راهنمای بازی Devil May Cry 5 | مکان تمام مراحل مخفی (Secret Mission)

در این مطلب مکان تمام مراحل مخفی را مورد بررسی قرار داده ایم.

به سنت سری محبوب DMC مراحل مخفی (Secret Mission)، به بازی Devil May Cry 5 بازگشته است. در کل دوازده مرحله برای پیدا کردن در سراسر بازی پخش شده‌اند، و هر کدام از آن‌ها برای سه کاراکتر قابل بازی چالش‌های خاصی دارند. کمی پیدا کردن این مراحل سخت خواهد بود، ولی ما در این مطلب تمام این مراحل مخفی را در بازی Devil May Cry 5 برای شما جمع‌آوری کرده‌ایم.

چگونه مراحل مخفی را آغاز کنیم؟

ما مکان تمام ۱۲ مرحله مخفی را برای شما آماده کرده‌ایم، ولی برای شروع آن‌ها همیشه باید از ترفند خاصی استفاده کنید. زمانی که منطقه مورد نظر را پیدا می‌کنید، یک نور روشن قرمز رنگ برروی زمین ظاهر می‌شود.

کاری که برای ورود به این مراحل نیاز دارید، این است که با کاراکتر خود روی آن نور بایستید و سپس جهت دوربین بازی را تغییر داده تا دید کاملی از پنتاگرام را ببینید.

این پنتاگرام‌ها مانند نقاشی برروی دیوار یا سقف هستند، پس سعی کنید فقط روی آن نور بایستید و اطراف را نگاه کنید. زمانی که پنتاگرام را در محل مناسب پیدا کردید، به طور کامل روشن شده و سپس دکمه A(X) را برای شروع مرحله فشار دهید.

وقتی که برای اولین بار مرحله را پیدا کردید، می‌توانید هر زمانی که خواستید دوباره آن را بازی کنید، تنها کافی است به منوی اصلی رفته و قسمت ‘Secret Mission’ را انتخاب کنید و الزامی نیست که دوباره آن را پیدا کنید.

مکان تمام مراحل مخفی Devil May Cry 5
Secret Mission 1

به صورت خودکار در مرحله دوم می‌توانید آن را پیدا کنید، کافی است مرحله را تا ورود به یک عمارت ادامه داده و سپس داخل اتاق انتهایی که یک تخت دارد را نگاه کنید تا یک نور قرمز درخشان را ببینید. بازی به عنوان تمرین اولین مرحله مخفی را به شما هدیه می‌دهد.

Secret Mission 2

تقریباً در اواسط مرحله سوم، همین که به یک راه پله رسیدید سه طبقه از آن بالا بروید، سپس به پایین پله‌های شکسته رفته و وارد فاضلاب شوید تا مرحله را پیدا کنید.

Secret Mission 3

در مرحله چهارم، وقتی دارید در بازی پیشروی می‌کنید، Nidhogg Hatchling را بردارید، سپس به منطقه‌ای خواهید رسید که در آن با یک برج گرافیتی عظیم وارد جنگ می‌شوید، Nightmare را احضار کرده تا بتوانید آن برج را بشکنید.

راه خود را ادامه دهید تا به دومین Nidhogg Hatching برسید، سپس برگردید و مسیر اصلی را ببینید، بعد از آن از Hatchling ها استفاده کرده تا به بالای برج بروید، جایی که مرحله مخفی را پیدا می‌کنید.

Secret Mission 4

مرحله پنجم، مسیر بازی را دنبال کرده و پیش بروید تا به منطقه‌ای که در آن یک بشکه آتش و یک لودر است، برسید.

مسیرهای Qliphoth را از بین ببرید و سپس با سه شیطانی که ظاهر می‌شوند، بجنگید. مطمئن شوید که Nightmare را احضار می‌کنید تا بتوانید با آن دیوار را خراب کرده تا به منطقه جدیدی وارد شوید، با دشمنان مبارزه کنید، و سپس به سمت راه‌پله زرد رنگ کوچک سمت راست خود بروید.

Secret Mission 5

مرحله هشتم. مسیر خود را در این مرحله ادامه داده تا به دومین آبشار مواد مذاب برسید. به روی یکی از سکو‌های در حال حرکت بپرید و به دنبال یک لبه کوچک در سمت راست آبشار که یک devil breaker روی آن قرار دارد، بگردید، در آنجا دو نقطه آبی رنگ معلق برای قلاب‌اندازی وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها برای رفتن به لبه بالایی و رفتن به منطقه پایینی مرحله مخفی استفاده کنید.

Secret Mission 6

مرحله نهم. مرحله را پیش بروید تا به محلی برسید که چند ستون در سمت چپ آن وجود دارد. دشمنان را شکست دهید و مطمئن شوید زمانی که مبارزه تمام شد، سه نوار از devil trigger شما هنوز باقی مانده است.

