بهترین بازی‌های Racing برای PC

گلچینی از بهترین بازی‌های ژانر Racing برای پلتفورم PC

عنوان بهترین بازی‌های Racing برای پلتفورم PC، رِنج بسیار وسیعی از بازی‌های مختلف را در خود جای می‌دهد. در یک سوی این میدان، بازی‌های شبیه ساز واقعیت را داریم که با فیزیک پیشرفته و  دقت بالا بر روی مدل‌های هندلینگ و تجربه‌ی کاربری بازی، حتی رانندگان مسابقات اتومبیل رانی واقعی را نیز در تمرینات آماده سازی کمک می‌کنند. در سوی دیگر، بازی‌های بسیار متنوعی مانند San Francisco را داریم، که داستان یک کارآگاه بی‌هوش را تعریف می‌کند که بعد از فرو رفتن در حالت اغما، در ذهن مردم در حین رانندگی نفوذ می‌کند. لذا تنوع بازی‌های مسابقه‌ای بسیار زیاد است و برای دسته بندی بهترین بازی‌های این ژانر باید انتخاب‌های خود را کمی محدود کنیم.

در این دسته بندی، تنها به معرفی بازی‌های جدیدتری پرداخته شده که در دسته بندی بازی‌های واقع گرایانه قرار می‌گیرند و از مجوزها و لایسنس‌های لازم در این حوزه برخوردارند چراکه درگیر شدن با خیل عظیم بازی‌های تخیلی و عجیب و غریب اتومبیل رانی و یا به طور کلی مسابقه‌ای، ما را از هدف اصلی این ژانر دور می‌کند. البته بعضا به موارد کلاسیک و باکیفیت قدیمی تر نیز اشاره می‌شود چرا که برخی از این بازی‌ها هنوز از کیفیت قابل قبولی برخوردارند و بعضاً در پیشرفت‌های امروزی این ژانر نقش مهمی را ایفا کرده اند. خودروهای قدیمی با وجود اندازه‌های عجیب و غریبی که دارند، هنوز لذت منحصر به فردی را در زمان رانندگی به کاربر منتقل می‌کنند. این لیست تلاش می‌کند تا میان وفاداری به بحث واقع گرایی و شبیه سازی مسابقات اتوموبیل رانی و تمایل کاربران به صحنه‌های اکشن در این بازی‌ها، نوعی توازن ایجاد کند.

 

این لیست تلاش می‌کند تا میان وفاداری به بحث واقع گرایی و شبیه سازی مسابقات اتوموبیل رانی و تمایل کاربران به صحنه‌های اکشن در این بازی‌ها، نوعی توازن ایجاد کند.

 

مطالب مرتبط: بهترین بازی های سال ۲۰۱۹

 

Forza Motorsport 7

Forza Mototrsport 7

تاریخ انتشار: ۲۰۱۷

توسعه دهنده: Turn 10 Studios

در بررسی Forza Motorsport 7 گفتیم که این بازی به قدری گسترده و شامل تعداد زیادی از بهترین اتوموبیل‌های اسپورت جهان است که هم می‌توان آن را یک بازی احمقانه و صرفاً دربرگیرنده‌ی چندین خودرو به شمار آورد، و هم می‌توان گفت که این بازی یک شبیه سازی بسیار دقیق از انواع خودروهای مسابقه‌ای است که در نهایت به شما می‌آموزد تا چگونه با یک خودروی اسپورت رانندگی کنید. این بازی یکی از گسترده‌ترین مجموعه‌های اتوموبیل‌های مسابقه‌ای را برای عاشقان خوروهای اسپورت فراهم می‌کند.

 

این بازی یکی از گسترده‌ترین مجموعه‌های اتوموبیل‌های مسابقه‌ای را برای عاشقان خوروهای اسپورت فراهم می‌کند.

