فیلم Avengers Endagame | بررسی تئوری خلق گالاکتوس توسط تانوس

آیا گالاکتوس می‌تواند توسط تانوس به دنیای سینمایی مارول وارد شود؟
thanos GAlactus
Thanos Galactus
فیلم Avengers Endagame | بررسی تئوری خلق گالاکتوس توسط تانوسReviewed by نیما احمدی on Aug 9Rating: 5.0فیلم Avengers Endagame | بررسی تئوری خلق گالاکتوس توسط تانوس

فیلم‌های Avengers Infinity War و Avengers Endgame عصر جدیدی را در فاز چهارم دنیای سینمایی مارول آغاز کردند. گرچه، بسیاری از طرفداران هنوز بر این عقیده هستند که ما تمام اثرات بشکن تانوس (Thanos) توسط دستکش بینهایت (Infinity Gauntlet) را ندیده‌ایم. در حقیقت، طرفداران مارول (Marvel) چندین تئوری درباره باز شدن درهایی توسط اعمال تانوس در دنیای سینمایی MCU بیان کرده‌اند. یکی از بزرگترین تئوری‌ها درباره ورود شخصیت گالاکتوس (Galactus) به دنیای سینمایی مارول توسط پایان حماسه‌ی Infinity Saga است.

این تئوری‌های معمایی راه خود را به سایت ردیت (Reddit) نیز باز کرده و به نوعی بیانگر این است که تانوس با وجود داشتن دستکش بینهایت و تمامی سنگ‌های ابدیت در طول فیلم Avengers Infinity War، باز هم برای ضمانت نقشه‌ی اصلی و به تعادل رساندن دنیا بدون بازگشت، نقشه‌ی جایگزینی را در ذهن خود برنامه‌ریزی کرده بوده است. در ابتدای فیلم Avengers Endgame، تانوس (Thanos) اعلام کرد که برای تبدیل کردن سنگ‌ها به “اتم” و استفاده نکردن از آن‌ها برای برگرداندن از دست رفتگان، برای دومین بار از دستکش استفاده کرده و بشکن زده است – اما چه اتفاقی می‌افتد، اگر او یک ضمانت‌نامه برای مشکلات آینده‌ی خود و رشد دوباره‌ی جمعیت در نظر گرفته بوده است؟ این ضمانت به صورت فرمی از یک شخص است که دنیاها و جمعیت‌های روبه افزایش را به عنوان غذا می‌خورد – این موجود با نام مستعار گالاکتوس Galactus شناخته می‌شود! ما قبلاً هم شنیده بودیم که گالاکتوس و خبررسان او یعنی تیرنت (Tyrant) راه خود را برای ورود به دنیای سینمایی مارول هموار کرده‌اند، پس این خط داستانی احتمالاً باعث ورود این شخصیت‌ها به MCU خواهد شد.

Galactus

شخصیت گالاکتوس در کمیک ها

خلق شدن گالاکتوس توسط تانوس (Thanos) باعث ایجاد تفاوت‌هایی بین دنیای سینمایی و کمیک‌های مارول می‌شود. گالاکتوس در زمان قبل از انفجار مهیب (Big Bang) تنها یک مرد میرا بوده است. زمانی که دنیا بعد از بیگ بنگ برای ایجاد دنیای جدیدی منفجر شد، Galactus نیز دچار تغییراتی شد و سال‌ها طول کشید تا به موجودی گرسنه برای انرژی سیارات تبدیل شود. گالاکتوس با استفاده از قدرت کیهانی (The Power Cosmic) می‌تواند افراد دیگر را به جنگجویانی بسیار قدرتمند (مانند موج‌سوار نقره‌ای Silver Surfer) تبدیل کند، و با استفاده از آن‌ها سیارات دیگر را بررسی کرده تا از قدرت آن‌ها با خبر شود.

حال، با در نظر گرفتن منطق اینکه ماموریت Thanos برای به تعادل رساندن قدرت‌های مرگ و زندگی باعث باز شدن دری برای ورود گالاکتوس شده، این تئوری درست عمل می‌کند. حتی اگر تایتان دیوانه (Mad Titan) به صورت مستقیم باعث خلق بلعنده‌ی جهان‌ها (The Devourer of Worlds) نشده باشد، این استدلال را می‌توان در نظر گرفت که سایر قدرت‌های موجود در جهان می‌توانند از روش‌های بهتری نسبت به تانوس و قتل‌عام عظیم او استفاده کنند تا مرگ و زندگی را به تعادل برسانند – همین دلیلی بر نیازمندی دنیای سینمایی مارول به شخصیت گالاکتوس تلقی می‌شود. نکات جالب دیگری نیز وجود دارد: گروه Avengers در فیلم Endgame توسط عملیات زمانی خود، هشداری درباره وجود ۱۹۹۹۹۹ بُعد دیگر (به اصطلاح دنیای سینمایی مارول) به بینندگان القا کردند. همین موضوع باعث می‌شود تا راهی برای ورود شخصیت گالاکتوس و دشمنان همیشگی او، گروه چهار شگفت انگیز (The Fantastic Four) به دنیای سینمایی مارول باز شود.

نظر شما درباره این تئوری چیست؟ آیا مارول می‌تواند با استفاده از این تئوری شخصیت‌های دیگر را وارد دنیای سینمایی خود کند؟ دیدگاه خود را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

دسته بندی
سینمافیلم اونجرزمارولمطالب

یک دیدگاه

مطالب مرتبط