رده بندی بهترین کارت گرافیک‌ های گیمینگ سال ۲۰۱۹

دسته‌ بندی بهترین انتخاب‌ها در زمینه‌های مختلف | بروزرسانی سوم تیرماه 98

تنوع انتخاب در دنیای کامپیوترهای گیمینگ همانطور که یک جنبه‌ی مثبت به حساب می‌آید، می‌تواند آزاردهنده نیز باشد. وقتی پای خرید سخت افزار به میان می‌آید، انتخاب درست از میان دریایی از برندها و کانفیگ‌های مختلف مطمئن نفس شما را خواهد گرفت. به خصوص زمانی مه باید برای بررسی عملکرد و تفاوت‌های این قطعات صرف کنید تا بتوانید انتخاب ایده آلی داشته باشید. در این مطلب از وبسایت ایستگاه بازی، نتایج تحقیقات بی‌شمار به عمل آمده در بررسی بهترین کارت گرافیک‌های گیمینگ سال ۲۰۱۹ را برای شما جمع آوری کرده‌ایم. درضمن به محض معرفی جدیدترین GPUها در این حوزه، این مطلب مرتباً آپدیت خواهد شد. در ادامه با دسته بندی و بررسی اجمالی رده‌های مختلف کارت گرافیک‌های گیمینگ با ما همراه باشید. توجه داشته باشید که در بحث اعدادی که در وصف عملکرد این کارت‌ها خدمت شما ارائه می‌شوند، CUDA مربوط به کارت گرافیک‌های NVIDIA و عدد Stream به تکنولوژی ساخت کارت گرافیک‌های AMD اشاره می‌کند لذانمی‌توان از روی بزرگی این اعداد قدرت پردازش این GPUها را مقایسه کرد. در ضمن اگر قصد خرید کارت گرافیک گیمینگ در سال ۲۰۱۹ را داشتید، فراموش نکنید که به مطلب مربوط به راهنمای خرید کارت گرافیک گیمینگ در لینک زیر مراجعه کنید.

راهنمای خرید کارت گرافیک گیمینگ در سال ۲۰۱۹

قدرتمند ترین کارت گرافیک گیمینگ جهان

رده‌ی اول – برترین GPUهای جهان

ردیف اول از دسته بندی کارت گرافیک‌های گیمینگ در این مطلب به عناوینی تعلق دارد که در اصطلاح فنی به آنها کارت گرافیک‌های Enthusiast یا دسته‌ی برتر مطلق گفته می‌شود و شامل قدرتمندترین GPUهایی است که می‌توان به آنها دسترسی داشت. مدت‌هاست که در این رده، Nvidia برتری مطلق و بی‌چون و چرایی را از آن خود می‌کند. چراکه این کمپانی تقریباً تنها برندی است که در این سطح از عملکرد پردازنده‌های گرافیکی حرف اول را زده است.

پردازنده‌های رده‌ی اول همواره قیمت‌های سرسام آوری دارند. اما با عملکرد بی‌نقص خود تجربه‌ی گیمینگ در سطح رزولوشن ۴K و نرخ فریم بر ثانیه‌ی ۶۰fps را به راحتی در اختیار گیمر قرار می‌دهند. این پردازنده‌ها مرز میان کارت‌های گیمینگ و حرفه‌ای را بسیار ناچیز جلوه می‌دهند. در تمامی این موارد، GPUهای این رده با قرارگیری در مرزهای پیشرفت تکنولوژی، در دو حوزه‌ی عملکرد و البته قیمت بالاترین ارقام را به خود اختصاص داده اند. لیست زیر درحال حاضر به بهترین پردازنده‌های گرافیکی رده‌ی اول این دسته بندی تعلق دارد.

کارت گرافیک‌های رده‌ی اول
Nvidia Titan RTX
Nvidia GeForce RTX 2080 Ti
Nvidia GeForce Titan V
Nvidia GeForce Titan Xp
Nvidia GeForce GTX 1080 Ti

 

پردازنده‌های High-End برای تجربه‌ی گیمینگ در رزولوشن ۱۴۴۰p کاملاً ایده‌آل هستند. البته نمونه‌های جدیدتر قابلیت ارائه‌ی یک تجربه‌ی قابل قبول از گیمینگ در رزولوشن ۴K را نیز دارا هستند.

 

رده‌ی دوم- پردازنده‌های High-End

ردیف دوم از دسته بندی مطلب امروز به کارت گرافیک‌های بالارده و یا به اصطلاح فنی “High-End” تعلق دارد.

