توضیح و تفسیر مودهای سری Showdown بازی Red Dead Online

با وب سایت ایستگاه بازی همراه باشید
بازی Red Dead Online

به گزارش ایستگاه بازی به نقل از polygon، رد دد آنلاین نیز مانند Red Dead Redemption شامل فعالیت های گسترده ای می باشد و تقریبا هر دویشان به یک اندازه سرگرمی در خود جای داده اند. البته فرقی که در قسمت آنلاین بازی وجود دارد این است که برای به جیب زدن مقدار کمی پول برای خریدن یک شلوار ساده، باید از کشت و کشتار و درگیری با دیگر بازیکنان اجتناب کنید. اما در مد ها و مسابقات Showdown با تیراندازی به دیگر بازیکنان مقداری پول و XP دریافت خواهید کرد چون که تمام بازیکنان در این سرور ها به دنبال یک تیراندازی و قتل عام درست و حسابی می گردند.

این سری مسابقات Showdown شامل پنج نوع متفاوت با نام های: Shootout، Hostile Territory، Make It Count، Most Wanted و Name Your Weapon می باشد. که هر کدام از این مدها و حالت های مختلف که در سری Showdown  تجربه خواهید کرد قالبی متفاوت با یکدیگر دارند و هر کدام شامل قوانین و نکات خاص خود می باشند. اما یادتان باشد وقتی که وارد بازی شدید و صدای اولین تیر را شنیدید، دیگر جای برگشتی وجود ندارد و هرج و مرج اطرافتان را فرا می گیرد.

در این راهنما به شما توضیح خواهیم داد که در هر کدام از این مد ها چگونه می توانید بازی کرده و امتیاز دریافت کنید (همچنین اشتباهاتی را که خودمان در این حالات مرتکب شدیم را برایتان نقل می کنیم).

Shootout And Team Shootout

Shootout ها ساده و جذاب هستند، یک کشته برابر با یک امتیاز است. هر دو حالت و ورژن Shootout خیلی پایه ای می باشند، یک در برابر همه، یا تیم ها در مقابل یکدیگر تیراندازی خواهند کرد و تیم یا بازیکنی که بیشترین تعداد کشته ها را در زمان مشخص شده داشته باشد، پیروز میدان خواهد بود. در Shootoutها تیزبینی و زیرکی خاصی وجود ندارد و قانون ساده ای بر آن ها حاکم است، اگر کسی را دیدید که عضو تیمتان نیست، شلیک کنید.

بازی Red Dead Online

چه کارهایی را اشتباه انجام دادیم

مهم ترین نکته در این مدها، ارزش سلاحی است که انتخاب می کنید. صرف نظر از اینکه چه سلاح ها و تجهیزاتی با خود به همراه دارید، هر یک از نقشه ها شامل اسلحه هایی می باشد که در نواحی مختلف پراکنده شده اند.

چند نکته که ما از تجربه ی خود یاد گرفتیم:

  • تفنگ های ساچمه ای یا shotgunها برای فواصل نزدیک و متوسط بسیار گرانبها هستند.
  • برای آندسته از بازیکنانی که در اطراف نقشه و پشت سنگ ها و … مخفی می شوند و به دنبال یک آیتم ارزان اما با ارزش می گردند، بهترین انتخاب برایشان استفاده از آیتم های پرتابی مانند دینامیت ها و بطری های آتش زا می باشد که قدرت تخریب بالایی داشته و قیمت معقولی نیز دارند.
  • وقتی اوضاع خیلی سخت شد، بدون هدف گیری شلیک کنید. اگر در وضعیت نامناسبی بودید و تصمیم گرفتید که با نشانه گیری شلیک کنید، باید به این امر توجه کنید که برای نشانه گیری با اسلحه نیاز به دقت و جهت یابی بیشتری دارید و اگر هدف گیری خودکار یارتان نبود و آنجایی را که مد نظر گرفتید را هدف نگرفت، باید بهتان بگویم که خطرات زیادی شما را تهدید خواهند کرد. پس هنگام مواجه با یک شرایط خاص حتمی به این نکات توجه کنید تا خیلی بهتر بتوانید از مخمصه رهایی یابید.

Hostile Territory

در نقشه می توانید محل ایستادن برای فتح یک منطقه را مشاهده کنید. این دسته از مسابقات، بیشتر تم فتح مناطق دارند که هر کدام شامل سه یا پنج ناحیه برای فتح کردن می باشند. برای تسخیر یک ناحیه، نیاز دارید که یک یا چند بازیکن از تیمتان در منطقه ی مشخص شده در نقشه ی موجود قرار بگیرند.