 

محیط بازی با شبیه سازی واقعیت طراحی شده و مسابقات آن فضایی شلوغ و هیجان انگیز دارد. اضافه شدن افکت‌های مربوط به تغییرات آب و هوایی در محیط بازی علاوه بر زیبایی‌های بصری، گاهی اوقات، عملکرد بازیکن در دید محدود را نیز به چالش می‌کشد. طلوع و غروب آفتاب به آرامی اتفاق می‌افتد و تغییرات جوی در ساعات مختلف شبانه روز جلوه‌های تصویری بسیار زیبایی به بازی می‌بخشند. هیجان مسابقات بازی به قدر کافی بالاست اما  با این حال روند پیشرفت بازی به دلیل وابستگی به سیستم قدیمی و منسوخ لوت باکس بسیار نافرم و ناپخته دنبال می‌شود.

Project CARS 2

Project Cars 2

تاریخ انتشار: ۲۰۱۷

توسعه دهنده: Slightly Mad Studios

Project CARS 2 یک شبیه ساز مسابقات اتوموبیل رانی است که به تمامی زمینه‌ها و متدهای این ژانر می‌پردازد. مسابقات دریفت در جاده‌های برفی سوئد، مسابقات کارتینگ در بزرگراه‌های اسکاتلند، مسابقات رالی در پیست Hockenheim آلمان، مسابقه در پیست‌های گل آلود و باتلاقی، مسابقات کلاس LMO1 در پیست Imola ایتالیا، مسابقات سرعتی Indycars در بزرگراه Daytona فلوریدا و پیست Eau Rouge در بلژیک همه و همه از جمله بخش‌های مختلف Project CARS 2 هستند.

مهم‌تر از تنوع گسترده‌ی محتوا در شبیه سازی Slightly Mad عملکرد بسیار عالی بازی در ارائه‌ی یک تجربه‌ی نزدیک به واقعیت در بحث رانندگی است. استفاده از همفکری و مشورت تعداد زیادی از رانندگان واقعی مسابقات اتوموبیل رانی در طول توسعه‌ی بازی، تأثیر خود را به وضوح نشان داده است. کیفیت عملکرد Project CARS 2 در حوزه‌ی بازی‌های  Esports آنرا به یکی روش‌های جایگزین محبوب، برای تمرین رانندگی در بین ورزشکاران جوان و تازه‌کار مسابقات اتوموبیل رانی تبدیل کرده است.

 

استفاده از همفکری و مشورت تعداد زیادی از رانندگان واقعی مسابقات اتوموبیل رانی در طول توسعه‌ی بازی، تأثیر خود را به وضوح نشان داده است.

 

Dirt Rally 2

Dirt Rally 2

Dirt Rally 2

تاریخ انتشار: ۲۰۱۹

توسعه دهنده: Codemasters

قسمت اول از سری Dirt Rally با بازنگری در چالش‌ها و قسمت‌های گیج کننده‌ی مرسوم در بازی‌های سبک رالی، تمرکز بر روی هدف اصلی بازی و حذف تبلیغات آزاردهنده‌ی نوشیدنی‌های انرژی زا در سری بازی‌های Dirt به عنوان موفق و الهام بخشی در در سال ۲۰۱۵ تبدیل شده بود. Dirt Rally 2 نیز تمامی نکات مثبت قسمت اول خود را به ارث برده است. مسابقات رالی، همواره به نظم و مهارت‌های رانندگی بالا نیاز داشته‌اند. Codemaster نیز برای رانندگی خودروهای ۴WD مسابقات قهرمانی رالی، انتظار کمتری از شما ندارد. حداقل اینطور احساس می‌شود. در واقعیت شاید هیچ یک از ما تجربه‌ی پرواز بر فراز تپه‌های آف رود فنلاند را به شکلی که Sebastien Ogier انجام می‌دهد، نداشته باشیم و هرگز هم این حس را تجربه نکنیم اما حسی که با نیروی وارد شده به کمک فنرها و شکافته شدن سطح گلی جاده، زیر تایرهای غول پیکر خودرو منتقل می‌شود، کاملاً ملموس و طبیعی به نظر می‌رسد.

