رویداد TI9 | وقتی همه چیز غیر قابل پیش‌بینی می‌شود

بررسی دومین روز رویداد TI9
TI9
TI9

پس از اتفاقات و نتایج مهیج روز اول مسابقات، دومین روز رویداد TI9 هم گذشت. اگر بازی کردن با قهرمان Invoker در نقش support در روز اول رویداد توسط تیم‌ها برایتان به اندازه کافی عجیب نبوده نظرتان در مورد دو بار بازی کردن core IO چیست؟ هر دوبار هم در یک سری؟ و هر دو بار هم شکست دادن مقتدرانه حریف؟ اگر این‌ها باعث تعجبتان نمی‌شود، احتمالا هیچوقت نمی‌توان شما را غافلگیر کرد.

دومین روز از رویداد The International 2019 با اتفاقات مهیجی همراه بود. از تلاش تیم Evil Geniuses برای جلوگیری از سقوط رتبه‌اش تا مبارزه PSG.LGD با دومین دور از تیم‌های آمریکا شمالی همه و همه از شگفتی‌های روز دوم رویداد بودند. در ادامه با ایستگاه بازی برای بررسی دومین روز رویداد TI9 همراه باشید.

رقابت‌ها و نتایج

TI9

رویداد TI9

پس از بازی‌های روز اول، این بار نوبت تیم‌های گروه B بود تا در سه نوبت بازی‌های خود را انجام دهند و شاهد رقابت‌های جذابی بین تیم‌های این گروه بودیم. البته کمتر بودن بازی‌های گروه A از هیجان بازی‌های این گروه چیزی کم نکرد. تایج رقابت‌ها را می‌توانید در ادامه مشاهده کنید.

Series B3
 • Virtus.pro 0-2 Vici Gaming
 • Evil Geniuses 0-2 OG
 • Ninjas in Pyjamas 1-1 FNATIC
 • Natus Vincere 1-1 Infamous
Series A4
 • TNC Predator 1-1 Alliance
 • PSG.LGD 1-1 Newbee
 • Team Secret 2-0 Keen Gaming
 • Team Liquid 1-1 Mineski
Series B4
 • Evil Geniuses 2-0 Royal Never Give Up
 • Virtus.pro 0-2 Natus Vincere
 • OG vs Ninjas 2-0 Pyjamas
 • Vici Gaming 1-1 Infamous
Series A5
 • Team Liquid 0-2 PSG.LGD
 • Alliance 2-0 Keen Gaming
 • Chaos E.C 0-2 Mineski
 • TNC Predator 1-1 Newbee
Series B5
 • VG 0-1 EG
 • OG 2-0 RNG
 • Fnatic 0-2 INF
 • NIP 0-2 Na’Vi

در ادامه به بررسی رقابت‌ها در دو گروه A و B در  دومین روز رویداد می‌پردازیم.

تقابل‌های غیرقابل پیش‌بینی

Group A
Ti

TI9 Group A day 2

دومین روز رویداد TI9 روز کوتاه‌تری برای تیم‌های حاضر در این گروه بود. چرا که تنها دو سری بازی در روز داشتند و سومین دور بازی‌ها برای گروه B بود. هنگام مشخص شدن گروه‌بندی، عده زیادی معتقد بودند که گروه A گروه آسان‌تری نسبت به گروه دیگر است. هرچند در این دو روز، با توجه با عملکرد‌های خوب دور از انتظار تیم‌هایی مانند Mineski و عملکرد بد تیم‌های مدعی مانند Liquid، همه محاسبات به هم خورده است. به جز تیم Secret که کماکان تمام تیم‌ها را به زانو درآورده، بقیه تیم‌ها با وجود گذراندن روز دوم تقریبا شانس برابری برای حضور در upper bracket دارند.

به غیر از تیم Secret، تیم PSG.LGD هم روز خوبی را پشت سر گذاشت. این تیم چینی که در ابتدای دعوت شدنش به TI9 حواشی زیادی پیرو عملکرد تیم داشت، توانسته در این دو روز به خوبی جواب همه ابهامات را بدهد. این تیم توانست تیم Liquid را شکست داده و با تیم Newbee هم به تساوی برسد.

حرف از تیم Newbee شد. نادیده گرفتن این تیم واقعا سخت شده است. آن‌ها توانستند جلوی دومین تیم گروه نتیجه مساوی بگیرند اما واگذار کردن یک بازی به تیم TNC Predator هم اتفاق غیرمنتظره‌ای برای این تیم بود.

اگرچه این‌ها نشان دهنده وجود رقابت نزدیک و پایاپای در این گروه هست. به گونه‌ای همه تیم‌ها می‌توانند یکدیگر را به چالش کشیده و شکست دهند. البته همه تیم‌ها به جز تیم Secret. کسی حتی توانایی ایستادگی جلوی پادشاه DPC را ندارد.