وقتی که یک ناحیه را اشغال کردید می توانید آن جا را ترک کرده و به ادامه ی بازی بپردازید، اما اگر بازیکنان تیم حریف توانستند آن ناحیه را به تصرف خود دربیاورند، امتیاز مورد نظر برای تیم مقابل حساب خواهد شد.

بازی Red Dead Online

هر تیمی که زود تر بتواند تمامی مناطق مشخص شده را تصرف کند، پیروز میدان خواهد بود. جز اینکه به دشمنان خود شلیک کنید و در محیط مشخص شده برای اشغال مناطق بایستید نکته ی دیگری نمی ماند.

Make It Count

یک مسابقه از سبک استقامتی که علاقه مندان زیادی دارد، آخرین نفری که زنده بماند، برنده می شود. تنها سلاح های موجود در این مد، تیر و کمان و چاقو های قابل پرتاب می باشند و بازیکنان با مقدار محدودی از مهمات باید یکدیگر را شکست دهند تا در نقشه هایی که با گذر زمان کوچک تر می شوند، بتوانند برنده ی این مبارزه ی هیجان انگیز باشند.

مد Battle Royale به سبک Red Dead، جایی که همه چیز پیچیده تر و سخت تر خواهد شد. در مد Make It Count، شما به دنبال این هستید که از درگیری با دیگر بازیکنان در حال رقابت در نقشه اجتناب کنید. نقشه ی کوچک یا minimap و رادار شما، هم دوستان است و هم نقطه ی ضعفتان.

اگر ایستاده باشید و شروع به دویدن و تولید صدا کنید در رادار دیگر بازیکنان قابل ردیابی خواهید بود اما اگر نشسته باشید و آهسته قدم بردارید این اتفاق نخواهد افتاد. این اتفاق در رادار شما برای دیگر بازیکنان حاضر نیز مشابه است.(البته بازیکنانی که ایستاده هستند و یا نشسته و بدون صر و صدا می باشند در دیگر مد های بازی نیز شرایط مشابهی دارند و در رادار مکانی که در آن قرار دارند با توجه به صدایی که تولید می کنند مشخص می شوند، اما در این مد به خصوص شرایط کمی جدی تر و مهم تر است.)

همچنین، اگر شما مدت زیادی را صرف ایستادن کنید در رادار دیگر بازیکنان مشخص خواهید شد که به این معنا می باشد که نمی توانید زرنگ بازی در آورده و در جای خاصی پنهان شوید. راز برنده شدن در این مسابقات این است که خیلی هوشمندانه به نقشه ی کوچک خود توجه کنید تا بتوانید بازیکنان بی دقت و حواس پرت را ردیابی کنید، اما توجه بیشتر خود را صرف نگاه کردن به صفحه ی پیش رویتان کرده تا قادر باشید هر حرکتی، چه کوچک و بزرگ را مشاهده کنید.

به طور کلی در این مد و حالت حرکت هوشمندانه این است که به طور مداوم در حرکت باشید اما دیده نشوید و در وقت مناسب کمین کنید تا بتوانید ظریف ترین فعالیت ها را دیده و به شکار دشمنان خود بپردازید. سعی کنید بیشتر در کنار درخت ها و چمن های بلند پنهان شوید و قبل از اینکه با سرعت به مسیر مشخص شده بروید، از کنار دیوار ها تمام گوشه و کنار نقشه ی پیش رویتان را بررسی کنید.

از آنجایی که برای بالانس بیشتر، این دسته از بازی به صورت یک ضربه یک کشته می باشد، بهتر است حواستان را جمع کنید تا اشتباهی انجام ندهید چون مجبور هستید بشینید و رقابت دیگر بازیکنانی که زنده مانده اند را تماشا کنید.

چه کارهایی رو اشتباه انجام دادیم

اشتباه ما این بود که در مورد اتفاقی که برای حالت نشسته می افتاد با خبر نبودیم. مسابقات Make It Count اگر اولین نفری باشید که کشته می شوید، کمی حوصله سر بر می باشند. و اگر در مورد ترفندهای رادار مطلع نباشید، هدف و شکاری ساده برای دشمنان خود خواهید بود. که اگر بخواهیم رو راست باشیم، این اشتباه را خیلی زیاد مرتکب شدیم. پس ترفند minimap را به یاد داشته باشید تا اشتباهاتی را که ما مرتکب شدیم، دوباره تکرار نکنید.