Forza Horizon 4

Forza Horizon 4

Forza Horizon 4

تاریخ انتشار: ۲۰۱۸

توسعه دهنده: Playground Games و Turn 10

در بررسی بازی Forza Horizon 4 درمورد کیفیت و تطبیق پذیری کنترل خودروهای بازی گفته شد که رانندگی با خودروهای Forza Horizon 4 تجربه‌ای بی نظیر در صنعت بازی‌های اتوموبیل رانی است. تمرکز و وسواس سازندگان در جزئیات بازی، تضمین می‌کنند که شما در هنگام استفاده از تک تک خودروها، تفاوت در تجربه‌ی کاربری را کاملاً احساس کنید. هدف بازی ارائه‌ی یک شبیه سازی کامل و بی نقص از مسابقات Racing نیست اما مشخصه‌هایی مانند وزن، سرعت و گشتاور هریک از خودروها، هویت و شخصیتی فراتر از کلاس و دسته بندی این بازی را به خودروهای بازی بخشیده‌اند.

 

هدف بازی ارائه‌ی یک شبیه سازی کامل و بی نقص از مسابقات Racing نیست اما مشخصه‌هایی مانند وزن، سرعت و گشتاور هریک از خودروها، هویت و شخصیتی فراتر از کلاس و دسته بندی این بازی را به خودروهای بازی بخشیده‌اند.

 

نسخه‌ی چهارم از سری Forza Horizon در مقایسه با Horizon 3 با وجود گرافیک و عملکرد بهتر، به سخت افزار پایین تری نیاز دارد. بهبود رابطه‌ی کاربری و همچنین ویژگی‌های مربوط به بخش مولتی پلیر در کنار تغییر فصل هفتگی نقشه‌ی بازی، Forza Horizon 4 را به سر حد یک بازی اتوموبیل رانی کامل و بی نقص، نزدیک‌تر می‌کند. این بازی با هدف شبیه سازی واقع گرایانه ساخته نشده اما علاقه مندان به خودروهای اسپورت و رانندگی در میان کوهستان‌ها و مناظر زیبای طبیعی، حتماً باید Horizon 4 را تجربه کنند.

iRacing

iRacing

iRacing

تاریخ انتشار: ۲۰۰۸

توسعه دهنده: iRacing Motorsport Simulation

iRacing با زبان طراحی آنلاین و ظرافت و دقت بالایی که در مدلسازی خودروها و مسیرهای مسابقه‌ی خود به کاربرده، طبیعی‌ترین و نزدیک‌ترین بازی اتوموبیلرانی به واقعیت، در پلتفورم PC است.

اما این موضوع از طرفی بیانگر میزان دشواری بازی نیز خواهد بود. این بازی اصلاً بخش تک نفره ندارد. تورنمنت‌های زنده و هزینه‌ی ثبت نام آن نیز به پول زیادی نیاز دارد. یکی دیگر نکات مهم این بازی، عدم پشتیبانی بازی از گیمپدها و دسته‌های مرسوم بازی‌های ویدیویی است. تنها راه تجربه‌ی iRacing استفاده از فرمان‌های شبیه سازی رانندگی است.

 

یکی دیگر نکات مهم این بازی، عدم پشتیبانی بازی از گیمپدها و دسته‌های مرسوم بازی‌های ویدیویی است. تنها راه تجربه‌ی iRacing استفاده از فرمان‌های شبیه سازی رانندگی است.

 

اما به عنوان یکی از بهترین بازی‌های شبیه سازی تمام دوران‌ها، هیچ بازی دیگری با آن قابل مقایسه نیست. بهترین کاربران iRacing اغلب در رقابت‌های واقعی موتور اسپرت باهم به رقابت می‌پردازند. یکی از نشانه‌های موفقیت برجسته‌ی این بازی، ماندگاری آن در طول بیش از یک دهه در صدر شبیه سازهای حرفه‌ای رانندگی بوده است که حقیقتاً کار بزرگی به حساب می‌آید.

