شخصیت های جدیدی که در فاز چهارم دنیای سینمایی مارول حضور خواهند داشت

با گذشت زمان نیاز به شخصیت‌ها و بازیگرهای تازه نفس و جدید به وجود می‌آید و با ورود به فاز چهارم دنیای سینمایی مارول به یقین با شخصیت‌های جدید و متفاوتی روبرو خواهیم شد

همان‌طور که احتمالا می‌دانید فیلم Spiderman Far From Home، آخرین فیلم در فاز سوم دنیای سینمایی مارول خواهد بود. این دنیا که با نخستین فیلم Iron Man کار خود را آغاز کرد توانست یک دهه مخاطبان را سرگرم و با داستان‌های متنوع و جذاب شخصیت‌های خود همراه کند. با این حال با گذشت زمان نیاز به شخصیت‌ها و بازیگرهای تازه نفس و جدید به وجود می‌آید و با ورود به فاز چهارم دنیای سینمایی مارول به یقین با شخصیت‌های جدید و متفاوتی روبرو خواهیم شد. در ادامه به پنج نمونه از شخصیت‌های کامیک‌های مارول که می‌توانند در فاز بعدی دنیای سینمایی این کمپانی حضور یابند می‌پردازیم.

Adam Warlock

این شخصیت یکی از مهم‌ترین شخصیت‌های دنیای مارول و منطقی‌ترین و محتمل‌ترین نامزد برای حضور در فاز چهارم دنیای سینمایی مارول است. این شخصیت که با نام Adam نیز شناخته می‌شود در دهه‌ی شصت میلادی خلق شد و در ابندا در کامیک‌های Fantastic Four و Thor حضور پیدا کرد و در ادامه به یکی از شخصیت‌های دائمی داستان‌های مارول تبدیل شد. اگر یادتان باشد طی یکی از سکانس‌های پس از تیتراژ فیلم Guardians of the Galaxy Vol 2 اشاره‌ای به این شخصیت در قبال کسی که توانایی شکست نگهبانان کهکشان را دارد شد. در این سکانس رهبر Sovereignها که اکنون کاملا شکست خورده به محفظه‌ی تولدی خیره شده و او را Adam می‌نامد. با این که این شخصیت عمدتا به عنوان قهرمان در داستان‌های مارول حضور یافته، اما نسخه‌ی شروری به نام The Magus از او وجود دارد که نیمه‌ی تاریک‌تر او را نشان می‌دهد. از دیدگاه قدرت‌ و توانایی‌ها نیز شاید بتوان Adam را از معدود شخصیت‌هایی دانست که می‌تواند پا به پای Captain Marvel پیش رود. او بسیاری از قدرت‌های این شخصیت و نیز قدرت کنترل انرژی کیهانی را در بر دارد. با توجه به نشانه‌هایی مبنی بر پرداختن فاز ۴ دنیای سینمایی مارول به مقوله‌های کیهانی، بعید است که شاهد حضور این شخصیت در این فاز نباشیم.

Moon Knight

مارول تاکنون اکثر اعضای اصلی و هسته‌ی مرکزی گروه اونجرز را معرفی کرده است، اما بسیاری از اعضای دیگر آن هنوز معرفی نشده‌اند که از هرکدام می‌توان فیلمی جداگانه ساخت. بدون شک یکی از جالب‌ترین اعضای این گروه که تاکنون در دنیای سینمایی مارول دیده نشده با اختلاف زیاد Moon Knight است. شخصیتی که در دنیای کامیک‌ها عضو گروه‌های Avengers, Secret Avengers, West Coast Avengers, Defenders و بسیاری دیگر بوده است. Moon Knight، با نام واقعی Marc Spector، در دهه‌ی هفتاد به عنوان شروری در داستان Werewolf by Night معرفی شد. در آن‌جا این شخصیت به محبوبیت فراوانی دست یافت به طوری که پس از چند سال و این بار به عنوان قهرمان در دنیای کامیک‌های مارول حضور پیدا کرده و در طول سالیان به یکی از اعضای کلیدی تیم‌های اشاره شده بدل شد. فیلم مخصوص به این شخصیت توانایی تبدیل به اثری خاص در دنیای سینمایی مارول را دارد؛ یک عنوان جنایی – کارآگاهی به همراه مقداری اکشن ابرقهرمانی. Moon Knight کارآگاهی بسیار ماهر است و در بسیاری از داستان‌ها با استفاده از قدرت‌های استنتاجی خود به نقشه‌های شیطانی شرورهای مختلف پی می‌برد. علاوه بر این او استاد هنرهای رزمی است و با کامل شدن ماه قدرت و سرعت مضاعفی پیدا می‌کند. اگر مارول به دنبال معرفی عضوی جدید برای گروه اونجرز در فاز چهارم دنیای سینمایی خود است، یکی از بهترین نامزدهای ممکن این شخصیت است. نکته‌ی جالب این که به تازگی یکی از نویسندگان فیلم Endgame، در مصاحبه‌ای اذعان کرده که علاقه‌مند به نوشتن فیلم اختصاصی این شخصیت می‌باشد.

