راهنمای بازی Civilization 6: Gathering Storm | معرفی رهبران و تمدن های جدید

در این مطلب تمدن های جدید بازی Civilization 6 را مورد بررسی قرار می دهیم

بازی Civilization 6: Gathering Storm با تغییراتی نسبت به نسخه اصلی عرضه شد، تغییراتی از جمله : فراهم کردن تمام وضعیت‌های آب و هوایی، بلایای طبیعی و به طبع تغییر وضعیت هوایی که برای آماده بودن در مقابل آن‌ها، باید هزینه‌ای پرداخت کرد. در فهرست بازی، هشت تمدن و نه رهبر جدید اضافه شده‌است، و برای کمک به اینکه براحتی و بدون اتلاف وقت، بازی را آغاز کنید، تمام این رهبران را با ویژگی‌های مهم آن‌ها برای شما در یک مطلب جمع‌آوری کرده‌ایم.

Kupe – The Maori

توانایی ویژه: Mana | توانایی ویژه رهبر: سفر دریایی (Kupe’s voyage) | ساختمان مخصوص: Manae | واحد خاص: Toa

Kupe و Maori ها یک ترکیب بی‌نظیر در بازی Gathering Storm هستند، تمدنی ساحلی به همراه خندق محافظتی. با تشکر از توانایی رهبری Kupe، تمدن Maori از دریا شروع می‌شود و به ازای هر دوره (Turn) که در جستجو برای شهر خود هستند، فرهنگ (Culture) و علم (Science) اضافه دریافت می‌کند و به محض ایجاد اولین شهر، یک سازنده (Builder) رایگان، جمعیت اضافی، امکانات و مساکن بیشتر به همراه خود دارد.

در زمانی که دارید مسیر خود را طی می‌کنید، همیشه حواستان به چوب (Wood) و جنگل‌های بارانی (Rainforest) باشد، آن‌ها در زمانی که هنوز تمدن Maori پیشرفت نکرده است، تولیدات بیشتری برای آن فراهم می‌کنند، پس شما توانایی این را دارید که در همان ابتدای بازی، از سازنده خود برای ایجاد معدن، زمین زراعی و یا ماهیگیری استفاده کنید. نکته دیگری درباره ماهیگیری : قایق‌های ماهیگیری غذای بیشتری را تولید می‌کنند و می‌توانید از آن‌ها برای گسترش مرزهای خود نیز استفاده کنید.

Mattias Corvinus – Hungary

توانایی ویژه: مروارید دانوب (Pearl of the Danube) | توانایی ویژه رهبر: The Raven King | ساختمان مخصوص: Thermal baths | واحد خاص: Huszar | رهبر واحد خاص: ارتش سیاه (The Black Army)

مجارستان (Hungary) توسط پادشاه Matthias Corvinus رهبری می‌شود، که به عنوان تمدنی خشن در بازی تعریف شده است و اگر می‌خواهید بازی پر از جنگ و پیروزی‌های مقتدرانه داشته باشید، این تمدن بهترین انتخاب در بازی است. البته این نکته نیز بسیار مهم است، که بازی به عنوان Hungary بیشتر درباره پیدا کردن دوست می‌باشد تا درباره نابود کردن دشمنان، هرچه هم‌پیمانان بیشتری داشته باشید، به همان میزان نیز قدرتمند می‌شوید.

توانایی ویژه Corvinus به واحدهایی که در شهرها ایجاد می‌شوند، میزان حرکت اضافی و قدرت مبارزه بیشتر می‌دهد، درحالیکه ارتقای واحدها هیچ هزینه‌ای برای بازیکن ندارد. اگر به پیدا کردن یار ادامه دهید، قادر هستید که سریعتر ارتش خود را قدرتمند کنید، که این کار باعث می‌شود در جنگ‌ها براحتی دشمنان خود را نابود کنید. این ترکیب با وجود ارتش سیاه (The Black Army) تکمیل می‌شود، که باعث تقویت قدرت تمام واحدهای ایجاد شده بعد از تشکیل ارتش خواهد شد. واحد سواره نظام The Huszar نیز به تمام هم‌پیمانان شما در مبارزات قدرت می‌دهد و برای یارانتان جان خود را فدا می‌کند.

Kristina – Sweden

توانایی ویژه: جایزه نوبل (Nobel Prize) | توانایی ویژه رهبر: Minerva of  the North | ساختمان مخصوص: Queen’s Bibliotheque | ارتقای ویژه: Open-air museum | واحد خاص: Carolean

پیشنهاد می‌کنیم که به عنوان Kristina بازی نکنید، زیرا نمی‌توانید از پویانمایی‌های او در هنگام بحث‌های سیاسی لذت ببرید، مگر اینکه در شخصیتی مقابل او بازی کنید. نگاه گیرا و صدای بلند او موقع صحبت، و واضح است که او بیشتر ترجیح می‌دهد که با کتابش وقت بگذراند تا اینکه با شما صحبت کند.

