داستان فیلم جوکر از کمیک های دنیای DC پیروی نمی کند

توضیحات تاد فیلیپس درمورد برنامه خود
جوکر
جوکر

تاد فیلیپس (Todd Phillips) به تازگی اعلام کرد که فیلم جوکر هیچ رویداد داستانی از کمیک بوک‌ها را دنبال نمی‌کند و همچنین می‌داند که این موضوع هواداران را عصبانی می‌کند. واکین فینیکس (Joaquin Phoenix) قرار است جدیدترین چهره دشمن مشهور شخصیت بتمن را به نمایش بگذارد و طبق آنچه که می‌دانیم، قرار است یک Joker کاملا متفاوت با چیزی که تاکنون دیده‌ایم را مشاهده کنیم.

فیلیپس وعده داده است که این فیلم تماما بصورت یک سرگذشت داستانی ظاهر خواهد شد بطوری که همانند آن تاکنون به نمایش درنیامده است. همچنین فیلم جوکر قرار است جنبه‌های واقع گرایانه‌تری از این شخصیت را نشان دهد که از فیلم The King of Comedy به کارگردانی مارتین اسکورسیزی و فیلم‌های پلیسی دهه ۷۰ و ۸۰ میلادی الهام گرفته شده است. این در حالی است که فیلیپس در مصاحبه‌ای با مجله امپایر اعلام کرد که داستان فیلم او نه تنها از کمیک‌های DC منحرف شده، بلکه کاملا آنها را نادیده می‌گیرد و از عواقب تصمیم خود آگاه است:

ما هیچ خطی از داستان‌های کمیک بوکی را دنبال نکرده‌ایم و مردم درباره این موضوع خوشحال نخواهند شد. درواقع ما نسخه داستانی خودمان را درمورد شخصیتی نوشتیم که می‌تواند به جوکر تبدیل شود. این امر برای من خوشایندتر بود و ما در حالی که جوکر مشهور را ارائه نمی‌دهیم، نمایش داستان تبدیل شدن به چنین شخصیتی را در نظر داریم.

 

 

مطلب مرتبط: تریلر رسمی فیلم جوکر

پیش از این جک نیکلسون (Jack Nicholson) نقش جوکر را با ظاهری کمدی در فیلم Batman 1989 و جرد لتو نیز این نقش را با شمایل گانگستری خود در فیلم Suicide Squad به نمایش گذاشتند و هر دوی آنها برای بسیاری از طرفداران ناامیدکننده بودند. تنها نسخه‌ای از این شخصیت که به کتاب‌ها شباهت بسیاری داشت، بازی به یادماندنی هیث لجر (Heath Ledger) در فیلم The Dark Knight بود که طرفداران این بازیگر را پس از ایفای نقش خود بیشتر شناختند.

در حالی که طرفداران زیادی برای اکران فیلم Joker جدید مشتاق هستند، فیلیپس می‌داند که با کنار گذاشتن کمیک بوک‌ها و خلق شخصیت دلخواهش، ریسک بزرگی می‌کند و هنوز باید دید که این فیلم می‌تواند جایگاه خود را میان طرفداران پیدا کند یا نه. نظر خود را درمورد فقدان داستان‌های کمیکی در فیلم جوکر با ما به اشتراک بگذارید.

دسته بندی
اخبار سینمامطالب

یک دیدگاه

  • به نظر من این واکین فینیکس توانایی ایفای نقش جوکر رو داره و به شدت منتظر این فیلمم، اما فقط از کارگردان این فیلم می‌ترسم که کار رو خراب کنه، اما طی یک اکران پشت درهای بسته بازدیدکنندگان بازخورد خوبی ارائه دادن که امیوارکنندس.

مطالب مرتبط