تغییرات فصل دوم بازی Apex Legends

تغییراتی مثبت که نشان از آینده‌ای درخشان می‌دهد
Apex Legends

بعد از انتشار تیزر رمزآلود و هیجان انگیز Apex Legends در کنفرانس E3، فصل دوم از این بتل رویال محبوب بالاخره بعداز چند هفته شروع به کار کرد. Apex Legends در فصل جدید، میزبان یک کاراکتر جدید است. علاوه بر این، اضافه شدن چند ظاهر جدید و مجموعه‌ای از تغییرات در بخش‌های مختلف بازی، از جمله مواردی است که جدیداً به بازی اضافه شده است. اما آیا این تغییرات برای حفظ جذابیت یکی از پرطرفدارترین بازی‌های esports جهان کافی است؟

بعد از چند ساعت بررسی بخش‌های جدید فصل دوم Apex Legends، به این نتیجه رسیدیم که فصل جدید، تلاش زیادی را به منظور حفظ محبوبیت و جذب کاربران به کار گرفته است اما شاید این میزان، در مقایسه با انتظاراتی که از بازی فوق العاده‌ی Apex Legends می‌رود، کافی نبوده است. در این مطلب به بخش‌هایی که در جدیدترین فصل Apex اضافه، حذف و یا حفظ شده خواهیم پرداخت.

نکات مثبت

Apex Legends

کاراکتر Wattson در فصل دوم Apex Legends

Wattson فوق‌العاده است!

کاراکتر Octane که در فصل قبل به بازی افزوده شد، یکی از شخصیت‌های جالب فهرست Legends به شمار می‌رفت. اما قابلیت‌های او بر خلاف توانایی Healing کاراکتر Lifeline و یا نیروی هدف یابی دشمن توسط Bloodhound نمی‌توانست او را به یک کاراکتر اساسی در یک گروه تبدیل کند. اما درمورد Wattson قضیه فرق می‌کند. این کاراکتر در بسیاری از استراتژی‌ها و ساختارهای مختلف گروهی به خوبی جا می‌گیرد. نیروی ویژه‌ی تشکیل حصار دفاعی این کاراکتر، امکان تقویت سپر تدافعی گروه و نابودی نارنجک‌ها و آتش ورودی دشمن را فراهم می‌کند. به عبارت دیگر، در هرجای نقشه می‌توانید یک دژ نظامی در اطراف گروه خود تشکیل دهید.

این کاراکتر به طرز معقولی به قابلیت‌های خود مجهز شده است. یعنی این نیروها بیش‌از حد مجاز در کاراکتر Wattson انباشته نشده است؛ مطمئناً نیروهای مخالف او نیز در بازی پیش بینی شده است.(به خصوص اگر Bloodhound را در تیم خود داشته باشید) اما طبیعت و ذات این کاراکتر به گونه‌ای است که حتی حرفه‌ای ترین و قدیمی‌ترین کاربران Apex Legends نیز روی توانایی‌های Wattson حساب کرده و تاکتیک‌های خود را با او هماهنگ می‌کنند.

L-Star دربازی حکم رانی می‌کند!

L-Star یکی از مسلسل‌های محبوب دنیای Titanfall 2 بود که مدت‌ها پیش زمزمه‌های ورود آن به Apex Legends به گوش می‌رسید و حالا بالاخره به جهان Apex رسیده است. این سلاح  تنها از طریق محموله‌های هوایی قابل دسترسی است و دلیل آن نیز واضح به نظر می‌رسد. L-Star در صورتی که در جای خود و در اختیار یک بازیکن حرفه‌ای قرار بگیرد، با پتانسیل از هم گسیختن سپر تدافعی و قطعه قطعه کردن نیروهای دشمن می‌تواند به درستی یک سلاح نابودگر باشد. خوشحالیم که حالا پس از وعده‌ها و احتمالات ضعیف، شاهد ادغام بیش از پیش جهان‌های Titanfall و Apex هستیم.

 

استودیو Respawn توانسته بالانس بازی را حفظ کند

تغییرات جزئی هوشمندانه اعمال شده است

با توجه به این که در زمان عرضه‌ی بروزرسانی‌های بزرگ در بازی‌های لایو سرویس مانند Apex Legends بازیکنان معمولاً بر محتوای جدید بازی تمرکز می‌کنند، افزونه‌ها یا Patchهای بروزرسانی کمتر به چشم می‌آیند. با این‌حال، Patch های آپدیت فصل دوم Apex Legends به نحوی هوشمندانه، به بهتر شدن تجربه‌ی کاربری بازی کمک می‌کنند. مواردی که نظر ما را به خودشان جلب کردند، شامل اختیارات بیشتر در پینگ کردن گزینه‌های مختلف، تضعیف و تقویت برخی از اولتیمیت‌های کاراکترهای بازی و ایجاد توازن در تخریب Legend های مختلف بود که خوشبختانه این مورد موجب کاربرد بیشتر Legend هایی مانند Mozambique شده است.

