رویداد TI9 | آغاز یک هیجان

بررسی اولین روز مسابقات و نتایج رقابت‌ها
TI9
TI9

با وجودی که امروز اولین روز از شروع رقابت‌های Esport مرحله گروهی رویداد TI9 بازی Dota 2 بود، رقابت‌ها و نتایج کسب شده توسط تیم‌ها هیجان این رویداد را در همان روز اول دو چندان کرد. اولین روز این رویداد، با اتفاقات مهیجی همچون رقابت بین دو تیم مدعی یعنی تیم Liquid و Secret و برد تیم Fnatic جلوی تیم Evil Geniuses همراه بود. در ادامه برای بررسی اولین روز رویداد The International 2019 با ایستگاه بازی همراه باشید.

رقابت‌ها و نتایج

در اولین روز از رویداد TI9 تیم‌ها در ۵ نوبت به شرح زیر به رقابت با یکدیگر پرداختند و نتایج زیر را کسب کردند.

سری A1

 • Team Secret 2-0 Alliance
 • Team Liquid 0-2 Newbee
 • PSG.LGD 2-0 Chaos E.C
 • TNC Predator 2-0 Keen Gaming

سری B1

 • Vici Gaming 2-0 Royal Never Give Up
 • Virtus.pro 2-0 Ninjas in Pyjamas
 • Evil Geniuses 0-2 FNATIC
 • OG 1-1 Natus Vincere

سری A2

 • Team Liquid 2-0 Chaos E.C
 • TNC Predator 0-2 Mineski
 • PSG.LGD 2-0 Keen Gaming
 • Team Secret 2-0 Newbee

سری B2

 • Virtus.pro 1-1 Royal Never Give Up
 • Evil Geniuses 1-1 Natus Vincere
 • OG 2-0 Infamous
 • Vici Gaming 2-0 FNATIC

سری A3

 • Team Secret 2-0 Team Liquid
 • PSG.LGD 1-1 TNC Predator
 • Alliance 1-1 Chaos E.C
 • Keen Gaming 2-0 Mineski

رقابت‌های اولین روز مسابقات، تمرکز بیشتری بر گروه A داشت و توانستیم بازی‌های بیشتری از تیم‌هایی همچون Secret, PSG.LGD, Liquid و … ببینیم. همچنین یکی از مهیج‌ترین و زیباترین بازی‌های امروز که هیجان زیادی به اولین روز مسابقات تزریق کرد، در آخرین نوبت گروه A، بین دو تیم Liquid و Secret شکل گرفت که بعدتر به بررسی آن می‌پردازیم.

با گذشت رقابت‌ها و کسب نتایج بالا توسط تیم‌ها حالا رتبه‌های تیم‌ها در هر گروه با توجه به نتایج بدست آمده به شرج زیر است.

TI9

TI9 standings day one

تیم Secret، که با عنوان پادشاه DPC در این رویداد حاضر شده بود، به خوبی توانسته انتظارات هواداران خود را برآورده کرده و مقتدرانه با سه برد، جایگاه اول گروه A را از آن خود کند. این تیم همچنین در مجموع همه تیم‌ها، در پایان اولین روز مسابقات، رتبه اول را دارد.

در سوی دیگر، تیم Vici از گروه B هم توانسته عملکرد خوبی از خود نشان داده و پیروز دو رقابت امروز شود. این تیم در گروه B اول، اما به علت انجام یک بازی بیشتر توسط تیم‌های گروه A، در رتبه سوم کل تیم‌ها قرار گرفته است.

سومین تیم اولین روز مسابقات هم، تیم PSG.LGD است. این تیم تواسنته با برد دو بازی از سه رقابت صورت گرفته و یک تساوی، به ۵ امتیاز دست پیدا کند. این تیم در گروه A و همچنین در مجنوع تیم‌ها پس از تیم Secret، در رتبه دوم جای گرفته است.

بررسی پدیده‌های اولین روز رویداد TI9

طی اولین روز رویداد TI9 بعضی تیم‌ها توانستند فراتر از حد انتظار ظاهر شده و بازی زیبایی را به نمایش بگذارند. همچنین در کنار این تیم‌ها، وحود تیم‌های مدعی مانند Secret و رقابت‌های نزدیک، همه از عواملی بودند که اولین روز این رویداد را هیجان انگیز و غیرقابل پیش‌بینی کردند.

