بازی Cyberpunk 2077 | محدودیت‌های ابزار طراحی کاراکتر بازی، برطرف خواهد شد

یکی از جالب‌ترین نوآوری‌هایی که از Cyberpunk 2077 شاهد بوده‌ایم، امکان شخصی سازی و ویرایش ظاهر و قابلیت‌های کاراکتر بازی است. این بخش حتی امکان اصلاح و تغییر در...

یکی از جالب‌ترین نوآوری‌هایی که از Cyberpunk 2077 شاهد بوده‌ایم، امکان شخصی سازی و ویرایش ظاهر و قابلیت‌های کاراکتر بازی است. این بخش حتی امکان اصلاح و تغییر در بخش Street Cred بازی را نیز فراهم کرده است.

با این حال، در دمویی که این هفته در اختیار ما قرار گرفته بود، شاهد تنها دو حالت ویرایش در این بخش بودیم. یکی برای کاراکتر مرد و دیگری برای کاراکتر زن بازی، با قابلیت‌هایی متفاوت.

CD Projekt Red تأیید کرده است که در ورژن کامل بازی، ابزار ویرایش بسیار گسترده‌تر و کامل‌تر از نسخه‌ی دمو خواهد بود. مخصوصاً بخش‌هایی که به جنسیت و ظاهر فیزیکی کاراکتر بازی مربوط می‌شوند.

علاوه براین، در زمان معرفیCyberpunk 2077 در کنفرانس E3 2019 اختلافات و درگیری‌های بسیاری در خصوص نمایش تصاویری زننده از کاراکتر تراجنسیتی (Transgender) به وجود آمده بود. مخالفان، مدعی توهین سازندگان بازی به جایگاه و ارزش‌های انسانی جامعه‌ی ترنس شده بودند.

Kasia Redesiuk کارگردان هنری بخش تبلیغات Polygon در اینباره می‌گوید:

” ویدیو و تصاویر تبلیغاتی پخش شده در E3 2019 با هدف افزایش مقبولیت عمومی جامعه‌ی تراجنسیتی، از طریق شوخی و صمیمیت با آنها طراحی و ساخته شده و در آن هیچ گونه قصد و غرضی برای توهین به گروه‌های مختلف جامعه‌ی انسانی وجود نداشته است.”

Mataeusz Tomaszkiewicz کارگردان تحقیقاتی Gamasutra نیز تأیید کرده است که ابزار طراحی کاراکتر Cyberpunk 2077 دلیلی بر این رفتار و اهداف کمپانی سازنده است:

” یکی از بخش‌هایی که در نسخه‌ی کامل Cyberpunk 2077 به آن اضافه خواهد شد، امکان طراحی و شخصی سازی کاراکتر بازی در بدو شروع بازی است. ابزار این بخش تا حد امکان تمامی قسمت‌های ظاهری شخصیت بازی را پوشش خواهند داد. مثلاً یکی از ابزار‌های این بخش به خصوصیت‌ها و نحوه‌ی ابراز احساسات چهره‌ی کاراکتر زن یا مرد بازی اختصاص دارد.”

Tomaszkiewicz با تأیید افزوده شدن گزینه‌ی کاراکتر غیر-دوجنسیتی (تراجنسیتی) به بازی ادامه می‌دهد:

” ایده‌ی سازندگان، ترکیب آپشن‌ها و ابزارهای کاراکتر زن و مرد برای این مورد خاص بوده است. برخی از این عوامل این ترکیب، به بخش صداگذاری کاراکتر برمی‌گردد. ما در مورد این بخش توجه و وسواس لازم را برای تولید یک خروجی مطلوب اتخاذ کرده ایم. ما درمورد بخش‌های مختلف طراحی کاراکترهای تراجنسیتی حداکثر توجه را اعمال کرده‌ایم تا از هرگونه برداشت غلط و تصور توهین جلوگیری کرده باشیم.”

برای دسترسی به مطالب مرتبط با بازی Cyberpunk 2077، از لینک‌های زیر استفاده کنید.

بازی Cyberpunk 2077 | کیانو ریوز نقش چه شخصیتی را بازی می کند ؟

بازی Cyberpunk 2077 | جزییات مینی گیم ها و فعالیت های فرعی این اثر

 

منبع: Gameinformer

دسته بندی
اخباراخبار بازیمطالبمقالات

یک دیدگاه

مطالب مرتبط