راهنمای بازی Apex Legends | توضیح کامل دسته بندی مناطق بازی

آیتم‌های طلایی Legendary، دسته بندی مناطق Hight tier و Mid tier و Hot Zones
Apex

پیدا کردن تجهیزات لول بالا در یک بازی Battle Royale اولین اولویت شما بعد از فرود آمدن بر روی زمین است. با این که همه سلاح‌ها بالاخره کار دشمنان را تمام می‌کنند، اما اسلحه‌های بنفش و طلایی (Epic و Legendary) بهترین راه برای از بین بردن حریفان هستند. بیشتر آیتم‌ها به صورت تصادفی در نقشه ظاهر می‌شوند، اما با این راهنما شما لوت‌های لول بالا را در بازی Apex Legends زودتر پیدا می‌کنید.

توضیح دسته بندی محیط‌هایی که تجهیزات در آن قرار دارند.

Apex

توضیح دسته بندی مناطق بازی Apex Legends

وقتی که شما در بازی Apex Legends از کشتی بازی می‌پرید و در محلی که انتخاب کردید فرود می‌آیید، در قسمت بالا و سمت چپ صفحه می‌بینید که می‌گوید در این منطقه شما تجهیزات Mid یا High tier پیدا می‌کنید. این به شما یک تصویر کلی از این که چه تجهیزاتی در این منطقه پیدا می‌کنید، می‌دهد. اگر شما در یک منقطه Mid-tier یا حتی بدتر، جایی که اصلا نمی‌گوید چه تجهیزاتی در آن منطقه وجود دارد، هستید به احتمال زیاد شما تجهیزاتی که برای فاز End Game بازی بدرد بخورد پیدا نمی‌کنید. اما اگر خوش شانس باشید و کلمه High Tier را ببینید، پس انتظار تجهیزات Epic و Legendary داشته باشید.

 

بیشتر آیتم‌ها به صورت تصادفی در نقشه ظاهر می‌شوند، اما با این راهنما شما لوت‌های لول بالا را در بازی Apex Legends زودتر پیدا می‌کنید.

 

متاسفانه این دسته بندی به صورت تصادفی صورت می‌پذیرد و منطقه مشخصی برای پیدا کردن تجهیزات لول بالا وجود ندارد و شما نمی‌توانید به منقطه‌ای که در آن سلاح لول بالا پیدا کردید، برگردید. البته این کار باعث می‌گردد که بازیکنان فقط به یک منطقه برای پیدا کردن لوت لول بالا نروند و به بازی تنوع می‌بخشد. پس به یک منطقه بروید و دعا کنید که در آنجا لوت لول بالا پیدا کنید.

Hot Zone و Supply Ship

Apex

Hot Zone & Supply Ship

هر چند دو منطقه وجود دارد که در آن‌جا قطعا لوت لول بالا دریافت می‌کنید: Hot Zone و Supply Ship. این که هر کدام هربار کجا قرار دارند مشخص نیست، اما بر خلاف منطقه‌های دسته بندی شده، قبل از این که از کشتی بپرید به شما گفته می‌شود که این دو منطقه کجا هستند.

Hot Zone می‌تواند هر نقطه‌ای از نقشه باشد و با یک دایره آبی در نقشه مشخص شده است. امکان پیدا کردن بهترین اسلحه‌ها به همراه تجهیزات طلایی وجود دارد، پس پلیرهای زیادی به این نقاط می‌روند پس اگر به دنبال چالش در این بازی هستید به این نقاط بروید، به ریسکش می‌ارزد.

 

متاسفانه این دسته بندی به صورت تصادفی صورت می‌پذیرد و منطقه مشخصی برای پیدا کردن تجهیزات لول بالا وجود ندارد

 

در مورد Supply Ship، به دنبال آیکن کشتی روی نقشه بگردید. این کشتی در چهار نقطه کناری نقشه ظاهر می‌شود و به آرامی حرکت می‌کند قبل از این که لنگر بندازد و برای پلیرها zip line قرار دهد تا آن‌ها بتوانند از زمین نیز به این کشتی دسترسی داشته باشند. در این کشتی نیز لوت‌های لول بالایی دریافت می‌کنید اما همانند Hot Zone رفتن به آنجا برابر است با روبرو شدن با بازیکن‌های دیگر در اول بازی.