F1 2018

F1 2018

F1 2018

تاریخ انتشار: ۲۰۱۸

توسعه دهنده: Codemasters

برنامه ریزی  Codemasters برای سری کاملاً لایسنس شده‌ی F1 چیزی فراتر از یک شبیه سازی برای خودروها و یا جزئیات پیست‌های مسابقات فرمول یک است. شما با این بازی رسماً در کاراکتر یک سوپر استار مسابقات موتور اسپورت قرار می‌گیرید. درگیری در رقابت‌های واقعی، مذاکرات قراردادهای مالی، روش‌های تقویت حرفه‌ای خودروهای فرمول یک و استراتژی مسابقات از جمله عواملی است که در F1 با آن سروکار دارید. به سری F1 تنها به دید یک بازی Racing نگاه نمی‌شود بلکه می‌توان  آن را نمونه‌ی بارزی از بازی‌های نقش آفرینی یا RPG به حساب آورد به طوری که به نظر پدال جریال سوخت، در حکم شمشیر کاراکتر بازی‌های RPG در آن عمل می‌کند.

یکی از نشانه‌های تفاوت سری F1 با دیگر بازی‌های Racing احساس نزدیکی با کاراکتری است که از جانب او در مسابقات شرکت می‌کنید. گاهی با سرمایه گذاری شما در نتیجه‌ی یک مسابقه، پیروزی‌ در آن مسابقه مفهوم بیشتری پیدا می‌کند. و گاهی هضم شکست در آنها دشوارتر از دیگر بازی‌هاست. تمامی این وجه تمایزات از جنبه‌ی نقش آفرینی سری F1 نشأت می‌گیرند.

Assetto Corsa Competizione

Assetto Corsa Competizione

Assetto Corsa Competizione

تاریخ انتشار: ۲۰۱۹

توسعه دهنده: Kunos Simulazioni

اگر بخواهیم صادقانه نظر بدهیم، از آنجایی که کسب مجوزها و لایسنس‌های برندهای موتور اسپورت کار بسیار دشواری به شمار می‌آید، دنیای بازی‌های شبیه ساز مسابقات اتوموبیلرانی انتظار یک بازی لایسنس شده و رسمی را از سری Blancpain World Endurance نداشت. اما بعداً معلوم شد که این همانچیزی بود که Assetto Corsa  به آن نیاز داشت.

بازی قبلی Kunos Simulazioni در سال ۲۰۱۴ حرف‌های زیادی برای گفتن داشت. از مدل هدایت و کنترل عالی بازی گرفته تا پشتیبانی از فرمان‌های فیزیکی شبیه سازی مسابقات رانندگی. اما در بخش انفرادی، ساختار مشخصی برای بازی تعریف نشده بود. با ورود لایسنس‌ها و مجوزهای رسمی عملاً پای مسابقات رسمی قهرمانی جهان به همراه خودروها و پیست‌های مشهوری مانند Paul Ricard، Spa Francorchams و Circuit de Catalunia به بازی باز شد. کنترل و تجربه‌ی رانندگی بازی بهتر از قبل شده و شبیه سازی پیست در شرایط  شب و روز به بهترین نحو انجام گرفته است.

 

با ورود لایسنس‌ها و مجوزهای رسمی عملاً پای مسابقات رسمی قهرمانی جهان به همراه خودروها و پیست‌های مشهوری مانند Paul Ricard، Spa Francorchams و Circuit de Catalunia به بازی باز شد

 

TrackMania 2

TrackMania 2

TrackMania 2

تاریخ انتشار: ۲۰۱۱

توسعه دهنده: Nadeo

با وجود گذشت نزدیک به یک دهه از معرفی این بازی، TrackMania 2 همچنان یک بازی عالی به نظر می‌رسد. گیم پلی بازی به سه بخش استادیوم، کوهستان و رودخانه‌ تقسیم می‌شود و هریک از آنها، تجربه‌ی متفاوتی از گرافیک کارتونی بازی را در اختیار بازیکن قرار می‌دهند. همچنین صعود به رده‌های بالاتر جدول رده بندی در هریک از این قسمت‌ها، به استراتژی متفاوتی نیاز دارد.