Apex Legends

بخش Battle Pass فصل دوم Apex Legends

تغییرات نه چندان مثبت

نقشه‌ی بازی هنوز با حالت ایده‌آل فاصله‌ی زیادی دارد

نقشه‌ی King’s Canyon از دیدگاه طراحی استراتژیک، به لطف تپه‌ها و عوارض متنوع زمین در نواحی مختلف آن، یکی از چالش برانگیزترین نقشه‌های بتل رویال به حساب می‌آید. این ناحیه، با تعدد پستی‌ و بلندی‌های خود، بازیکنان را مجبور به تطبیق استراتژی‌های خود با روند بازی می‌کند. اما از سوی دیگر، رنگ‌های ملایم و بی جان عناصر مختلف این نقشه در کنار سازه‌های نظامی و فاکتوهای محیطی خسته کننده و ملالت آور آن حتی با اضافه شدن لوکیشن‌های جدیدی مانند Containment و The Cage پیشرفت چندانی نداشته است. تغییرات این بخش به نظر بسیار محافظ کارانه و دقیقاً مخالف ریسک پذیری و تغییرات گسترده‌ای است که Fortnite در نقشه‌ی خود اعمال می‌کند. استفاده از رنگ‌های شفاف‌تر و یا حتی تغییرات ملموس در المان‌های مختلف نقشه مطمئناً آسیبی به ساختار بازی وارد نخواهد کرد.

بخش Battle Pass هیچ چیز به خصوصی را عرضه نمی‌کند

Battle Pass تقریباً به صورت عمومی به استانداردی برای کسب درآمد بازی‌های بتل رویال، به خصوص بازی‌های رایگانی مانند Apex شده است. بازیکنانی که هزینه‌ی  ورودی هر فصل را می‌پردازند، بر خلاف کاربران بخش پایه و رایگان بازی، جوایز و سطوح غیرقابل دسترسی را که برای کاربران بخش رایگان قابل دسترسی نیست، دریافت می‌کنند. درحالی که برای بسیاری از کاربران، گیم پلی هیجان انگیز، سیستم پینگ و متد تیراندازی منحصر به فرد بازی Apex Legends آن را به لذت بخش‌ترین بازی بتل رویال جهان تبدیل کرده است، در خصوص عوامل مرتبط به ظواهر و زیبایی‌های فضای بازی همچنان شک و تردیدهایی وجود دارد. اما درمورد بخش Battlepass نیز باید اعتراف کرد که چیز خاصی برای ارائه وجود ندارد. جوایز کلیدی این بخش معمولاً شامل Apex Coin، Apex Pack (که معمولاً محتوی لوت است) و چند اسکین اختصاصی Apex است. برخی از این اسکین‌ها مانند Caustic’s Prince of Darkness  به کاراکترها و همچنین سلاح‌های بازی، ظاهر جذاب و شسته و رفته‌ای می‌دهند اما هیچکدام از آنها در مقایسه با جذابیت اسکین‌های Fortnite و یا حتی تنوع اپراتور اسکین‌های Black Ops 3 حرفی برای گفتن ندارند.

Apex Legends

King’s Canyon

مواردی که امیدواریم خوب از آب دربیایند

آینده‌ی بازی هنوز در هاله‌ای از ابهام قرار دارد

کنفرانس Respawn در نمایشگاه E3 درباره‌ی Apex Legends پیام واضحی داشت: تغییرات بزرگی در راه King’s Canyon است.

با این که فصل دوم Apex legends تا کنون نیز موارد جدید متعددی را به خود می‌بیند، به نظر می‌رسد این فصل مقدمه و پیش درآمدی برای تغییرات بزرگ Respawn در آینده است.

بدون شک، Wattson یکی از بهترین تغییرات فصل دوم Apex Legends است. تغییرات هوشمندانه در جزئیات بازی تجربه‌ی بتل رویال بازی را بهتر از قبل کرده و سیستم Battle Pass وعده‌ی آینده‌ای درخشان را برای این بازی به همراه دارد اما، همچنان Apex Legends سایه‌ی دیگر عناوین بتل رویال را روی سر خود احساس می‌کند و شاید این احساس شخصی من است اما فکر می‌کنم ظرفیت‌های بسیار بیشتری برای پیشرفت و توسعه در این بازی وجود دارد.

به نظر می‌رسد که Respawn فعلاً در دوفصل ابتدایی بازی Apex Legends قصد دارد تا پایه و اساس کار را محکم بنا کرده و ابتدا تا حد امکان مخاطبان خود را جذب کند تا در آینده و با اعمال ریسک پذیری بیشتر، حتی بیش از پیش به جذب مخاطب بپردازد. لذا امیدواریم بخشی از این تغییرات را در فصل سوم شاهد باشیم. برای کسب اطلاعات بشتر درمورد فصل دوم بازی Apex Legends می‌توانید از لینک‌های زیر استفاده کنید.

 

منبع: Gameinformer

 

دسته بندی
اخبار بازیمطالبمقالات

یک دیدگاه

مطالب مرتبط