راهنمای بازی Dota 2 | بررسی تمام آیتم‌ های درون بازی

آیتم‌ها یکی از نکات کلیدی در بازی Dota 2 هستند که برای مهارت بیشتر باید با آن‌ها آشنا شوید!

به نظر می‌رسد که این مطلب در بازی Dota 2 کمی غیرقابل فهم باشد، ولی نگران نباشید، با شروع بازی بیشتر چیزهایی که نیاز دارید تا درباره آیتم‌های موجود در بازی بدانید را به طور خودکار یاد خواهید گرفت.

Dota 2

بازی Dota 2

علاوه بر توانایی‌ها، فرصتی برای تمام قهرمانان بازی Dota 2 وجود دارد که محصولاتی را خریداری کنند تا بتوانند با آن‌ها شخصیت خود را ارتقا داده و یا حتی یک توانایی جدید به خود اضافه کنند.

به عنوان دانش پایه‌ای، تمام محصولات (Artifacts) به طور کلی به سه نوع اصلی تقسیم می‌شوند:

 • آیتم‌های پایه‌ای Basic Items
 • آیتم‌های ارتقا Upgrade Items
 • آیتم‌های مخفی Secret Items
Dota 2

تصویری از آیتم‌های بازی Dota 2

آیتم‌های پایه‌ای در فروشگاه اصلی و کناری (Side Shop) و آیتم‌‌های مخفی نیز تنها در فروشگاه مخفی (Secret Shop) فروخته می‌شوند.

آیتم‌هایی که از این دو گروه خریداری می‌شوند، به عنوان اجزا و یا پیش‌نیاز برای خرید آیتم‌های ارتقایی نیز عمل می‌کنند.

شاید این در ابتدا بسیار پیچیده به نظر بیاید، اما به زودی ایده‌ی بازی را درک خواهید کرد. نگران نباشید، آیتم‌های Basic و Secret تنها در Store خریداری می‌شوند و فوراً شما را ارتقا می‌دهند. آیتم‌های Upgrade توسط ترکیبی از آیتم‌های متفاوت Basic و Secret و یا گاهی اوقات هم توسط دستورالعملی بدست می‌آیند.

به عنوان مثال، قصد دارید سرعت حرکت کاراکتر خود را افزایش دهید. برای اینکار نیاز دارید تا آیتم پایه‌ای Boots of Speed را به قیمت ۵۰۰ سکه بخرید. با کلیک کردن برروی آیتم Basic می‌توانید ببینید که این آیتم جزو زیرشاخه کدام آیتم Upgrade است.

Dota 2

تصویری از بخش آیتم‌های بازی Dota 2

در بالای Bootها، می‌توانید آیتم‌های متنوعی را از دسته‌بندی Upgrades ببینید. برای نمونه، شما می‌خواهید که Mana خود را افزایش دهید. برای بدست آوردن آیتم غایب، باید به Secret Shop رفته و آیتم Energy Booster را به قیمت ۹۰۰ سکه خریداری کنید، که به شما ۲۵۰ mana اضافه می‌کند.

حال باید ضربه نهایی را بزنید، با ترکیب Boots of Speed و Energy Booster می‌توانید یکی محصولات دسته‌بندی Upgrades با نام Arcane Boots را خریداری کنید، که باعث می‌شود تا سرعت دویدن شما ۵۰ واحد و mana boost شما ۲۵۰ واحد اضافه شده و زمانی که فعال می‌شود، ۱۳۵ mana به شما و یاران نزدیکتان بازگردانده شود.

Dota 2

بازی Dota 2

قاعده کلی ساده و خالص است، آیتم‌های Basics و Secret را خریداری می‌کنید و با سرهم کردن آن‌ها آیتم‌های Upgrades را درست می‌کنید. در ادامه، درباره این صحبت خواهیم کرد که کدام آیتم‌ها برای چه شخصیت‌هایی بهتر عمل می‌کنند، و کدام یک از آن‌ها در چه مرحله‌ای از بازی عملکرد بهتری دارند.

چند نکته که درباره آیتم‌های بازی Dota 2 باید در ذهن داشته باشید:

 • قهرمانان نمی‌توانند از آیتم‌های دیگر شخصیت‌ها استفاده کنند، البته این قانون کمی استثنا نیز دارد. برای این استثنائات باید به Item Sharing مراجعه کنید.
 • بعضی از آیتم‌ها می‌توانند از هم مجزا شوند.
 • بیشتر آیتم‌هامی‌توانند به فروشنده‌ها دوباره فروخته شوند به قسمت تمام سکه‌های طلایی که خرج کرده‌اید، اگر که تنها در زمان ۱۰ ثانیه بعد از خرید آن‌ها را بفروشید، و توانایی فعال آن آیتم‌ (در صورت وجود) هنوز استفاده نشده باشد.
 • اگر ۱۰ ثانیه زمان بگذرد، و یا توانایی فعال آیتم استفاده شده باشد، فروختن آن آیتم تنها ۵۰ درصد از مبلغ اصلی آن را بازمی‌گرداند.
 • Gem of True Sight و Divine Rapier به هیچ وجه فروخته نمی‌شوند.
 • Enchanted Mango بعد از زمان آماده‌سازی فروخته نمی‌شود.
 • Teleport Scroll ابتدایی بازی و هر آیتمی که از انتخاب قهرمانان Dota 2 به عنوان Bonus و یا رندوم دریافت می‌کنید، قابل فروش نیستند.
 • بیشتر آیتم‌هایی که Drop می‌شوند قابلیت از بین رفتن دارند، با استفاده از نیروی حمله‌ای (دکمه پیش فرض: A)
 • آیتم‌های یارانتان که به عنوان اشتراک پذیر علامت نزده شده‌اند، نمی‌توانند از بین بروند.
 • Gem of True Sight و Divine Rapier نمی‌توانند از بین بروند.
 • بیشتر آیتم‌ها می‌توانند به صورت مؤثر انباشته شوند
 • بعضی از آیتم‌ها برروی قهرمانانی که توانایی Passive آن‌ها دقیقاً و یا کمی شبیه به تاثیر آن آیتم باشد، هیچ اثری نمی‌گذارند. برای مثال، بیشتر قهرمانان با توانایی Bashabality نمی‌توانند از توانایی پسیو Skull Basher استفاده کنند.
 • بعضی از آیتم‌ها تنها برروی قهرمانانی که Ranged و یا Melee هستند اثر می‌گذارند.
 • از فروشگاهی که در پایگاه دشمنان وجود دارد نیز می‌توانید آیتم خریداری کنید، بفروشید و یا به stash دسترسی پیدا کنید.
 • Secret Shop و Side Lane Shop فهرست منحصر به فرد خود را دارند، و نمی‌توانند برای دسترسی به stash هر قهرمانی استفاده شوند.
آیتم‌های Upgrades از ترکیب آیتم‌های Secret و Basic به دست می‌آیند.

