جدول Box Office این هفته و رکورد شکنی فیلم Avengers: Endgame

صدرنشینی و فروش یک میلیارد دلاری آخرین قسمت از انتقام جویان
box office

جدول Box Office این هفته با افتتاحیه بسیار بزرگ فیلم Avengers: Endgame هم در داخل ایالات متحده و هم در عرصه جهانی همراه بود.

این فیلم در افتتاحیه خود موفق شد فروش خانگی ۳۵۰ میلیون دلاری را به ثمر رساند که این رقم ۹۳ میلیون دلار بیشتر از افتتاحیه Avengers: Infinity War با ۲۵۷٫۶۹ میلیون دلار است. هنوز نمی‌توان بطور قطع درمورد مجموع نهایی فروش داخلی فیلم پیش بینی کرد، اما در مقایسه با Infinity War که مجموع فروش داخلی آن به حدود ۶۸۰ میلیون دلار رسید، میتوان حدس زد که فروش داخلی Endgame به میزان ۹۲۰ میلیون دلار نزدیک شود.

علاوه بر رکوردهای داخلی شکسته شده توسط این فیلم، در عرصه بین الملل شاهد فروش ۸۵۹ میلیون دلاری Avengers: Endgame هستیم و بدین جهت رکورد پیشین بزرگترین افتتاحیه بین المللی که از آن فیلم The Fate of the Furious با فروش ۴۰۰ میلیون دلاری را به همراه رکورد پرفروش‌ترین بلیط فیلم که در دستان Avengers: Infinity War با ۶۴۰٫۵ میلیون دلار بود شکست. همچنین این فیلم با فروش بزرگ یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار تنها در ۵ روز، بعنوان سریع‌ترین فیلمی که به مجموع فروش جهانی یک میلیارد دلاری دست یافته، تبدیل شد. فیلم Avengers: Endgame در حال حاضر بعنوان ششمین فیلم پرفروش جهانی در دنیای سینمایی مارول و هجدهمین فیلم پرفروش جهانی در تاریخ شناخته می‌شود و در هفته‌های آینده انتظار ارقام بالاتری نیز داریم.

در ادامه یکی دیگر از فیلم‌های کمپانی Marvel Studios یعنی فیلم Captain Marvel در هشتمین هفته از اکران خود، با توجه به ارتباط خود با عنوان Endgame، با فروش داخلی ۸ میلیون دلاری به جایگاه دوم جدول Box Office صعود کرد. مجموع فروش داخلی این فیلم هم اکنون ۴۱۳ میلیون دلار است و با شکستن رکورد فیلم Wonder Woman هم اکنون در رتبه نهمین فیلم برتر ابرقهرمانی تاریخ قرار دارد. همچنین با کسب ۱۰ میلیون دلار بصورت فروش بین المللی، فروش جهانی فیلم به ۱ میلیارد و ۱۱۰ میلیون دلار رسید.

فیلم The Curse of La Llorona از کمپانی Warner Bros و استودیو New Line، در هفته دوم فروش خود با ۷۲ درصد افت فروش و کسب ۷٫۵ میلیون دلار فروش داخلی، در جایگاه سوم جدول Box Office قرار گرفت و مجموع این فروش را به ۴۱٫۲۸ میلیون دلار رساند. این فیلم در عرصه خارجی با کسب ۸ میلیون دلار، فروش بین المللی و فروش جهانی خود را به ترتیب به ۴۵٫۷ و ۸۷ میلیون دلار رساند.

فیلم Breakthrough بعنوان اثر جدید Fox، در هفته دوم فروش با افت فروش ۴۴ درصدی، ۶٫۳ میلیون دلار را کسب کرد و همزمان با قرار گرفتن در جایگاه چهارم جدول Box Office این هفته، مجموع فروش داخلی خود را به ۲۱٫۶ میلیون دلار رساند.

در نهایت فیلم Shazam با کسب ۵٫۵ میلیون دلار فروش داخلی در چهارمین هفته فروش خود، در جایگاه پنجم جدول Box Office قرار گرفته و مجموع این فروش را به ۱۳۱ میلیون دلار رساند. این فیلم با کسب ۵٫۴ میلیون دلار از ۸۰ بازار خارجی، فروش بین المللی خود را به ۲۱۵ میلیون دلار و فروش جهانی را به ۳۴۶٫۴ میلیون دلار تبدیل کرد.