همچون رده‌ی اول، بیشتر اعضای این دسته از سوی کمپانی Nvidia آورده می‌شوند. گرچه در برخی موارد، AMD رقیب خوبی برای غول‌های پردازش گرافیکی Nvidia به نظر می‌رسند. قیمت عناوین این لیست، فعلاً باتوجه به نرخ عرضه‌ی پایین و هزینه‌های بالای ساخت و توسعه، کمی ناپایدار بوده است. اما قطعاً امسال و با ورود نسل جدید از پردازنده‌های گرافیکی هفت نانومتری به بازار، این شرایط تغییر خواهد کرد. در بحث عملکرد و پرفورمنس این GPUها نیز باید گفت که پردازنده‌های High-End برای تجربه‌ی گیمینگ در رزولوشن ۱۴۴۰p کاملاً ایده‌آل هستند. البته نمونه‌های جدیدتر قابلیت ارائه‌ی یک تجربه‌ی قابل قبول از گیمینگ در رزولوشن ۴K را نیز دارا هستند. لیست زیر عنوان بهترین GPUهای بالارده‌ی Nvidia و AMD را در اختیار شما قرار می‌دهد.

پردازنده‌های AMD پردازنده‌های Nvidia
AMD Radeon VII Nvidia GeForce RTX 2080
AMD Radeon RX Vega 64 Nvidia GeForce RTX 2070
AMD Radeon RX Vega 56 Nvidia GeForce GTX 1080
Nvidia GeForce GTX 1070 Ti
Nvidia GeForce RTX 2060
Nvidia GeForce GTX 1070

رده‌ی سوم – GPUهای میانرده

سومین رده از لیست برترین انتخاب‌ها در حوزه‌ی پردازنده‌های گرافیکی به GPUهایی تعلق دارد که به طور کلی پرفروش‌ترین کارت گرافیک‌ها در میان کاربران سیستم‌های گیمینگ را شامل می‌شوند. علت اصلی این پدیده، عملکرد مقبول این کارت گرافیک‌ها در کنار قیمت مناسب آنهاست.

سالهاست که AMD در این سطح،  پردازنده‌هایی را عرضه می‌کند که با وجود عملکرد مشابه نسبت به نمونه‌های هم‌رده در کمپانی رقیب یعنی Nvidia، قیمت‌هایی پایین‌تری را به خریداران ارائه می‌کنند. بنابراین بیشتر اعضای لیست رده‌ی سوم را پردازنده‌های Radeon تشکیل خواهند داد. این GPUها برای کاربرانی که قصد دارند تا بیشترین بازخورد را از سرمایه گذاری خود دریافت کنند، انتخاب‌های ایده‌آلی به شمار می‌روند. البته هردو تولید کننده در این زمینه، گزینه‌های جذابی را عرضه داشته اند و در بیشتر موارد، سلیقه‌ی کاربر می‌تواند انتخاب کننده‌ی نهایی نام بگیرد.

در بحث عملکرد کلی هم می‌توان ادعا کرد که GPUهای میان رده، در رزولوشن ۱۰۸۰p عمل کرد خوبی در پاسخ به نرخ فریم‌های بالا دارند. اما در رزولوشن ۱۴۴۰p نیز می‌توان عملکرد قابل قبولی را از این Gpuها گرفت. جالب است بدانید که بیشتر پردازنده‌های این رده نیز قادر به اجرای بازی‌ها در رزولوشن ۴K هستند ولی نباید انتظار نرخ فریم‌های بالا و عملکرد بی نقص را از آنها داشت.

لیست زیر شامل بهترین GPUهای میان رده از برند‌های Nvidia و AMD را شامل می‌شود :

پردازنده‌های AMD پردازنده‌های Nvidia
AMD Radeon RX 590 Nvidia GeForce GTX 1660 Ti
AMD Radeon RX 580 Nvidia GeForce GTX 1660
AMD Radeon RX 480 Nvidia GeForce GTX 1060
AMD Radeon RX 570
AMD Radeon RX 470

رده‌ی چهارم – انتخاب‌های اقتصادی برای بودجه‌های پایین‌تر

برای کاربرانی که بودجه‌ی بالایی جهت جمع ‌آوری سیستم‌های قدرتمند گیمینگ را ندارند، پردازنده‌هایی پیشنهاد می‌شود که باوجود قابلیت‌های به نسبت پایین‌تر نسبت به رده‌ی سوم ارزش خرید بالایی دارند. پردازنده‌هایی که اصطلاحاً “Low-End” نامیده شده و هردو برند Nvidia  و AMD  را شامل می‌شوند.

