راهنمای بازی Rainbow six: siege | پنج نکته که باید درباره پچ جدید بدانید

در این مطلب پنج نکته‌ای که در این آپدیت به بازی اضافه شده‌اند را بررسی خواهیم کرد.

Burnt Horizon نام اولین عملیات فصل چهارم بازی Rainbow Six: Siege است. این عملیات دو کاراکتر جدید، یک نقشه، و آپدیتی برای بازیکنان تازه وارد، به بازی اضافه کرده است. اپدیت جدید به بازیکنانی که تجربه پایین‌تری از بازی دارند، سطح آسان‌تری را فراهم می‌کند.

اوپراتورهای جدید نیز مثل همیشه بخش جذاب هر فصل Rainbow Six: Siege هستند. اما فصل چهارم بیشتر از چند تغییر محتوایی ساده پیش رفته است. بعضی از اوپراتورها شاهد بهبودهای زیادی هستند، همچنین آیتم‌هایی مانند Breach Charge نیز شامل تغییراتی در قدرت خود شده‌اند.

در این مطلب پنج نکته‌ای که در این آپدیت به بازی اضافه شده‌اند را بررسی خواهیم کرد.

مهاجم (Attacker) جدید، Gridlock

Gridlock اوپراتوری با زره مستحکم ولی سرعت حرکت پایین است. او می‌تواند از اسلحه F90 و یا ماشین گان سبک M249 استفاده کند. تفنگ دوم او نیز می‌تواند یک پیستول SDP 9mm و یا یک شاتگان Super Shorty باشد. Gridlock به عنوان ابزارالات هم می‌تواند از Breach Charges و یا Smoke Grenades بهره ببرد.

توانایی ویژه او نیز تله Trax Stinger می‌باشد. این تله‌ها درواقع نوعی اجسام شش‌ضلعی تیغ‌دار هستند که بعد از بکارگیری شروع به رشد کردن، می‌کنند. Trax Stinger ها تا جایی رشد می‌کنند که یا منطقه‌ای را بپوشانند یا توسط دشمنان نابود شوند. زمانی که حریفی روی آن‌ها حرکت می‌کند، این تله به او Damage وارد کرده و او را کًند می‌کند. دشمنان می‌توانند این تله‌ها را با استفاده از گلوله، آتش و یا ضربه مستقیم از بین ببرند.

مدافع (Defender) جدید، Mozzie

Mozzie از زره و سرعت متوسط بهره می‌برد. او می‌تواند از تفنگ P10 RONI Submachine gun و یا Commando 9 assault rifle استفاده کند. تفنگ دوم نیز می‌تواند مانند Gridlock یا یک پیستول SDP 9mm و یا یک شاتگان Super Shorty انتخاب شود. Mozzie در هنگام دفاع می‌تواند Barbed Wire و یا Nitro Cells را مورد استفاده قرار دهد.

توانایی ویژه Mozzie، یک Pest Launcher می‌باشد. این لانچر Pest هایی را شلیک می‌کند که به drone های دشمنان چسبیده و باعث می‌شود تا Mozzie کنترل آن‌ها را به عهده بگیرد. Mozzie همچنین می‌تواند علاوه بر شلیک Pest ها به سمت Drone ها، آن‌ها را به عنوان تله نیز بکار ببرد. از زمانی که یک Drone تحت کنترل Mozzie قرار می‌گیرد، او می‌تواند به کلی آن را هدایت کند، ولی نمی‌تواند Drone را به بیرون از ساختمانی که از آن دفاع می‌کند، ببرد.

نقشه جدید، Outback

Outback 21مین نقشه بازی Rainbow Six: Siege خواهد بود. مکان این نقشه در صحرای استرالیا واقع شده که شامل چند گاراژ، متل و رستوران است. همچنین این مکان‌ها به عنوان اماکن قابل تشخیص نیز استفاده می‌شوند. Outback درهای زیادی ندارد و بازیکنانی که می‌خواهند در نقشه پرسه بزنند، باید دیوارها را از بین ببرند.

ورود یک پلی‌لیست برای بازیکنان تازه‌وارد (Newcomer)

Rainbow Six: Siege یک بازی به نسبت پیچیده است، و یادگرفتن یک مکانیزم ساده هم گاهی اوقات ساعت‌ها طول می‌کشد. The Newcomer Playlist یک قابلیت جدید در فصل چهارم خواهد بود، که به بازیکنان کمک می‌کند تا با بازی تطبیق پیدا کنند.

در Newcomer، بازیکنان تنها قادر به بازی در قسمت Bomb هستند و نقشه‌ها نیز در این قابلیت به سه نقشه محدود شده است. تیم مهاجم (Attackers) با رای‌گیری محل Spawn را تعیین می‌کنند. در عین حال بازی محل قرارگیری بمب را تعیین می‌کند، نه بازیکنان.

این پلی‌لیست تنها برای بازیکنانی که زیر Level 50 هستند، در دسترس برای بازی است. در قسمت Casual نیز زمان بازی به سه دقیقه و سی ثانیه تغییر پیدا کرده است، تا به نوعی میانگین دو بخش Newcomer و Ranked باشد. برای ورود به بخش Ranked نیز باید حداقل Level 30 باشد، تا بازیکنان آشنایی کافی با بازی رینبو داشته باشند و بتوانند در این بخش خودی نشان دهند.