در ادامه تعدادی از تیم‌هایی که عملکرد بهتری از آنچه انتظار می‌رفت داشتند را باهم بررسی می‌کنیم.

Newbee
TI9

Newbee vs Liquid Game 1

تیم Newbee بدون شک یکی از تیم‌هایی بود که دیروز عملکرد غافلگیر کننده‌ای از خود نشان داد. این تیم در بازی اول خود مقابل تیم Liquid قرار گرفت که موفق شد با نتیجه ۲-۰ این تیم را شکست دهد و شروع TI9 را برای این تیم به کابوس تبدیل کند. متاسفانه با وجود عملکرد خوب بازیکنان در بازی دوم، این تیم آمریکای شمالی نتوانست مقابل پادشاه DPC به موفقیتی دست پیدا کند. البته تیم Secret هر سه بازی دیروز خود را برد و باخت مقابل این تیم برای Newbee آنقدر‌ها هم تاثیر بدی در روند مرحله اول نخواهد گذاشت. با وجود باخت این تیم مقابل Secret، باید بگویم که بازی بین این دو تیم یکی از زیباترین بازی‌های روز اول بود. بازی این بازی نزدیک و غیرقابل پیش‌بینی بود به طوری که تیم Secret تا قبل از لحظات پایانی به بردن رقابت حتی نزدیک هم نشده بود.

Mineski
TI9

Mineski vs TNC Game 1

یکی دیگر از تیم‌هایی که عملکرد بهتری از آنچه انتظار داشتیم، از خود نشان داد، تیم Mineski بود. این تیم با سختی زیاد توانست از SEA regionals دعوت‌نامه خود را برای TI9 بدست بیاورد. خیلی‌ها حدس می‌زدند که این تیم در نهایت جزو تیم‌های پایین گروه قرار بگیرد.

با همه این‌ها، این تیم توانست در اولین بازی خود مقابل تیم TNC با نتیجه ۲-۰ این تیم را شکست دهد. تیم TNC یکی از تیم‌هایی است که خیلی‌ها برای عملکرد این تیم در TI9 هیجان زده بودند و حدس زده می‌شد که این تیم جزو ۸ تیم برتر در مرحله گروهی باشد این تیم البته با برد یکی از بازی‌ها مقابل PSG.LGD توانست پتانسیل بالقوه خود را به همگان ثابت کند. تیم Mineski در ادامه پس از برد تیم TNC، مقابل تیم Keen Gaming قرار گرقت که نتیجه رو ۰-۲ واگذار کرد. البته درست است که تیم Mineski هنوز تا تبدیل شدن به یک مدعی راه زیادی دارد، اما برد این تیم مقابل تیم TNC شایسته بررسی و توجه است.

مطلب مرتبط: رویداد TI9 | پروفایل تیم KEEN GAMING

Fnatic
TI9

Fnatic VS EG Game 1

آخرین تیمی که توانست عملکرد خیلی بهتری از خود نشان دهد، تیم Fnatic بود. این تیم رویداد TI9 را با برد تیم EG با نتیجه ۲-۰ آغاز کرد. این نتیجه یک غافلگیری بزرگ برای دنبال کنندگان این رشته بود. چرا که تیم Fnatic در فصل گذشته DPC عملکرد ضعیفی از خود نشان داده بود و حتی برای TI9 یک ترکیب جدید معرفی کرده بود که این اولین بازی در یک تورنومنت رسمی برای این ترکیب بود. در بازی بعدی این تیم مقابل تیم VG قرار گرفت که متاسفانه بازی را واگذار کرد. البته تیم VG هم مانند تیم Secret تمامی بازی‌های روز اول خود را برد و باخت مقابل این تیم را نمی‌توان ایراد بزرگی برای Fnatic دانست.