اگر تصمیم دارید که Sweden و Kristina را انتخاب کنید، احتمالاً باید روی پیروزی‌های فرهنگی تمرکز کنید. ساختمان‌ها و توانایی‌های ویژه همگی حول تقویت فرهنگ سوئد و تولید کارها و هنر فوق‌العاده و ایجاد افراد مهم و قابل توجه، ساخته شده‌اند. افراد بزرگ (Great people) نفع دیپلماتیک تولید می‌کنند، که می‌توانید آن‌ها را در رأی‌گیری‌های کنگره جهانی (World Congress) استفاده کنید، و همینطور این Diplomatic Favour ها پتانسیل برتری در پیروزی‌های سیاسی را نیز دارند.

Wilfrid Laurier – Canada

توانایی ویژه: Four Faces of Peace | توانایی ویژه رهبر: The Last Best West | ساختمان مخصوص: Ice hockey rink | واحد خاص: Mountie

کانادایی‌ها در Civilization 6، سرد طراحی شده‌اند. همه چیز به ظاهر زمانی که هوا سرد و زمین یخ زده است، بسیار بهتر عمل می‌کند. اگر به عنوان کانادایی‌ها بازی را انجام دهید، احتمالاً خواستار این هستید که برروی مناطق تاندرا (Tundra) که بخش‌هایی صاف بدون درخت هستند، تمدن خود را بسازید، جایی که شما قادر هستید در انجا مشغول کشاورزی شده و دو برابر منابع را کشت کنید. خرید این زمین‌های کشاورزی نیز به اندازه نصف هزینه اصلی قیمت دارند، پس به سرعت می‌توانید زمین‌ها را تسخیر کرده و مرزهای خود را گسترش دهید.

رهبر Laurier و تمدن کانادا نماد خوبی برای نشان دادن سیستم دیپلماسی جدید بازی نیز هستند. نفع دیپلماتیکی (Diplomatic Favour) از طریق توریسم و گردشگری به دست می‌آید، که به شما در زمان‌های اضطراری کمک شایانی می‌کند. هر کدام از بردهای سیاسی یا فرهنگی مسیر مشخص خودشان را دارند، ساختمان ویژه‌ی کانادایی‌ها، یعنی استادیوم هاکی روی یخ، به بازیکن کمک می‌کند تا در هر دو راه به صورت متعادل پیش برود، هم فرهنگ‌سازی و هم گردشگری را در قلمرو بازیکن بیشتر می‌کند، که همین باعث به دست آوردن نفع سیاسی می‌شود.

Pachacuti – Inca

توانایی ویژه: Mit’a | توانایی ویژه رهبر: Qhapaq Nan | ارتقای ویژه: Terrace Farm | ارتقای ویژه: Qhapaq Nan | واحد خاص: Warak’aq

رهبر Pachacuti تمدن خود یعنی Inca را به تنهایی در طول مسیر بازی رهبری می‌کند، پس اگر به دنبال یک تمدن منزوی در بازی هستید و می‌خواهید شهری پنهان در پشت کوه‌ها بسازید، این تمدن بهترین انتخاب برای شما خواهد بود. تمدن Inca می‌تواند برروی زمین‌های کوهستانی رشد کند، در حالیکه به راحتی می‌تواند از ساختمان‌های اطرافش نیز سود ببرد و اگر مانعی در مسیرش باشد، با تشکر از واحد ویژه‌، می‌تواند در کوه‌ها تونل ساخته و از آن‌ها به راحتی عبور کند.

حتی اگر تمدن‌های دیگر را نیز نادیده بگیرید، هنوز هم می‌توانید از طریق بازرگانان سود ببرید. راه‌های بازرگانی داخلی در Inca زمانی که شهرها نزدیک به کوهستان ساخته می‌شوند، غذای بیشتری تولید می‌کنند، پس سعی کنید در اولین فرصت جاده‌های دادوستد را بین شهرهای خود بسازید، تا بتوانید سریعتر رشد کرده و شهرهای جدیدتری بنا کنید.

Dido – Phoenicia

توانایی ویژه: Miditerranean Colonies | توانایی ویژه رهبر: Founder of Cathage | ساختمان مخصوص: Cothon | واحد خاص: Bireme

Phoenicia یک تمدن سازگار است، تمدنی دریایی با شهروندانی بسیار وفادار، که خبر خوبی است برای افرادی که از انقلاب‌های درون ساختاری به دلیل رهبر بد بودن، خسته شده‌اند. شما چه فکر می‌کنید؟ با تشکر از توانایی ویژه Dido، پایتخت Phoenicia را می‌توان به هر شهری که در آن ساختمان Cothon ساخته شده، منتقل کرد. این یک توانایی بسیار گسترده نیز هست، بطوری که می‌توانید راه‌های بازرگانی بیشتری را باز کنید و به همان میزان هم تولیدات بیشتری کسب کنید. همچنین در بازی نیازمند ساخت یک مجلس دولتی نیز خواهید بود، تا بتوانید منافع بیشتری بدست بیاورید.