 

گیم پلی بازی به سه بخش استادیوم، کوهستان و رودخانه‌ تقسیم می‌شود و هریک از آنها، تجربه‌ی متفاوتی از گرافیک کارتونی بازی را در اختیار بازیکن قرار می‌دهند

 

شما برای لذت بردن از محیط شاد و بی‌پروای بازی نیاز به کامل کردن تمامی این مراحل ندارید. مراحل این بازی کاملاً نامحدود و بی‌پایان بوده و استایل بازی فقط به منظور لذت بردن از مسابقات شاد و جذاب بازی طراحی شده است.

MotoGP 18

MotoGP 18

MotoGP 18

تاریخ انتشار: ۲۰۱۸

توسعه دهنده: Milestone

مسابقات موتورسواری ذاتاً هیجان انگیز هستند. زاویه‌ی خم شدن موتورهای سنگین MotoGP، سبقت‌های خطرناک و نفس گیر و نرخ شتاب باورنکردنی آن‌ها، این مسابقات را به یک ورزش جذاب برای تماشاکردن تبدیل می‌کنند. Milstone از متخصصان طراحی سوپرموتورهای مسابقه‌ای است که طرفداران زیادی در دنیا دارد. بازی F1 از استودیوی Codemasters مطمئناً یکی از الگوهای طراحی این بازی بوده است. همیشه سایه‌ی شبیه سازی داستان زندگی حرفه‌ای کاراکترهای بازی، روی سر ژانر Racing بازی احساس می‌شود. شما باید کار خود را از سطوح پایین و کندتر آغاز کرده و با کسب شهرت، به تیم‌ها و مسابقات بزرگتر بپیوندید.

 

بازی F1 از استودیوی Codemasters مطمئناً یکی از الگوهای طراحی این بازی بوده است

 

rFactor 2

rFactor 2

rFactor 2

تاریخ انتشار: ۲۰۱۲

توسعه دهنده: Image Space Incorporated

rFactor همواره مشکلات و نقص‌هایی را داشته است اما، بدون شک یکی از بهترین‌ بازی‌های اتوموبیلرانی PC در طول تاریخ و همچنین یکی از تأثیرگذارترین جوامع مدلینگ جهان به حساب می‌آید. rFactor 2 همچون نسخه‌ی قبلی خود بعد از گذشت سال‌ها همچنان با پک‌هایی شامل خودروها و پیست‌های مسابقه‌ای جدید، بروزرسانی می‌شود.

 

rFactor 2 همچون نسخه‌ی قبلی خود بعد از گذشت سال‌ها همچنان با پک‌هایی شامل خودروها و پیست‌های مسابقه‌ای جدید، بروزرسانی می‌شود.

 

اما این تنها نیمی از ویژگی‌های منحصر به فرد این بازی است. مودهای ساخته شده به دست کاربران این بازی مجموعه‌ی بسیار گسترده‌ای را تشکیل می‌دهند. و با اینکه تمرکز بازی بر روی مسابقات فرمول یک است، سال‌هاست که این مودها، پای مسابقات GT، WTCC و DTM را نیز به rFactor 2 بازکرده‌اند. در واقع توسعه‌ی این بازی هرگز متوقف نشده است.

Need for Speed: Hot Pursuit

Need for Speed: Hot Pursuit

Need for Speed: Hot Pursuit

تاریخ انتشار: ۲۰۱۰

توسعه دهنده:

این بازی قبل از تبدیل شدن سری Need for Speed به بازی‌های Open-World به نوعی آخرین نمونه از ماهیت اصیل این سری نام می‌گیرد. تجربه‌ی کاربری بازی، دقیقاً مانند نام خود، مسابقات پی در پی و بدون توقفی را به کاربر ارائه می‌کند. داستان بازی بسیار ساده و در عین حال لذت بخش است. شما در حالی که قطاری از ماشین‌های پلیس شما را دنبال می‌کنند، با نهایت سرعت به رانندگی در بزرگراه‌های زیبای Pacific در مرکز اروپا می‌پردازید.