بیشترین پیشرفت در روز دوم این گروه، برای تیم Alliance بود. این تیم توانست با عملکرد خوبی که از خود نشان داد، از رتبه هشتم به پنجم برسد. این موفقیت می‌تواند دلیل خوبی برای جشن گرفتن این تیم باشد اما وقتی به برنامه روز سوم نگاه می‌کنیم آنقدر ها هم نمی‌توان امیدوار بود. روز سوم برای این تیم مانند تیم Mineski روز سختی خواهد بود. این تیم باید در سه دیدار با تیم‌های Liquid, Mineski و PSG.LGD مبارزه کند. اگر می‌خواهد که کماکان برای upper bracket بجنگند، باید حداقل یکی از این تیم‌ها را شکست دهند. احتمال می‌رود که این تیم، تیم Liquid باشد. قهرمانان TI7 تا کنون نتوانسته‌اند انتظارات را برآورده کنند. تیم Liquid هرچند مشکل drafting که در روز اول داشت را برای روز دوم حل کرد اما مشکل اصلی این تیم در روز دوم چیز دیگری بود. عدم هماهنگی بازیکنان و بازی کردن آن‌ها انگار که به تنهایی درحال بازی هستند سبب اصلی ناکامی قهرمان TI7 است. برای مثال در بازی این تیم مقابل PSG.LGD این تیم با اختلاف در بازی جلو بود و شانس بیشتری برای برد داشت. اما تصمیم‌های اشتباه لحظه‌ای بازیکنان در چند دقیقه باعث شکست تیم شد.

Group B
TI9

TI9 Group B day 2

بدون شک دیروز روزی پر از شگفتی برای این گروه بود. اتفاقات خیلی زیادی در این گروه در حال رخ دادن است. تیم Virtus.Pro از یک خرس عصبانی به یک بچه بامزه تبدیل شده بود و هردو بازی مقابل تیم‌های Vici gaming و Navi را واگذار کرد. باخت اول این تیم شاید قابل توجیه باشد اما باخت مقابل Navi یک نتیجه فاجعه بار بود. مخصوصا که تیم Navi قبل از این بازی مقابل تیم Infamous بازی را واگذار کرده بود.

از سوی دیگر تیم OG نه تنها سه بازی خود مقابل تیم‌های Nip, EG و RNG را برد. بلکه با یک pick جدید در مقابل تیم NIP استراتژی جدیدی را به نام خود ثبت کرد( بازی این تیم مقابل NIP را حتما ببینید. از امروز Core IO یک استراتژی جدید است). در این نقطه باید با خودمان روراست باشیم. واقعا اگر شانسی وجود دارد که یک تیم طلسم حرف تکرار نشدن قهرمانی را بشکند، چرا نباید این شانس برای تیم OG باشد؟

این تنها یکی از سوپرایز‌های گروه B بود. غافلگیری دوم این گروه عملکرد فوق‌العاده تیم Infamous است. این تیم ک تا قبل از شروع رویداد TI9 جزو تیم‌های پیش‌بینی شده برای حذف زود هنگام بود، توانسته مقابل تیم‌های Navi و VG نتیجه مساوی بگیرد. همچنین در ادامه عملکرد فوق‌العاده خود، تیم Fnatic را با نتیجه ۲-۰ شکست داده است.

البته اتفاقات عادی هم در این گروه رخ دادند. تیم EG که روز اول نتایج وحشتناکی کسب کرده بود، پس از باخت مقابل تیم OG به خود آمد و توانست بازی مقابل VG و RNG را ببرد. این دو برد تنها امیتازی برای این تیم نبودند بلکه حکم اعلامیه‌ای را داشتند که حضور این تیم در گروه‌ را گوشزد می‌کرد. برد این دو بازی همچنین باعث صعود این تیم به جمع تیم‌های Upper bracket شد.

در رتبه‌های انتهایی این گروه، دو تیم RNG و Nip حضور دارند. این دو تیم با امیتاز مساوی در جایگاه هشتم و نهم گروه قرار گرفتند و احتمالا بازی فردای آن‌ها مقابل هم، مشخص خواهد کرد که کدام یک از رویداد TI9 حذف می‌شوند. پیش‌بینی بازی این دو تیم همچنین کار سختی است چرا که هردوی تیم‌ها از خود نبوغ و خلاقیت به خرج داده‌اند و در عین حال هردو نتوانسته‌اند بازی‌هایی را که تسلط بیشتری بر رقیب داشتند را با نتیجه خوبی پشت سر بگذارند.

نظر شما درباره دومین روز از رویداد TI9 چیست؟

دسته بندی
EsportTI9اخبار مسابقاتکامپیوترمطالبورزش‌های الکترونیک

یک دیدگاه

مطالب مرتبط