مطلب مرتبط: رویداد TI9 | پروفایل تیم FNATIC

TI9

twits about Fnatic beating EG

بررسی محبوب‌ترین Heroهای روز اول

TI9

Shadow Demon, hero of the day

با پایان اولین روز مسابقات، تعدادی از قهرمان‌ها بیشترین توجه را به خود جلب کرده بودند و تیم‌ها، بیشتر از دیگر شخصیت‌ها روی pick و ban کردن این دسته از قهرمانان اصرار داشتند. در ادامه ۵ عدد از محبوب‌ترین شخصیت‌های اولین روز رویداد TI9 را در موقعیت‌های ۱ تا ۵ باهم بررسی می‌کنیم.

۱- مورد توجه‌ترین قهرمان روز اول، Alchemist با ۳۵ pick و ban است. هرچند با این آمار بالا، درصد پیروزی این شخصیت در بازی‌های صورت گرفته تنها تقریبا ۵۰% است. این امار نشان می‌دهد که اغلب تیم‌ها استراتژی مناسبی برای بازی مقابل این شخصیت داشتند. ممکن است طی روز‌های آینده Alch محبوبیت خود را از دست داده و قهرمان‌هایی با عملکرد بهتر جایگزین شوند. برای مثال Seven تقریبا تعداد بازی‌های مشابهی با Alch داشته اما درصد پیروزی او در بازی‌ها، ۶۶٫۶۷% گزارش شده است.

۲- عنوان دومین قهرمان محبوب روز اول، به Ember می‌رسد. Ember بیشترین mid-laner استفاده شده روز اول است و نتایج خوبی با درصد پیروزی ۶۳٫۷۵% دارد. به نظر می‌رسد متای مسابقه بیشتر حول قهرمان‌هایی جریان دارد که فعالیت بیشتری در بازی دارند و می‌توانند فضای آزاد برای دیگر heroها ایجاد کنند. این البته امری طبیعی است. وقتی که محبوب‌ترین شخصیت‌های موقعیت ۱ همگی از نوع hard-farmers هستند، نیاز به heroهایی مثل Ember بیشتر می‌شود. یکی دیگر از قهرمانان محبوب این موقعیت، Kunkka با ۷۷% درصد پیروزی در ۹ بازی است.

۳- Ogre یکی دیگر از قهرمانانی است که توجه زیادی را به خود جلب کرده بود. این شخصیت به دلیل انعطاف پذیری بالا در نقش‌های مختلف و همچنین داشتن توانایی‌های منحصر به فرد و کاربردی، توانست در بازی‌ها نقش پررنگی داشته باشد. هرچند درصد پیروزی او ۵۸% است. در مقایسه با Ogre، دیگر قهرمانانی مانند Centaur درصد پیروزی چشم‌گیر ۸۳% در ۶ بازی داشته‌اند. Tide در ۸ بازی درصد پیروزی ۸۷% دارد و Magnus که معمولا در اکثر بازی‌ها ban می‌شد توانست از ۲ بازی انجام داده هر دو بازی را ببرد. احتمالا در روز‌های بعدی، این شخصیت‌ها با درصد پیروزی بالای خود جای Ogre و Ench را بگیرند.

۴- Mirana یکی دیگر از شخصیت‌های محبوب دیروز بود. این قهرمان در ۱۰ بازی خود، موفق به برد در ۷ تای آن‌ها شده است. هرچند تیم‌ها برای مقابله با توانایی‌های این شخصیت آماده بودند اما باز هم انعطاف پذیری و توانایی‌های بالای این قهرمان مخصوصا در اواخر بازی توانسته نتیجه بازی را تغییر دهد.

۵- Shadow Demon را با اخنلاف می‌توان تاثیر گذار ترین شخصیت روز اول دانست. این قهرمان توانسته در ۱۶ بازی، درصد موفقیت ۶۸٫۷۵% را کسب کند. به نظر می‌آید که این قهرمان در دوتای مدرن که بر اساس buff و debuff است به خوبی خود را نشان دهد. همچنین از آنجا که ban کردن یک هیروی موقعیت ۵ در ابتدای بازی کار خوبی به نظر نمی‌رسد، احتمال این که این شخصیت را در روز‌های آینده بیشتر ببینیم وجود دارد.

 

دسته بندی
EsportTI9اخبار مسابقاتکامپیوترمطالبورزش‌های الکترونیک

یک دیدگاه

مطالب مرتبط