راهنمای بازی Overwatch | بررسی ۱۰ نکته، برای تبدیل شدن به یک Healer برتر

ده روش، برای تبدیل کردن شما به یک هیلر شایسته و بازیکنی که هرتیمی به آن نیاز خواهد داشت

Healer‌ها یا نیروهای پشتیبانی که نقش نجات جان افراد گروه را بر عهده دارند، نقشی کلیدی در کارهای گروهی بازی Overwatch ایفا می‌کنند. آنها باید در زمان و مکان مناسب برای فراهم کردن زره یا Armor، تقویت جان هم‌تیمی‌ها و زنده‌ نگه‌داشتن آنها و ازهمه مهم تر حفظ حالت تهاجمی تیم، همواره به حالت آماده باش حضور داشته باشند. بدون یک Healer مناسب، حتی درخواب هم نمی‌توان در یک راند پیروز شد. البته تنها زنده نگه‌داشتن افراد تیم به معنای پشتیبانی کامل از آنها نمی‌باشد. آنچه که یک Healer شایسته را از یک Healer معمولی متمایز می‌سازد، پیشبینی تصمیمات دشمن و ارائه‌ی سرویس در سطوحی گسترده و از راه‌هایی مختلف، می‌باشد. در این مطلب به آموزش ده روش، برای تبدیل کردن شما به یک هیلر شایسته و بازیکنی که هرتیمی به آن نیاز خواهد داشت، می‌پردازیم.

مطالب مرتبط : همه چیز درباره‌ی لیگ Overwatch 2019

 

در هیاهوی میدان جنگ و در لحظاتی که ثانیه‌ها از اهمیت برخوردار می‌شوند، اطمینان از اولویت در نجات افراد امری حیاتی است.

 

نجات اولین و جلوترین عضو گروه

شاید این نکته کمی بدیهی به نظر برسد اما به عنوان یک Healer همواره حق تقدم در درمان و نجات جان با هم‌تیمی‌های شماست. بعضی مواقع هم‌تیمی های شما به اندازه‌ی کافی در امر کشتن و امتیاز گیری مؤثر واقع نمی‌شوند و عصبانیت یا ناامیدی در ادامه‌ی مسابقه در این شرایط کاملاً قابل درک است اما درچنین وضعیتی شما باید به جای آسیب زدن به خود و یا گروه خود به قکر ایجاد تغییر در جریان بازی باشید. به عنوان یک Healer هیچگاه نباید برای کشتن اشتیاق داشته باشید چراکه هم‌تیمی‌های شما روی شما حساب می‌کنند و اگر شما به جای نجات جان آنها باشلیک‌های بی مورد وقت را تلف کنید، این اتفاق به قیمت جان متحدان شما تمام خواهد شد.

هیلر مناسبی را انتخاب کنید

در Overwatch هیلرها به طور کلی به دو دسته تقسیم می‌شوند. دسته‌ی اول، هیلرهای اصلی و دسته‌ی دوم، Off Healer ها.

هیلرهای اصلی توانایی بیشتری در درمان و نجات سایرین دارند در حالی که Off Healerها با وجود توانایی کمتر در بحث نجات و درمان، ویژگی‌های ثانویه‌ و سپر دفاعی بهتری نسبت به هیلرهای اصلی دارند. به طور کلی، اگرقصد دارید در یک تیم از یک هیلر اصلی و یک آف هیلر استفاده کنید، بهترین ترکیب می‌تواند Ana و Lucio باشد. ترکیب Mercy و Zemyatta نیز ترکیب خوبی به شمار می‌رود. همیشه نیازهای تیم را در انتخاب نوع هیلر در نظر داشته باشید.

پوشش دادن را فراموش نکنید

پوشش دادن به این معناست که در زمان انجام مأمورین یک هیلر در نجات جان افراد تیم، باید سایر هم‌تیمی ها پوشش لازم را برای هیلر فراهم کنند تا دشمن از این شرایط سوء استفاده نکند. البته این امر همیشه ممکن نیست. به همین دلیل نیروهای پشتیبانی کننده باید تا جایی که می‌توانند از یکدیگر حمایت کنند. در واقع شما برای نجات جان سایرین به بازی آمده اید، پس سعی کنید زنده بمانید و خود به یک بار مسئولیت تبدیل نشوید.

در نقاط امن جایگیری کنید

هیلرها معمولاً به شدت آسیب پذیر هستند به خصوص در مقابل دیده‌بان‌ها و اسنایپرها.

از وجود بسته‌های درمانی در نزدیکی خود مطمئن شوید. به علاوه از عوامل محیطی برای پنهان شدن استفاده کنید. در این بین نگاهتان همواره به افراد تیم باشد. هرگز در محیط‌های باز و یا جدا از هم‌تیمی‌های خود قرار نگیرید و هنگامی که به کمک کسی می‌روید، مطمئن شوید که کسی وجود داشته باشد تا در صورت حمله‌ی دشمن از شما حمایت کند.