Hot Pursuit درطول این سالها به خوبی پا به سن گذاشته است. ساختار عناصر محیطی و تععد خودروهای بازی شاید دیگر توان رقابت با عناوین جدید را نداشته باشد اما جلوه‌‌های بصری کلی بازی همچنان زیبا و مهم‌تر از آن سریع به نظر می‌رسند.

My Summer Car

My Summer Car

My Summer Car

تاریخ انتشار: ۲۰۱۶

توسعه دهنده: Amistech Games

حداقل نیمی از زمان گیم پلی بازی My Summer Car خارج از ماشین سپری می‌شود. در واقع، این بازی به همان میزان که یک بازی Racing به شمار می‌رود، شبیه ساز مکانیک خودرو و بیانگر داستان زندگی یک نوجوان در دهه‌ی ۹۰ است که در روستایی در فنلاند شروع به کار می‌کند. این بازی برای علاقه مندان به مکانیک خودروها در این لیست قرار گرفته است.

 

این بازی برای علاقه مندان به مکانیک خودروها در این لیست قرار گرفته است.

 

داستان بازی با بازسازی خودویی در گاراژ کاراکتر بازی آغاز می‌شود. My Summer Car با حوصله و تأمل، نحوه‌ی بازسازی و تقویت یک خودروی اسقاطی را آموزش می‌دهد. این بازی به شما یاد می‌دهد که انواع مختلف اگزوزها به چه شکل هستند. با اینکه اگر در حین رانندگی در جاده‌ی یک طرفه‌ی حاشیه‌ی دریاچه با سرعت ۷۰mph موتور شما شروع به تلق تلق کردن کرد، باید چکار کنید. تقویت و ویرایش بخش‌های مختلف خودروی شخصی همیشه کاری لذتبخش بوده است. حالا این لذت در بازی My Summer Car با هیجان مسابقات اتوموبیلرانی همراه می‌شود.

Grand Prix 3

Grand Prix 3

Grand Prix 3

تاریخ انتشار: ۲۰۰۰

توسعه دهنده: Microprose

Grand Prix 3 بعد از دو دهه از تاریخ ساخت خود هنوز مورد تحسین بازیکنان و کاربران بازی‌های Racing قرار می‌گیرد. این بازی یکی از نقاط عطف دنیای بازی‌های اتوموبیلرانی به حساب می‌آید. Microprose در اوایل دهه‌ی ۹۰ با عرضه‌ی عناوین بزرگ Formula One Grand Prix و Grand Prix 2 موفقیت‌های بسیاری را بدست آورده بود اما در آن زمان محدودیت‌های حوزه‌ی سخت افزار، کاربران را از تجربه‌ی یک شبیه ساز واقعی محروم می‌کرد. Grand Prix 3 انقلابی در حوزه‌ی شبیه سازی مسابقات اتوموبیلرانی به پا کرد. این بازی برای اولین بار با شبیه سازی بخش‌هایی مانند حرکات تایرها، بارش باران و چند عامل جزئی دیگر، کاربران را هیجان زده کرده بود. تجربه‌ی این بازی در زمان معرفی مانند حضور در داخل یک خودروی فورمول یک به نظر می‌رسید.

این بازی در یکی از دوره‌های طلایی مسابقات فرمول یک به جهان عرضه شد. حضور اسطوره‌هایی مانند شوماخر و Hakkinen در میدان رقابت برای تصاحب مقام اول جهان، و رقابت‌های جذاب قهرمانان سابق جهان یعنی Damon Hill و Jacques Villeneuve این سال‌ها را به دوره‌ی به یادماندنی از تاریخ مسابقات اتوموبیل رانی جهان تبدیل می‌کرد. لذا شما با نصب این اثر تاریخی، تقریباً دو دهه از تاریخ مسابقات فرمول یک را دوره می‌کنید.