جدول هفتگی Box Office از تاریخ ۶ الی ۸ فروردین (۲۶ الی ۲۸ آوریل):

جایگاه هفته جاری جایگاه هفته قبل نام محصول کمپانی سازنده فروش آخر هفته جاری درصد تغییرات فروش فروش کلی درمنطقه آمریکا بودجه ساخت تعداد هفته انتشار
۱ N Avengers: Endgame BV $۳۵۰,۰۰۰,۰۰۰ $۳۵۰,۰۰۰,۰۰۰ ۱
۲ ۴ Captain Marvel BV $۸,۰۵۱,۰۰۰ -۱۱٫۶% $۴۱۳,۵۸۰,۰۴۷ ۸
۳ ۱ The Curse of La Llorona WB (NL) $۷,۵۰۰,۰۰۰ -۷۱٫۵% $۴۱,۲۸۴,۳۰۱ ۲
۴ ۳ Breakthrough Fox $۶,۳۰۴,۰۰۰ -۴۴٫۱% $۲۶,۱۱۴,۲۳۰ ۲
۵ ۲ Shazam! WB (NL) $۵,۵۲۰,۰۰۰ -۶۶٫۵% $۱۳۱,۱۴۹,۷۲۷ $۱۰۰ ۴
۶ ۵ Little Uni. $۳,۴۳۸,۰۰۰ -۵۸٫۷% $۳۵,۸۴۶,۲۵۵ $۲۰ ۳
۷ ۶ Dumbo (2019) BV $۳,۲۳۹,۰۰۰ -۵۱٫۱% $۱۰۷,۰۰۵,۵۵۸ $۱۷۰ ۵
۸ ۷ Pet Sematary (2019) Par. $۱,۲۹۰,۰۰۰ -۷۳٫۵% $۵۲,۶۱۲,۴۵۷ $۲۱ ۴
۹ ۸ Us Uni. $۱,۱۴۱,۰۰۰ -۷۲٫۶% $۱۷۲,۸۴۴,۶۳۵ $۲۰ ۶
۱۰ ۱۲ Penguins (Disneynature) BV $۱,۰۵۱,۰۰۰ -۵۴٫۰% $۵,۷۲۱,۴۲۶ ۲
۱۱ ۹ Missing Link UAR $۹۵۰,۸۸۵ -۷۷٫۱% $۱۵,۴۳۵,۹۴۱ ۳
۱۲ ۱۶ Amazing Grace (2019) Neon $۵۳۹,۹۰۰ -۱۰٫۵% $۲,۱۶۵,۸۴۱ ۲۱
۱۳ ۱۱ After (2019) Aviron $۴۲۵,۰۰۰ -۸۲٫۲% $۱۱,۶۷۰,۷۳۹ $۱۴ ۳
۱۴ ۱۰ Hellboy (2019) LG/S $۳۵۵,۰۰۰ -۹۱٫۰% $۲۱,۵۳۳,۸۳۳ $۵۰ ۳
۱۵ ۱۳ Kalank FIP $۳۱۰,۰۰۰ -۷۵٫۷% $۲,۵۱۳,۸۸۵ ۲
۱۶ ۲۰ The Mustang Focus $۲۹۲,۰۰۰ -۴۳٫۶% $۴,۵۴۲,۷۵۰ ۷
۱۷ ۱۴ How to Train Your Dragon: The Hidden World Uni. $۲۴۰,۰۰۰ -۷۰٫۶% $۱۵۹,۶۹۱,۶۶۰ $۱۲۹ ۱۰
۱۸ ۲۲ Wonder Park Par. $۱۷۰,۰۰۰ -۶۳٫۳% $۴۴,۹۵۳,۹۹۲ ۷
۱۹ ۴۴ Red Joan IFC $۱۶۵,۲۰۴ +۳۲۴٫۲% $۲۲۲,۲۵۷ ۲
۲۰ ۲۱ Hotel Mumbai BST $۱۶۴,۳۵۱ -۶۶٫۷% $۹,۲۸۶,۴۱۲ ۶

 

 

 

دسته بندی
اخبار سینمافیلم اونجرزمطالب

یک دیدگاه

مطالب مرتبط