دیوار سمت چپ را دنبال کنید تا به دری برسید که توسط Qliphothها مسیرش بسته شده است. Nightmare را احضار کنید تا هسته اصلی Qliphoth را نابود کند و به شما اجازه ورود بدهد. به بالای پله‌ها رفته و پشت سر خود را نگاه کنید تا مرحله مخفی را پیدا کنید.

Secret Mission 7

به صورت عادی مرحله ۱۰ را بازی کنید تا به منطقه دومی (the second area) که در آن درهای دندان‌دار وجود دارد برسید، دو تا از آن‌ها را پیدا خواهید کرد، یکی سمت راست و یکی سمت چپ. دشمنانی که ظاهر می‌شوند را نابود کنید و سپس قبل از اینکه در سمت راست بسته شود، سریعاً وارد آن شوید. بعد از آن مسیر را دنبال کرده تا مرحله را پیدا کنید.

Secret Mission 8

در مرحله ۱۱ مسیر خود را ادامه دهید تا به یک ساختمان با سه هسته Qliphoth برسید. وقتی اولین هسته را نابود می‌کنید، ساختمان غرق در آب خواهد شد، سپس به سرعت به جایی از آن آمده‌اید برگردید و برروی سکو‌های موجود بپرید تا به اتاق بالایی برسید. در داخل آن اتاق نور قرمزی را می‌بینید، به سمت آن رفته تا مرحله مخفی را باز کنید.

Secret Mission 9

مرحله ۱۲ را بازی کنید تا هر چهار بخش را با خون پر کنید، سپس به پایین بروید تا به قبرستانی برسید. به بالای اولین راه‌پله‌ی سنگی بروید و سریعاً برگشته تا یک سکو را در مقابل خود ببینید.

با استفاده از پرش یا Air Hike و یا یک Wall Jump به بالای آن رفته و سپس از Trickster استفاده کنید تا از آن بگذرید، پس از آن نور قرمز را خواهید دید.

Secret Mission 10

مرحله ۱۴٫ زمانی که با V در حال بازی هستید، سر از یک مرحله خطی در میاورید، مینی‌باس را شکست داده و به مسیر خود ادامه دهید. در راه خود به چند هسته Qliphoth Root برمی‌خورید که باید برای ادامه مسیر هسته آن‌ها را نابود کنید.

اولی را نابود کرده و به راه خود ادامه دهید، سپس زمانی که به دومی رسیدید، آن را بشکنید و سپس بجای اینکه به سمت جلو بروید، سریعاً برگشته و به جایی که قبلی را نابود کرده‌اید، برگردید و برای رسیدن به مرحله مخفی کمی از آن منطقه عبور کنید.

Secret Mission 11

مرحله ۱۵ را بازی کنید تا به Divinity Statue برسید (البته اهمیتی ندارد که کدام مسیر را انتخاب می‌کنید). زمانی که مجسمه را پیدا کردید، به پشت آن بروید، در انجا یک منطقه دیگر را خواهید دید، با یک کات‌سین که به شما مکان Orb Fragment را نشان خواهد داد.

شما باید تمام سکو‌ها را رد کرده و راه خود را باز کنید، برای اینکار دو راه وجود دارد. شما می‌توانید از Punch Line Breakerها استفاده کرده و تمام سکو‌ها را پشت‌سر بگذارید و به بالا بروید.

این آسان‌ترین راه برای انجام اینکار است، اما اگر که یک Gerbera breaker دارید، می‌توانید از آن برای سرعت بخشیدن به خود نیز استفاده کنید. وقتی که به بالا رسیدید، به سکوی سمت راست خود بروید تا بتوانید مرحله مخفی را پیدا کنید.

Secret Mission 12

مرحله ۱۶ را به صورت معمولی بازی کنید تا به یک منطقه سرازیری برسید که در آن سنگ‌های بنفشی را که به طرفین محوطه چسبیده‌اند، خواهید دید.

مسیر خود را به سمت سکوی کوچکی باز کنید و سپس سریعاً به سمت چپ خود برروی سکوی پایینی بپرید. در آنجا بایستید و اطراف را ببینید تا تا سکوی بعدی را پیدا کنید، روی آن سکو می‌توانید یک سنگ قرمز بزرگ را پیدا کنید.

از Trickster استفاده کنید و سپس دوبار پرش کنید تا از روی آن سنگ عبور کرده و به روی سکوی جلوی آن بپرید، اما باید سریعاً به سمت زمین بروید تا سقوط نکنید. به سمت یک منطقه کوچک غار مانند در پشت سنگ بروید و مراقب باشید تا سکوها را با احتیاط به سمت پایین طی کنید تا یک آلاچیق قرمز رنگ را ببینید، مرحله مخفی را می‌توانید داخل آن پیدا کنید.

این تمام اطلاعاتی بود که شما برای پیدا کردن تمام ۱۲ مرحله مخفی در بازی DMC 5 نیاز داشتید.

نظر شما درباره این بازی بینظیر چیست؟ آیا Capcom توانسته است با این بازی سری Devil May Cry را به اوج خود برساند؟ دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دسته بندی
راهنما و آموزشمطالب

یک دیدگاه

مطالب مرتبط