکست صحبت می‌کند؟ احتمالاً او درباره سیاره‌ی زادگاهش حرف می‌زند، ولی باز هم این حرف‌های او سوالات بی‌پاسخی را ایجاد می‌کنند. حتی این موضوع نیز بسیار باورپذیر است که نسخه‌ی پیرتر تانوس در فیلم Infinity War از شکست نسخه‌ی جوانتر خود در فیلم Endgame نیز خبر دارد. حتی جمله‌ای که او به تونی استارک درباره “نفرین شده با دانش Cursed With Knowledge” می‌گوید نیز خود از این تئوری حمایت می‌کند.

اما چگونه تانوس در یک چرخه زمانی گیر افتاده است؟ GTomB پیشنهاد می‌کندکه تانوس به جای نابود شدن در انتهای فیلم Endgame، توسط بشکن تونی استارک به گذشته سفر کرده است و در اصل او و ارتش فضایی‌هایش، نمرده‌اند.

“اگر دقت کنید خواهید دید که تانوس (Thanos) به همراه سفینه‌ی بزرگش و ارتش او همگی تبدیل به خاکستر شدند. آیا بشکن تونی می‌تواند آن‌ها را به سال ۲۰۱۴ برگردانده باشد؟”

قطعاً این تئوری از لحاظ فنی با قوانین سفر در زمان فیلم Endgame در تناقض است – این موضوع که تغییر در گذشته اثری در آینده ندارد – اما نویسندگان با فرستادن کاپیتان امریکا به گذشته و زندگی دوباره در آن خط زمانی، قوانین خود را شکستند، پس این تئوری نیز امکان‌پذیر خواهد بود. (گرچه این قوانین از ابتدا هم چندان با منطق جور در نمی‌آمدند)

حضور کلی تانوس در طول هر دو فیلم نیز با کمی دقت نشانگر همین چرخه زمانی است. و با در نظر گرفتن موضوع کم بودن دانش ما از زندگی پس از تبدیل به خاکستر شدن توسط سنگ‌های بینهایت، باز هم احتمال این تئوری را بیشتر می‌کند. از آنجایی که استودیوی مارول وارد فاز چهارم خود شده است، احتمالاً ما درست بودن این تئوری را هیچوقت کشف نمی‌کنیم، ولی شاید اگر خوش شانس باشیم، فردی از فاز قبل کمی توضیحات بیشتر در اینباره با ما به اشتراک بگذارد تا صحت این تئوری نیز بررسی شود.

مطلب مرتبط: فیلم Avengers Endagame | بررسی تئوری خلق گالاکتوس توسط تانوس

نظر شما درباره این تئوری چیست؟ آیا تانوس در تلاش برای رهایی از این چرخه‌ی زمانی بی‌پایان بوده است؟ دیدگاه خود را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

دسته بندی
سینمافیلم اونجرزمارولمطالب

یک دیدگاه

مطالب مرتبط