RaceRoom Racing Experience

RaceRoom Racing Experience

RaceRoom Racing Experience

تاریخ انتشار: ۲۰۱۳

توسعه دهنده: Swctor3 Studios

این بازی از نوادگان امپراطوری SimBin در دنیای بازی‌های Racing است. همانطور که از گذشتگان این بازی سراغ داریم، RaceRoom Racing Experience نیز یک سرویس شبیه سازی شده از مسابقات آنلاین GTR است که به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار گرفته است. مسابقات GT در این بازی به زیبایی مدل سازی شده و برای تجربه‌ی این بازی باید از فرمان‌های شبیه ساز اتوموبیل استفاده کنید. رقابت‌های آنلاین RaceRoom ساختار خوب و منظمی دارند و به لطف سرویس رایگان بازی، گستره‌ی تنوع خودروها و پیست‌های واقعی مسابقات در آن بالاست.

رایگان بودن این بازی علاوه بر مزیت‌هایی که دارد، یک نقطه ضعف نیز به شمار می‌رود. طراحی تجربه‌ی کاربری خودروها تقریباً تفاوتی باهم ندارند. اما بخش‌ها و قسمت‌های پولی زیادی نیز دربازی گنجانده شده است که در صورت تمایل می‌توانید به منوی فروشگاه بازی هم سر بزنید. خودروهای مسابقات GT بخش‌ها و مشخصه‌های زیادی برای ویرایش و شخصی سازی دارند که می‌توانند شما را  ماه‌ها مشغول خود سازند.

GRID Autosport

GRID Autosport

GRID Autosport

تاریخ انتشار: ۲۰۱۴

توسعه دهنده: Codemasters

GRID Autosport آسان‌ترین و ابتدایی ترین بازی استودیوی Codmasters است. کنترل خودرو در این بازی ساده طراحی شده و تنها به روش‌های ابتدایی تسلط بر ترمز و گاز، محدود می‌شود. محیط خارجی بازی نیز بر اساس انتظاری که از بازی‌های  Codemasters می‌رود، دقیق و جزئی طراحی شده است. فرمت‌های مسابقات بسیار متنوع است و رقبای کامپیوتری بازی، به رسم Codemasters بسیار سرسخت طراحی شده‌اند.

همچنین بخش مدیریت تیم بازی همچنان در سری Grid از محبوبیت و رضایت بالایی در عموم کاربران برخوردار است. این بخش هم برای افراد مبتدی که درباره‌ی استایل مسابقات واقعی اتوموبیلرانی کنجکاو هستند و هم برای بازیکنانی که تنها به لذت بردن از رانندگی در بازی‌های Racing اهمیت می‌دهند، مناسب خواهد بود.

Driver: San Francisco

Driver: San Francisco

Driver: San Francisco

تاریخ انتشار: ۲۰۱۱

توسعه دهنده: Ubisoft Reflections

بازی‌های سری Driver و به خصوص نسخه‌ی San Francisco با حس وحال دهه‌ی هفتادی، موسیقی متن بی‌نظیر و تجربه‌ی Open-World مسابقات اتوموبیل رانی خود، در استایل و جذابیت با هیچ موردی در این لیست قابل مقایسه نیست. حتی با وجود پیشرفت‌های بی‌شماری که در این حوزه به عمل آمده است.

رابط کاربری جهان باز بازی Driver: San Francisco با قابلیت شیفت بین خودروهای NPC خود، یکی از بهترین تجارب آزادی عمل در محیط‌های Open-World را در بین بازی‌های Racing به کاربر منتقل می‌کند. در حقیقت، ایده‌ی مرکزی بازی، بر مشخصات مربوط به هندلینگ و کنترل خودرو در آن برتری دارد. در واقع رابط کاربری رانندگی بازی از جهاتی به سری Need for Speed شباهت دارد اما نحوه‌ی انتقال هیجانات در آن متفاوت است.