متعادل سازی اوپراتورها و بازی

Ubisoft گجت Breach Charge را ارتقا داده است. با این ارتقا، سریعتر باز می‌شود و به مهاجمان damage کمتری وارد می‌کند. برای مدافعان، انفجار مهیب‌تری ایجاد می‌شود. محدوده‌ای که باعث مرگ مدافعان (Defenders) می‌شود، بسیار کم بوده، ولی در هنگام انفجار و damage وارد کردن، تغییرات زیادی در آن ایجاد شده است.

در اوپراتورها نیز شاهد تغییراتی هستیم. مین‌های Lesion در حال حاضر آسیب کمتری وارد می‌کنند، و زمان قطع  شدن تماس نیز در کاراکتر Dokkaebi به ۱۲ ثانیه رسیده است. بازیکنان همچنین می‌توانند برای دفاع دربرابر Dokkaebi از Mute jammers استفاده کنند.

Patch Notes
متعادل سازی اوپراتورها
Ash
 • حذف ACOG از R4-C
Lesion
 • کاهش Damage مین‌های Gu از ۸ به ۴ به ازای هر تیک
Maverick
 • افزایش زمان تعویض بین SURI Torch و سلاح‌ها
Dokkaebi
 • بعد از ۱۲ ثانیه، تماس‌های تلفنی که از Dokkaebi گرفته می‌شوند، به صورت خودکار قطع خواهند شد.
 • قرار گرفتن در محدوده Mute jammer ها باعث جلوگیری از تماس‌های Dokkaebi می‌شود.
 • در هنگامی تلفن شروع به زنگ زدن می‌کند، وارد شدن به محدوده Mute Jammer ها باعث قطع شدن تلفن می‌شود.
Clash
 • حذف Muzzle Brake از روی Machine Pistol
متعادل سازی بازی
تصحیح مکان و دیدرس دوربین‌ها
 • در نسخه‌های قبل، بازیکنان بدون اینکه مکانشان لو برود، می‌توانستند به دوربین‌ها شلیک کنند. برای مقابله با این مشکل، بجای اینکه تصویر از سطح دوربین پخش شود، این تصویر را به مرکز دوربین انتقال داده‌اند تا بازیکن میدان دید بیشتری نسبت به محیط داشته باشد.
پویانمایی حرکات و دویدن اوپراتورها
 • با استفاده از Y4S1، انیمیشن‌ها به نوعی تصحیح و ساده شده‌اند. این امکان به ما اجازه می‌دهد تا در پیاده سازی ویژگی‌های جدید و جنبه‌‌های خاص در آینده بازی آزادی بیشتری داشته باشیم. همچنین انیمیشن دویدن نیز با توجه به فیدبک کاربران تغییراتی کرده است. زاویه سر در هنگام دویدن بهبود یافته است تا در بازی طبیعی‌تر جلوه کند.
 • حداقل Level برای ورود به بخش Ranked Playlist از ۲۰ به ۳۰ افزایش یافته است.
 • کاهش HP بعد از احیا شدن در حالت DBNO : PvP=20 و THunt=15.
 • رنگ Holosight نیز اکنون نسبت به پوسته‌ی سلاح شما تعیین می‌شود.
Breaching Charges
 • انیمیشن بکارگیری بسیار سریعتر عمل می‌کند.
 • Damage در سمت مهاجمین از ۱۵۰ به ۵۰ کاهش یافته.
 • Damage محیطی در سمت مدافعین افزایش یافته.
 • محدوده کشنده نیز در محوطه تحت تاثیر در سمت مدافعین نیز کم شده است.

درواقع با اینکار استفاده از Breach Charge برای مهاجمین بسیار امن‌تر و راحت‌تر شده‌است.

راحتی بازیکن
موضع‌گیری پیشرفته (Advanced Deployment)

Ubisoft در حال آزمایش یک سیستم برای تعویض Advanced Gadget Deployment برای تمام بازیکنان است. طبق گفته‌های این شرکت، سیستم Advanced Gadget Deployment بهترین روش برای بازی در رینبو می‌باشد، که به بازیکنان اجازه می‌دهد تا کنترل بیشتری روی اوپراتورها داشته باشند.

سلامت بازی (Game Health)
چرخش اوپراتورهای محافظتی

زمانی که اوپراتورهای محافظتی (Shield Operators) در جای خود می‌چرخند، یک تاخیر در زمان هماهنگی سپر با پاهای اوپراتور وجود دارد، که به نظر دلیل این تاخیر در تغییر دید سوم شخص و اول شخص بوده است. ولی در این آپدیت تغییراتی مشاهده می‌شود به طوری که حرکت به چپ و راست روان‌تر و همچنین دید اول و سوم شخص نیز با هم هماهنگ شده‌اند.

MMR Rollback

با استفاده از Y4S1، قابلیتی به نام Match Making and Rating (MMR) Roll Back نیز در بازی فعال خواهد شد. زمانی که یک متقلب در بازی بن می‌شود، این قابلیت MMR Roll Back تمام امتیازات کسب شده و یا از دست رفته را به بازیکنانی که با این فرد متقلب در طول این فصل، بازی کرده‌اند، به حالت اول برمی‌گرداند.

نظر شما درباره فصل جدید این بازی محبوب چیست؟ آیا رینبو می‌تواند بازیکنان خود را راضی نگه‌دارد؟ دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دسته بندی
راهنما و آموزشمطالبمعرفی

یک دیدگاه

مطالب مرتبط