She – Hulk

کمتر شخصیتی در دنیای داستان‌های مارول پیدا می‌شود که قدرتی برابر با Hulk داشته باشد و در صدر لیست این شخصیت‌ها نمونه‌ی مونث این شخصیت، She – Hulk، قرار دارد. با وجود حضور بسیاری از شخصیت‌های مونث جذاب دنیای مارول در فیلم‌ها، به نظر می‌رسد که فاز چهارم MCU زمانی مناسب برای ساخت فیلم A-Force با حضور شخصیت‌هایی چون Captain Marvel، Valkyria، Gamora، Scarlet Witch، Okoye و Wasp باشد. با این حال چنین فیلمی بدون She – Hulk معنا ندارد. نام واقعی این شخصیت Jennifer Walters است و فیلم مخصوص به او با حضور افتخاری Mark Ruffalo دوست داشتنی در نقش هالک می‌تواند بسیار جذاب باشد. این شخصیت مدت‌هاست که در دنیای داستان‌های مارول نقشی مهم دارد و توانایی‌های متنوع‌تر و جذاب‌تر او می‌توانند منجر به ساخت فیلمی بسیار بهتر و جالب‌تر از The Incredible Hulk شوند. این به این دلیل است که Jennifer با تبدیل به She – Hulk شخصیت خود را حفظ کرده و به قهرمانی بسیار باهوش‌تر و متفکرتر از The Hulk بدل می‌شود. بدون شک در فاز چهارم دنیای سینمایی مارول تغییرات زیادی را مشاهده خواهیم کرد و حضور این شخصیت در آن می‌تواند منجر به دمیدن نفسی تازه در این دنیا شود.

Galactus

یکی از بزرگترین سوالات مخاطبان این سری فیلم‌ها این است که پس از تانوس، چه کسی به شرور اصلی دنیای مارول در فازهای بعدی تبدیل خواهد شد؟ بسیاری از شواهد موجود به ایفا کردن این نقش توسط شخصیت Kang the Conqueror اشاره دارند؛ اما اگر فازهای بعدی همچون سه فاز نخستین دنیای مارول باشند، به احتمال فراوان تا ملاقات شرور اصلی بعدی این دنیا زمان زیادی باقی مانده است. البته هیچ چیز مشخصی نیست و هنوز به قطع نمی‌دانیم چه کسی شرور بعدی این دنیا خواهد بود. به غیر از Kang، شخصیت Galactus نیز می‌تواند انتخابی واضح برای این نقش باشد و حتی ممکن است بیش از یک شرور را مشاهده کنیم. این شخصیت که با لقب ترسناک بلعنده‌ی دنیاها شناخته می‌شود یکی از قدرتمندترین دشمنان قهرمان مارول است که در دهه‌ی شصت میلادی خلق شد. قدرت این شخصیت به لطف منابع بی‌انتهای انرژی کیهانی او عملا بی حد و مرز است و او با استفاده از آن توانسته از توانایی‌هایی چون آگاهی کیهانی، تلپاتی، زنده کردن مردگان، نابودی چندین کهکشان به صورت همزمان و بسیاری دیگر بهره‌مند شود. بعید نیست که این شخصیت تا کنون از رخدادهای دنیای سینمایی مارول آگاه بوده و تنها منتظر زمان درست برای اجرای نقشه‌های خود باشد. با وجود حرکت Marvel Cinematic Universe به سمت داستان‌های کیهانی و فیلم‌هایی چون Guardians of the Galaxy، Captain Marvel و the Eternals، برای حضور این شخصیت در فیلم‌های بعدی مارول دلیل کافی وجود دارد.

Doctor Doom

بدون شک یکی از مشهورترین و نمادین‌ترین شخصیت‌های منفی دنیای داستان‌های مارول، Doctor Doom است. این شخصیت با نام کامل Victor Von Doom همان‌طور که احتمالا می‌دانید نخست به عنوان شروری در داستان‌های Fantastic Four حضور پیدا کرد اما در ادامه به یکی از باهوش‌ترین و خطرناک‌ترین دشمنان قهرمانان دنیای مارول بدل شد. او به طور مداوم با قهرمانانی چون Spiderman، Xmen، Dr. Strange، Iron Man، Thor و دیگر قهرمانان به جدل می‌پردازد. این شخصیت در فیلم‌های ساخته شده از شخصیت‌های Fanta stic Four حضور داشته است اما کیفیت پایین و توهین آمیز آن‌ فیلم‌ها موجب محروم ماندن مخاطبان از دیدن اقتباسی در خور عظمت این شخصیت شده است. با این که اطلاعات چندانی از فاز چهارم دنیای سینمایی مارول در دسترس نیست، می‌توان نقشی چون نقش Loki در فازهای ابتدایی این دنیا را برای او تصور کرد. بعید است که به این زودی‌ها شاهد حضور Fantastic Four در دنیای سینمایی مارول باشیم،‌ اما Doom می‌تواند به لطف منابع اقتباس فراوان و غنی به تنهایی در این داستان‌ها حضور پیدا کند. در هر صورت این شخصیت باید در این فیلم‌ها حضور پیدا کند و چه بهتر که این حضور زودتر و در فاز چهارم این دنیا باشد.

دسته بندی
سینمامطالبمقالات

یک دیدگاه

مطالب مرتبط