تحرکات دشمن را گزارش کنید

ارتباط با یکدیگر همواره یکی از اصول Overwatch بوده است و از آنجایی که وظیفه‌ی یک هیلر تنها نجات جان سایرین است، این امکان را دارید که حرکات دشمن از کناره‌ها را مشاهده و گزارش کنید. اگر مشاهده کردید که کسی قصد دارد تا به صورت مخفیانه گروه شما را دور بزند، فوراً به نزدیک ترین همی‌تیمی خود اطلاع دهید. در شرایطی که دشمن دست بالا را دارد، این وظیفه از اهمیت بالاتری برخوردار است.

از خودتان محافظت کنید

با وجود این که وظیفه‌ی اول شما نجات جان افراد تیم است، هرگز برای نجات کسی جان خودرا به خطر نیاندازید. چراکه هرچه بیشتر زنده بمانید، بیشتر می‌توانید به افراد تیم کمک کنید. لذا اگر فرد یا تانکی از تیم شما در سمت دیگر نقشه مصدیم شده است، بهتر است به جای ریسک و حرکت به سمت او، بیشتر به افرادی که اطراف شما هستند کمک رسانی کنید. همیشه یادتان باشد که زنده ماندن شما بیشتر به نفع تیم خواهد بود.

ضربات دشمن را تلافی کنید

اگر احیاناً از آف هیلرهایی مانند Lucio یا Zenyatta که سپر دفاعی قوی تری دارند، استفاده می‌کنید، نگرانی اصلی شما باید تلافی کردن ضربات دشمن و یا منحرف کردن تمرکز افراد دشمن باشد. برخی اوقات و در زمان‌هایی که افراد گروه در موقعیت بدی قرار می‌گیرند، لازم است تا به جای کمین کردن، به میانه‌ی میدان بیاید و با اعمال سپر صوتی و یا دیگر قابلیت‌های این نیروها، افراد تیم را یاری کنید.

از قابلیت‌های مختلف به صورت چرخشی استفاده کنید

توجه داشته باشید که همه‌ی پشتیبانان تیم به طور همزمان از قابلیت‌های خود استفاده نکنند. به طور مثال Zenyatta و Lucio باید در هر مبارزه به صورت چرخشی از نیروهای خود استفاده کنند تا هم‌پوشانی به وجود نیاید. هماهنگی بیشتر میان هیلرها باعث می‌شود تا تیم همواره در برابر حملات دشمن چیزی برای رو کردن داشته باشد. همواره با دیگر هیلرها در ارتباط باشید تا درمورد استراتژی که در حمله‌ی بعدی استفاده خواهید کرد، تصمیم گیری کنید.

اولویت‌ها در نجات افراد تیم

در هیاهوی میدان جنگ و در لحظاتی که ثانیه‌ها از اهمیت برخوردار می‌شوند، اطمینان از اولویت در نجات افراد امری حیاتی است. به عنوان یک نیروی پشتیبانی، نجات جان همه‌ی افراد، امری غیر ممکن است لذا شما باید تحلیل کنید که در شرایط کنونی، کدام افراد می‌توانند موجبات پیروزی را فراهم کنند. در صورت امکان در این مورد، همواره با دیگر هیلرها در ارتباط باشید. این کار، مسئولیت شما را تقریباً نصف می‌کند. در این بین حمایت از دیگر هیلرها را فراموش نکنید.

روند تحلیل قوای نیروهای دشمن را دنبال کنید

برخلاف نیروهای حجومی و تانک‌هایی که هدف ساده‌ای را برای دنبال کردن دارند، نیروهای پشتیبانی فعالیت استراتژیک‌تری دارند. روند تحلیل قوای نیروهای مهم دشمن از قبیل قلاب Roadhog و عکس العمل Genji را دنبال کرده و به سرعت به محاجمان تیم اطلاع دهید. از آن مهم‌تر، سعی کنید حرکت بعدی دشمن را پیشبینی کنید. این کار صرف نظر از نجات افراد تیم، ارزشمند ترین کمکی است که یک نیروی پشتیبان می‌تواند به گروه عرضه کند. اگر پیشبینی شما از تحرکات و استراتژی دشمن موفقیت آمیز باشد، تیم شما با آمادگی قبلی برای شرکت در هر مبارزه‌ی گروهی، مطمئناً موفق خواهد شد.

منبع : the Gamer

دسته بندی
Esportراهنما و آموزشمطالبمقالاتورزش‌های الکترونیک

یک دیدگاه

مطالب مرتبط