بازی Red Dead Online

Most Wanted

مد Most Wanted ساختار بسیار مشابهی با Shootout دارد، به هر کسی که می بینید شلیک کنید. اما تفاوت این حالت با Shootout در این است که هر چه بیشتر زنده بمانید، امتیازی که از کشتنتان دریافت می شود بیشتر خواهد بود. همه بازیکنان با ارزش یک امتیاز مد Most Wanted را شروع می کنند، یعنی هر کشته یک امتیاز دارد. هر چه از زمان بازی بیشتر بگذرد و مقدار کشته شدگان بالا رود، امتیاز اشخاصی که در سدر جدول زنده ماننده اند بالاتر خواهد رفت. با ارزش ترین بازیکنان که کشتنشان امتیاز زیادی دارد، در نقشه ی کوچک شما دیده می شوند، به این معنی است که حداقل جای یک بازیکن را خواهید دانست.

چه کارهایی را اشتباه انجام دادیم

ما تصور می کردیم که تمرکز تمام رقبا بر روی کشتن با ارزش ترین بازیکن باشد. در اینکه آن ها بیشترین امتیاز را خواهند داشت و هدفی ارزشمند هستند شکی نیست، اما یک امتیاز هم در بازی حساب می شود، پس حسابی حواستان را جمع کنید و جانتان را دو دستی بچسبید. قطعی است که همیشه گوشه ای از نگاهتان باید به با ارزش ترین رقیب باشد، اما یادتان باشد که هرگز بی خیال یک امتیاز نیز نشوید و از مهمات خود به نحو احسنت استفاده ببرید.

Name Your Weapon

در این مد نیز مانند مدهای Shootout و Most Wanted هدف شما این است که تا جایی که می توانید بازیکنان تیم های مقابل را به قتل برسانید، اما امتیازی را که از کشتن حریف خود بدست می آورید وابسته به نوع اسلحه ای می باشد که استفاده می کنید. برای مثال; با کشتن با سلاح های پرتابی ۶ امتیاز دریافت می کنید در صورتی که با استفاده از shotgun ها و تفنگ های ساچمه ای تنها یک امتیاز عایدتان خواهد شد. در شروع هر مسابقه، شما با یک تبر پرتابی و یک تفنگ معمولی بازی را آغاز می کنید.

چه کارهایی را اشتباه انجام دادیم

از آنجایی که با کشتن و استفاده از سلاح های پرتابی مانند تبر ها ۶ امتیاز دریافت خواهید کرد، تصور می کردیم که اکثر شرکت کنندگان از این نوع اسلحه ها برای از پا درآوردن رقبا استفاده می کنند به جای اینکه بخواهند از تفنگ ها و سلاح های گرم که امتیاز بسیار کمتری دارند بهره ببرند، پس فکر می کردیم که همه چیز به نفع ما خواهد بود. اما واقعیت این است که استفاده کردن ازتفنگ های معمولی شش برابر ساده تر از کشتن با سلاح های پرتابی می باشد. درسی که از تجربه ی خود گرفتیم این است که خودمان را وادار به استفاده از اسلحه هایی نکنیم که بهری گیری از آن ها کار خیلی سختی است.

بدیهی است که از بین بردن رقبا با یک تبر پرتابی، امتیاز خیلی بیشتری خواهد داشت اما یادمان باشد که کار با این اسلحه ها از آنجایی که خیلی آهسته هستند و در فواصل دور کارایی زیادی ندارند، بسیار دشوار می باشد. شش امتیاز رقم بالایی است، اما نه وقتی که توسط یک سلاح گرم از فوصل دور بوسیله ی شخصی که حتی توانایی دیدنش را نداشته اید کشته می شوید، پس بهتر است بی خیال این شش امتیاز چالش برانگیز شوید و سعی کنید از کشتن رقبای خود با تفنگ های معمولی لذت بیشتری ببرید. پس تا وقتی که مطمئن نشدید که می توانید حریف خود را با یک سلاح پرتابی از میان ببرید، مغرور نشده و اقدام به دریافت این شش امتیاز نکنید.

دسته بندی
راهنما و آموزشمطالب

یک دیدگاه

مطالب مرتبط