راهنمای بازی Anthem | کلاس Ranger

انعطاف‌پذیرترین کلاس بازی در اختیار کاپیتان تیم
Anthem

تا اینجا با معرفی چندی از Javelinها یا کلاس‌های بازی Anthem در خدمت شما بوده‌ایم و اکنون به معرفی یکی دیگر از این کلاس‌ها به نام Ranger می‌پردازیم. کلاس Ranger در واقع معمولی‌ترین کلاس بازیست اما این بدین معنا نیست که این کلاس بد است یا مفید نیست، در نگاه اول شاید فکر کنید که این کلاس هیچ قابلیت خاصی ندارد اما همین موضوع نقطه قوت کلاس Ranger است.

مبارزه نزدیک، پرواز کردن، وارد کردن خسارت به دشمن یا دفاع، Ranger در هیچ کدام از این‌ها برتر نیست اما تقریبا در همه آن‌ها جایگاه دوم را به خود اختصاص می‌دهد (در این میان دمیج رساندن استثناست زیرا کلاس‌های Interceptor و Storm فرصتی برای دیگران باقی نمی‌گذارند). Ranger کلاس کاپیتان هاست، نقشی که می‌تواند جایگزین همه کلاس‌ها شود و تقریبا به اندازه همه آن‌ها مفید واقع شود. اگر دیدید که در این بازی در حال هدایت و رهبری دیگران هستید، کلاس Ranger بهترین Javelin ایست که می‌توانید انتخاب کنید، زیرا سبک بازی با آن بسیار انعطاف پذیر است. وقتی که در نهایت تصمیم به انتخاب این کلاس گرفتید و برای این کار می‌توانید از راهنمای ما برای انتخاب Javelinها کمک بگیرید، ما در این مطلب سعی در راهنمایی شما در شروع سفری پر مخاطره داریم.

مطلب مرتبط: راهنمای بازی Anthem | چگونه بهترین Javelin را انتخاب کنیم؟ 

نقطه ضعف تیمتان را بپوشانید

به عنوان یک Ranger، شما توان این که بر طبق انتخاب‌های تیمتان سبک بازی خود را تغییر دهید را دارید. یعنی به Javelin تبدیل شوید که ضعف کل تیم را با برداشتن قابلیت‌های مربوط به کلاس آن‌ها بپوشانید. قابلیت‌های Ranger گوناگونی بالایی دارند در حالی که بیشتر به نارنجک‌ها و اسلحه‌های مچی خلاصه می‌شوند، کارایی این وسیله‌ها بسیار متفاوت هستند. برای مثال شما نارنجکی دارید که دشمنان را به یخ تبدیل می‌کند یا این که به چندین قطعه تقسیم و منفجر می‌شود و میزان تاثیر بالایی دارد. اسلحه مچی حتی انعطاف پذیرتر است. موشک‌های تک هدفه یا محیطی، دارت‌های سمی یا یک موج انرژی که دشمنان را به زمین پرتاب می‌کند، همه این‌ها استفاده خاص خود را دارند.

بدوید، جاخالی دهید یا پرواز کنید، انتخاب با شماست

به دلیل این که Ranger دومین Javelin دفاعی‌ست ممکن است فکر کنید که این کلاس بسیار کند باشد. در حالی که قابلیت پرش Ranger بعد از کلاس Interceptor دوم است و قابلیت پرواز طولانی مدتش بسیار کارآمد است. به عنوان یک Ranger شما نیازی به تمرکز بر یک نوع حرکت ندارید. اگر نیاز است پرواز کنید یا با دوبار پرش متوالی به کمک دوستتان بروید، قدرت مانور Ranger بسیار مفید است پس مواظب باشید که این قابلیت هدر نشود.

مطلب مرتبط: راهنمای بازی Anthem | کلاس Interceptor

از مشت خود استفاده کنید

Anthem

قابلیت Melee کلاس Ranger بسیار قدرتمند است. اگر از این قابلیت بر روی زمین استفاده کنیدمی‌تواند دمیج الکتریکی به دشمن برساند و اگر هنگامی که روی زمین نیستید از آن استفاده کنید با قدرت زیادی به سمت دشمنان حجوم می‌برد و باعث آسیب زیادی می‌شود. از این قابلیت برای مواقعی که در یک گوشه گیر افتاده‌اید یا وقتی که در حین دفاع تعداد زیادی دشمن با میزان HP کم درد سترس هستند زیاد استفاده کنید.