Split/Second

Split/Second

Split/Second

تاریخ انتشار: ۲۰۱۰

توسعه دهند: Black Rock Studio

به سبک بازی‌های Michael Bay Motorsports خوش آمدید. جایی که در آن اتومبیل‌های تخیلی و فضایی با ویران کردن مسیر مسابقه در شهرهای مدرن و پر زرق و برق بازی، روی سر رقبا بمب رها می‌کنند و با انفجار و تخریب کامل یک منطقه از او سبقت می‌گیرند.

با گذشت نزدیک به ۱۰ سال از معرفی Split/Second هنوز تعقیب و گریز‌های Open-World این بازی برای کاربران از جذابیت بالایی برخوردار است. ژانر بازی به مسابقات بی‌نظم و پرهرج و مرج فیلم‌های مسابقات مرگ شباهت دارد و رقابت‌ها به قتل و خونریزی منجر می‌شوند.

Burnout Paradise Remastered

Burnout Paradise Remastered

Burnout Paradise Remastered

تاریخ انتشار: ۲۰۱۸

توسع دهنده: Criterion

معمولاً بازی‌های مسابقه‌ای Remaster نمی‌شوند اما درباره‌ی این مورد، تقریباً همه از شنیدن خبر ساخت بازسازی بازی Burnout Paradise خوشحال شدند. در طول نزدیک به ۱۰ سال هیچ عنوانی تجربه‌ی کاربری این بازی را ارائه نمی‌داد.

البته نسخه‌ی اورجینال این بازی هنوز برای عده‌ای ارجحیت دارد. اصالت و حس نوستالژیک نسخه‌ی اصلی Burnout Paradise با هیچ‌یک از نمونه‌های ساخته شده از روی آن قابل مقایسه نیست. این بازی هیچ خودروی لایسنس شده‌ای ندارد اما به جای آن، خودروهای ساختگی بازی با گرافیک قابل احترامی در تصادفات و برخوردهای شدید مچاله شده و آسیب‌های جدی در آن‌ها به زیبایی به تصویر کشیده می‌شود. اگر این مورد را به طور مثال با Need for Speed: Most Wanted مقایسه کنید خواهید که که در آنجا، توسعه دهندگان برای طراحی یک تصادف جزئی مثل شکستن شیشه‌ی چراغ جلوی ماشین، باید چندین جلسه با وکلای شرکت‌های خودروساز برگزار کنند تا در نهایت بر روی نحوه‌ی ارائه‌ی صحنه به توافق برسند اما در Burnout Paradise این امر با آزادی عمل کامل انجام می‌گیرد.

Burnout Paradise یک سرویس آنلاین نیست و داستان آن نیز درمورد قفل گشایی از مراحل و آیتم‌های مختلف بازی نیست. شما در طول بازی ماشین‌های جدید دریافت می‌کنید اما این مورد نیز هدف اصلی بازی نیست. این بازی فقط درمورد لذت رانندگی در خیابان‌ها و جاده‌های کوهستانی است. لذت بردن از موسیقی متن پاپ-راک هیجان انگیز بازی در حین رانندگی در جاده‌های پیچ در پیچ و مناظر زیبای بازی، هدف اصلی Criterion از ساخت این بازی بوده است.

تمامی این موارد از سلیقه‌ی شخصی نویسنده ناشی می‌شوند. قطعاً بازی‌های بسیاری وجود دارند که می‌توانند در این لیست قرار بگیرند. در بخش نظرات، ما را از گزینه‌های مورد علاقه‌ی خود در بین بهترین‌ بازی‌های Racing در پلتفورم PC مطلع کنید.

منبع: PCgamer

دسته بندی
کامپیوترمطالبمقالاتورزش‌های الکترونیک

یک دیدگاه

مطالب مرتبط