کارت گرافیک‌های پایین رده‌ی گیمینگ در رزولوشن ۱۰۸۰p عملکرد قابل قبولی دارند البته بسته به بازی و سیستمی که در آن قرار می‌گیرند، در این عملکرد تفاوت‌هایی نیز وجود دارد.

پردازنده‌های AMD پردازنده‌های Nvidia
AMD Radeon RX 560 Nvidia GeForce GTX 1050 Ti
AMD Radeon RX 460 Nvidia GeForce GTX 1050
AMD Radeon RX 550 Nvidia GeForce GT 1030

مطالب مرتبط : راهنمای خرید لپتاپ گیمینگ با نمایشگر ۴K

در جدول زیر مشخصات ریز تمامی این مدل‌ها آورده شده است. توجه داشته باشید که همواره بر اساس نیازهای خود در تجربه‌های مختلف گیمینگ، اقدام به انتخاب مدل مناسب کنید.

رده مدل VRAM Memory Bus Width CUDA Cores/ Stream Processors
Enthusiast Nvidia Titan RTX ۲۴GB GDDR6 ۳۸۴-bit ۴۶۰۸
Nvidia GeForce RTX 2080 Ti ۱۱GB GDDR6 ۳۵۲-bit ۴۳۵۲
Nvidia GeForce Titan V ۱۲GB HBM2 ۳۰۷۲-bit ۵۱۲۰
Nvidia GeForce Titan Xp ۱۲GB GDDR5X ۳۸۴-bit ۳۸۴۰
Nvidia GeForce GTX 1080 Ti ۱۱GB GDDR5X ۳۵۲-bit ۳۵۸۴
High-End Nvidia GeForce RTX 2080 ۸GB GDDR6 ۲۵۶-bit ۲۹۴۴
AMD Radeon VII ۱۶GB HBM2 ۴۰۹۶-bit ۳۸۴۰
Nvidia GeForce RTX 2070 ۸GB GDDR6 ۲۵۶-bit ۲۳۰۴
Nvidia GeForce GTX 1080 ۸GB GDDR5X ۲۵۶-bit ۲۵۶۰
AMD Radeon RX Vega 64 ۸GB HBM2 ۲۰۴۸-bit ۴۰۹۶
Nvidia GeForce GTX 1070 Ti ۸GB GDDR5 ۲۵۶-bit ۲۴۳۲
AMD Radeon RX Vega 56 ۸GB HBM2 ۲۰۴۸-bit ۳۵۸۴
Nvidia GeForce RTX 2060 ۶GB GDDR6 ۱۹۲-bit ۱۹۲۰
Nvidia GeForce GTX 1070 ۸GB GDDR5 ۲۵۶-bit ۱۹۲۰
Mid-Range Nvidia GeForce GTX 1660 Ti ۶GB GDDR6 ۱۹۲-bit ۱۵۳۶
AMD Radeon RX 590 ۸GB GDDR5 ۲۵۶-bit ۲۳۰۴
Nvidia GeForce GTX 1660 ۶GB GDDR5 ۱۹۲-bit ۱۴۰۸
AMD Radeon RX 580 ۴GB / 8 GB GDDR5 ۲۵۶-bit ۲۳۰۴
Nvidia GeForce GTX 1060 ۶GB / 3 GB GDDR5 ۱۹۲-bit ۱۲۸۰
AMD Radeon RX 480 ۴GB/ 8 GB GDDR5 ۲۵۶-bit ۲۳۰۴
AMD Radeon RX 570 ۴GB / 8 GB GDDR5 ۲۵۶-bit ۲۰۴۸
AMD Radeon RX 470 ۴GB / 8 GB GDDR5 ۲۵۶-bit ۲۰۴۸
Low-End Nvidia GeForce GTX 1050 Ti ۴GB GDDR5 ۱۲۸-bit ۷۶۸
Nvidia GeForce GTX 1050 ۲GB GDDR5 ۱۲۸-bit ۶۴۰
AMD Radeon RX 560 ۲GB / 4 GB GDDR5 ۱۲۸-bit ۱۰۲۴
AMD Radeon RX 460 ۲GB / 4 GB GDDR5 ۱۲۸-bit ۸۹۶
AMD Radeon RX 550 ۲GB / 4 GB GDDR5 ۱۲۸-bit ۵۱۲
Nvidia GeForce GT 1030 ۲GB GDDR5 ۶۴-bit ۳۸۴

منبع : GamingScan

دسته بندی
راهنما و آموزشسخت افزارمطالبمقالات

یک دیدگاه

مطالب مرتبط