آیتم‌های Basics در بازی Dota 2

Dota 2

Items/ Basics

Consumables

آیتم‌های قابل عرضه که تعداد محدودی از آن‌ها در مدت زمان بازی قابل استفاده هستند. آن‌ها هیچ مشخصات Passiveای به قهرمان اضافه نمی‌کنند ( به استثناء Mango، آن هم تا زمانی که از آن استفاده کنید.)

اصولاً، این آیتم‌ها برای پشتیبانی هستند : Healing Potions، Wards و … .

Attributes

این آیتم‌ها یک یا چند ویژگی را به قهرمان اضافه می‌کنند: Strength قدرت، Agility چابکی، Intelligence هوش. این اولین نوع آیتمی است که برای دسته‌بندی Upgrades می‌توانید از آن استفاده کنید.

Armaments

نوعی از آیتم‌ها که میزان آسیب و یا زره قهرمان شما را افزایش می‌دهند. بعضی از آن‌ها را برروی حمله شما اثر منفعلی می‌گذارند، که باعث می‌شود تا دشمن شما کّند شده و یا زره او کاهش یابد.

Arcane

نوعی از آیتم‌ها که به صورت Passive و یا Active مشخصات قهرمان شما را افزایش می‌دهند. آن‌ها سرعت حرکت را افزایش می‌دهند و چند توانایی Passive را برای افزایش دفاع و یا نرخ بازیابی سلامتی، به بازیکن اضافه می‌کنند.

آیتم‌های Secret در بازی Dota 2

آیتم‌هایی که تنها از طریق Secret Shop خریداری می‌شوند و برای تولید آیتم‌های سطح بالاتر استفاده می‌شوند.

آیتم‌های Upgrades در بازی Dota 2

Dota 2

Items/ Upgrades

Common

اولین نوع از آیتم‌ها که نیازمند اجزایی برای ترکیب است. آن‌ها توانایی‌های Passive و Active را به ویژگی‌های قهرمان شما اضافه می‌کنند. بیشتر آ‌ن‌ها به عنوان اجزایی برای آیتم‌های سطح بالاتر استفاده می‌شوند.

Support

این آیتم‌ها برای حمایت از هم‌تیمی‌هایتان استفاده می‌شوند. آن‌ها می‌توانند Health و Mana شما را بازیابی کنند، درحالیکه به عنوان Passive Boost برای ویژگی‌های پایه‌ای شما نیز استفاده می‌شوند.

Caster

آیتم‌هایی که چند توانایی فعال به قهرمانان اضافه می‌کنند. این توانایی‌ها می‌توانند قدرت قهرمان شما را در طول کل بازی افزایش دهند. توانایی‌هایی مانند غیب شدن، احضار موجودات مفید، تنظیم مجدد Cooldown تمام توانایی‌ها و … .

Armor

آیتم‌هایی که شانس قهرمان شما را در جنگ‌های تیمی تقویت می‌کنند. آن‌ها به صورت خودکار زره شما را افزایش می‌دهند، توانایی منعکس کردن و جذب آسیب را اضافه  می‌کنند.

Weapons

تجهیزاتی که به مقدار زیادی آسیب وارده از طرف شما را زیاد می‌کنند. آن‌ها احتمال حمله‌ی بحرانی و Critical را افزایش می‌دهند، و توانایی غیرفعال را برای Splash Damage و Bash اضافه می‌کنند.

Artifacts

آیتم‌هایی که Passive Auraها را برای قهرمان شما تضمین می‌کنند. در کنار Aura، بعضی از آن‌ها می‌توانند توانایی‌های فعال قهرمان شما را بهبود ببخشند و یا به حملات شما تاثیرات بیشتری اضافه کنند.

این تمام اطلاعاتی بود که برای آشنایی با آیتم‌های Basic، Secret و Upgrade در بازی Dota 2 نیاز داشتید تا بدانید. حال تنها باید این اطلاعات را درون بازی پیاده‌سازی کنید تا بیشتر با آن‌ها آشنا شوید. دیدگاه خود را درباره بازی Dota 2 و تکمیل این پست در در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

دسته بندی
Esportراهنما و آموزشمطالب

یک دیدگاه

مطالب مرتبط