پیدا کردن لوت Legendary

Apex

پیدا کردن لوتت Legendary به این آسانی‌ها هم نیست

با این که شانس پیدا کردن لوت Legendary روی زمین بسیار پایین است، راه‌هایی وجود دارد که شانس پیدا کردن آن‌‌ها را بالا می‌برد. همیشه یک چشمتان به آسمان باشد تا Care packageها را از دست ندهید. کاراکتر شما معمولا وقتی که یکی از آن‌ها در راه است چیزی می‌گوید، پس حواستان به دیالوگ‌های کاراکترتان هم باشد. همچنین می‌توانید نقشه را باز کنید، زیرا محل فرود آن‌ها در نقشه با یک دایره آبی مشخص شده است، در این بسته‌ها معمولا شانس پیدا کردن یک اسلحه Legendary مانند اسناپیر ۵۰ calibre Kraber وجود دارد. می‌توانید راهنمای سلاح‌های بازی را در این مطلب مطالعه کنید.

اگر شما کاراکتر Lifeline را که یکی از بهترین کاراکترهای بازی است، انتخاب کرده‌اید؛ قابلیت Ultimate او فراخواندن یک care package است. از آن جایی که او یک Healer است، این بسته‌ها معمولا با آیتم‌های شفا دهنده پر شده‌اند، اما به همین دلیل این یکی از بهترین روش‌ها برای دریافت کلاه‌خود، جلیقه و knockout shieldهای Legendary است.

 

Hot Zone می‌تواند هر نقطه‌ای از نقشه باشد وبا یک دایره آبی در نقشه مشخص شده است.

 

همچنین حواستان به Apex Packها که در گوشه کنار بازی مخفی شده‌اند نیز باشد. این روبات‌های کوچک مانند لاماهای کوچک در Fortnite عمل می‌کنند. پیدا کردن آن‌ها سخت است و هیچ وقت در یک نقطه مشابه دوباره ظاهر نمی‌شوند. ولی اگر یکی از آن‌ها را پیدا کردید، او یک سری لوت همرنگ با خودش به شما هدیه می‌دهد.

لوت‌های Legendary چه کاری انجام می‌دهند؟

Apex

یک جلیقه Legendary

تجهیزات Legendary بازی Apex Legends مانند دیگر تجهیزات نایاب دیگر این بازی عمل نمی‌کنند. برای مثال، جلیقه Rare به شما ۷۵ سپر می‌دهد، در حالی که جلیقه Epic این عدد را تا ۱۰۰ بالا می‌برد. حال جلیقه Legendary همچنان ۱۰۰ سپر برای شما فراهم می‌کند، اما همچنین شامل Perkهای اضافی نیز می‌شود.

در لیست زیر پنج Perk تجهیزات Legendary را می‌توانید مشاهده کنید:

کلاه‌خود: قابلیت‌های تاکتیکال و Ultimate سریع‌تر شارژ می‌شوند.

جلیقه: سپر را وقتی که از یک تمام کننده (Finisher) استفاده می‌کنید، پر می‌کند.

کوله پشتی: آیتم‌های Health و سپر زمان پر کردن جان و سپر شما را نصف می‌کند.

Knockout Shield : وقتی که به اصطلاح Down شده‌اید، برای یک بار برای احیا نیاز به هم تیمی ندارید.

دوربین اسلحه Digital Threat: وقتی که نشانه گرفته‌اید، دشمنان را با رنگ قرمز نشانه گذاری می‌کند.

این همه نکاتی بود که باید درباره پیدا کردن لوت‌های لول بالا می‌دانستید. هیچ ضمانتی برای پیدا کردن آیتم طلایی در بازی Apex Legend وجود ندارد، ولی اکنون می‌دانید برای پیدا کردن آن‌ها کجا شانس بیشتری دارید. برای این که چطور با شخصیت‌ها بازی کنید و این که کدام شخصیت برای شما مناسب است، به بخش راهنما و آموزش سایت ایستگاه بازی مراجعه کنید.

منبع: GamesRadar

دسته بندی
بازی Apexراهنما و آموزشمطالبمقالات

یک دیدگاه

مطالب مرتبط