اگر نگران غارت شدن مسیرهای بازرگانی هستید، واحد ویژه‌ی Bireme از راه‌های نزدیک به خود محافظت می‌کند. این واحد سریعتر و قدرتمندتر از رقیبان و هم‌رده‌های خود است، و از بازرگانان تا فاصله ۴ زمین نسبت به خود، محافظت می‌کند. اگر واحد شما آسیب دید، تنها کافی است آن واحد را به شهری که در ان Cothon وجود دارد، بفرستید تا در یک دوره (Turn) به طور کامل بهبود پیدا کند.

Mansa Musa – Mali

توانایی ویژه: Songs of the Jeli | توانایی ویژه رهبر: Sahel Merchants | ناحیه بخصوص: Suguba | واحد خاص: Mandekalu Cavalry

پول همه مشکلات شما را حل نمی‌کند، مگر اینکه شما Mansa Musa پولدارترین مرد جهان باشید. Mali تمدنی صحرانشین را رهبری می‌کند و از تصرف زمین‌های صحرایی سود زیادی کسب می‌کند. مسیرهای بازرگانی در هر زمین صحرایی که در مرز شما قرار دارند، پول بیشتری دریافت می‌کنند، همچنین در این مناطق، غذا و وفاداری بیشتری در شهرها تولید می‌شود.

بیشترین مقدار پول و وفاداری را از راه بازرگانی و دادوستد بدست می‌آورید، معدن‌ها و حوزه Suguba تنها به شما اجازه خرید ساختمان و واحدهای بیشتر را می‌دهند، که اینکار به شما این توانایی را می‌دهد که آن‌ها را به قیمت کمتری بخرید. پس یکی از مشکلاتی که برای توسعه تمدن خود با آن روبه‌رو هستید، این است که این توانایی‌ها به تنها یک نوع زمین بخصوص محدود شده‌اند.

Suleiman – Ottomans

توانایی ویژه: Great Turkish Bombard | توانایی ویژه رهبر: Grand Vizier | ناحیه بخصوص: Grand Bazaar | واحد خاص: Corsair | رهبر واحد خاص: Jannisary

اعتماد به نفس عثمانی‌ها (Ottomans) ستودنی است. همه‌چیز در این تمدن بزرگ و والا هستند، پس مشخصاً به همین دلیل آن‌ها اینقدر به خود مطمئن هستند. در حقیقت، آن‌ها این عظمت را با تسخیر دنیا آزمایش می‌کنند. عثمانی‌ها تمدنی ارتشی-دفاعی هستند، و سلیمان نیز هر یک از واحدهای ویژه را با یک حرکت به دو واحد تبدیل می‌کند. برخلاف تمدن Hungary ، عثمانی‌ها به پیدا کردن هم‌ پیمان، علاقه‌ای ندارند و بیشتر به فکر دشمن تراشی هستند.

به همراه منابع استراتژیک بیشتر و واحدهای محاصره‌ای قوی که می‌توانند به سرعت به واحدهای jannisary و corsair تبدیل شوند، عثمانی‌ها در شروع بازی نسبت به همسایگان خود، در موقعیت خوبی قرار دارند. تمام اهداف این تمدن در جنگ خلاصه نمی‌شود، درحالیکه، سلیمان یک سیاستمدار ویژه به نام the Grand Vizier دارد، که می‌تواند به صورت مخفی درون شهرهای دیگر نفوذ کند و شهرهای مقابل را از درون نابود کند.

Eleanor of Aquitaine – England and France

توانایی ویژه رهبر: Court of Love

Eleanor یک رهبر غیرمعمولی است که می‌تواند انگلیس و یا فرانسه را رهبری کند، این به شما اجازه می‌دهد تا توانایی‌های او در هر دو زمین این تمدن‌ها عمل کند.

قدرت Court of Love باعث می‌شود تا شهرهای خارجی نزدیک، بسته به تعداد کارهای عظیم (Great Works) موجود در انگلیس یا فرانسه، وفاداری خود را کم کم از دست بدهند. بعد از اینکه آن شهرها به طور کامل وفاداری خود را از دست دادند، شهروندان آن‌ها، شهر را رایگان در اختیار تمدن شما قرار می‌دهند، پس دیگر نگرانی بابت شهرهای اطراف خود نداشته باشید. این یک روش عالی برای توسعه مرزها است، بدون اینکه دستان خود را به خون آلوده کنید و با اینکار تمدن‌های دیگر را نیز عصبی نمی‌کنید.

این تمام رهبران و تمدن‌های جدید بازی Civilization 6: Gathering Storm بود که برای شما خلاصه‌ای از نکات و توانایی‌های مهم آن‌ها را در یک مطلب جمع‌آوری کرده‌ایم. به نظر شما، کدام یک از این تمدن‌ها برای انتخاب اول مناسب است؟ دیدگاه خود را درباره این بازی استراتژیک با ما به اشتراک بگذارید.

دسته بندی
راهنما و آموزشمطالب

یک دیدگاه

مطالب مرتبط