بر روی دشمنان مهم‌تر تمرکز کنید تا گروهی از دشمنان

در حالی که بیشتر قابلیت‌های Ranger برای آسیب رساندن به یک منطقه استفاده می‌شوند، اما قابلیت اصلیش همیشه بر روی یک دشمن متمرکز است. نه تنها که کمبوی انفجاریش به صورت منطقه‌ای نیست، قابلیت melee و بسیاری دیگر از قابلیت‌هایش بر روی یک نفر تمرکز دارند. به عنوان یک Ranger شما باید روی دشمنان بزرگ‌تر و قوی‌تر تمرکز کنید، turretها، دشمنان با بار HP زرد رنگ، تک تیراندازها و در کل هر چیزی که خطری برای تیمتان محسوب شود.

آلتیمت Ranger انعطاف پذیرترین آلتیمیت بازیست

Anthem

ابیلیتی Multi-Target Missile Battery برای آسیب رساندن بر روی گروهی از دشمنان و یا تمرکز روی یک دشمن خاص و قوی عالی است. با استفاده از این آلتیمیت شما دشمنانی که می‌خواهید از بین ببرید را انتخاب می‌کنید و آن‌ها را موشک باران می‌کنید، اما به یاد داشته باشید که چه بر روی یک نفر تمرکز کنید یا گروهی از دشمنان را هدف بگیرید به یک تعداد موشک شلیک می‌کنید.

اگر به گروهی از دشمنان برخورد کردید که باید هر چه سریع‌تر از بین بروند، قابلیتی بهتر از Multi-Target Missile Battery وجود ندارد. اگر هم گروه کوچک اما کشنده سر راه شما قراره گرفته‌اند، باز هم می‌توانید با این قابلیت آن‌ها را تارو  مار کنید. همانطور که در ابتدا گفتیم، ببینید که تیمتان چه نقطه ضعفی دارید و سعی در پر کردن آن داشته باشید.

لیستی از قابلیت‌های کلاس Ranger

در این قسمت لیستی از تمام قابلیت‌های این کلاس را قرار داده‌ایم که احتمالا در طول زمان قابلیت‌های بیشتری به آن اضافه می‌کنند.

Grenades
 • Frag Grenade: برای آسیب رساندن به گروهی از دشمنان بسیار کاربردی است.
 • Inferno Grenade: دشمنان را به آتش می‌کشد و در طول زمان به آن‌ها دمیج وارد می‌کند.
 • Frost Grenade : دشمنان را یخ زده می‌کند.
 • Seeker Grenades : یک نارنجک دنبال کننده که به چندین قطعه جدا تقسیم می‌شود.
 • Sticky Grenade: یک نارنجک چسبنده که دمیج زیادی بر هدف وارد می‌کند.
Assault Launcher
 • Pulse Blast: به یک دشمن دمیج زیادی وارد می‌کند.
 • Seeking Missile: یک موشک دنبال کننده و دور برد.
 • Spark Beam: یک موج که در طول زمان باعث خسارات بیشتری می‌شود.
 • Venom Darts: یک دارت اسیدی.
 • Blast Missile: یک موشک که دمیج زیادی بر یک منطقه و هر که در ان باشد وارد می‌کند.
Support Gear
 • Bulwark Point: یک حباب که مانند یک سپر عمل می‌کند و هر که در ان باشد از حملات دشمن در امان است.
 • Muster Point: یک حباب که میزان دمیج هر که در ان باشد را افزایش می‌دهد.
Melee Ability: Shock Mace

از نزدیک باعث دمیج الکتریکی به دشمنان می‌شود و در حین پرواز به سمت زمین حجوم می‌آورد و باعث دمیج منطقه‌ای (area-of-effect blast) می‌شود.

Ultimate Ability: Multi-Target Missile Battery

تعداد زیادی موشک دنبال کننده شلیک می‌کند. قادر به از بین بردن گروه زیادی از دشمنان کوچک‌تر یا وارد کردن خسارت به یک دشمن قوی و بزرگ‌تر.

در کل کلاس Ranger همان کلاس همه جانبه و انعطاف پذیری‌ست که هر تیمی به ان نیاز دارد و بر خلاف Javelinهای دیگر، این کلاس بر اساس سلیقه و پلی استایل شما قابلیت‌های زیادی را در اختیارتان می‌گذارد. نظر شما در باره این کلاس چیست؟

دسته بندی
راهنما و آموزشمطالبمقالات

یک دیدگاه

مطالب مرتبط