بازی Cyberpunk 2077 | جزییات مینی گیم ها و فعالیت های فرعی این اثر

استودیوی CD Projekt Red به برخی از کارکنان خود اجازه‌ی پاسخ به سوالات متعدد طرفداران را از طریق وبسایت Tumblr داده است

با وجود حضور بازی Cyberpunk 2077 در صدر جدول اخبار و شایعات، استودیوی سازنده‌ی بازی به طور سخت‌گیرانه‌ای از بروز اطلاعات جزیی گیم‌پلی بازی خودداری می‌کند. با این حال استودیوی CD Projekt Red به برخی از کارکنان خود اجازه‌ی پاسخ به سوالات متعدد طرفداران را از طریق وبسایت Tumblr داده است. یکی از این سوالات مربوط به مینی‌گیم‌های بازی Cyberpunk 2077 می‌شد. به نظر می‌رسد که راه‌های متنوع زیادی برای گذران وقت در جهان عمیق این بازی وجود خواهد داشت و مخاطبان در بین مراحل پر زد و خورد بازی می‌توانند به انجام فعالیت‌های فراوان جذابی بپردازند.

طراح مراحل ارشد بازی، مایلز توست، پیش از هر چیزی به چگونگی کارکرد مینی‌گیم هک کردن بازی Cyberpunk 2077 می‌پردازد. خوشبختانه استودیوی CD Projekt Red در این بخش دست به خلاقیت خوبی زده‌اند و همچون دیگر بازی‌های خبری از تکان دادن آنالوگ‌ها برای پیدا کردن نقاط مناسب نیست. توست می‌گوید که مینی‌گیم مربوط به هک کردن بازی Cyberpunk 2077 روند دور زدن سیستم‌ها را چالش‌ برانگیز‌تر، درگیر‌کننده‌تر و جذاب‌تر خواهد کرد. او بهترین نکته‌ی این مینی گیم را دو قطبی نبودن آن می‌داند. به این معنی که در آن میزان پاداش کسب شده اهمیت بسیار بیشتری نسبت به پیروزی یا شکست در آن دارند. به گفته‌ی او ایده‌ی پشت این بخش به این صورت است که بسته به مهارت مخاطب در آن کنترل بیشتری به او بر شبکه‌ی در حال هک داده می‌شود و طرح‌ها و پاداش‌های اضافی داده شده در کنار موفقیت در مرحله‌ی اصلی، به تجهیزات مخاطب اضافه خواهند شد.

مینی‌گیم مربوط به هک کردن بازی Cyberpunk 2077 روند دور زدن سیستم‌ها را چالش‌ برانگیز‌تر، درگیر‌کننده‌تر و جذاب‌تر خواهد کرد

بسته به سبک بازی مخاطب در Cyberpunk 2077، توانایی هک کردن می‌تواند اهمیتی همچون توانایی شلیک با تفنگ را داشته باشد. مخاطب می‌تواند با استفاده از این توانایی از موانع مختلف عبور کند و به صورتی متفاوت‌تر با دشمنان سایبرنتیکی بازی مقابله کند. علاوه بر این هر گاه حس کردید توانایی تیراندازی خود را از دست داده‌اید، می‌توانید با دوستتان ویلسون به تمرین تیراندازی بپردازید. سازندگان در این مورد می‌گویند:

Cyberpunk

در بازی Cyberpunk 2077 می‌توانید در مسابقات اتوموبیل‌رانی متنوعی در سرتاسر نقشه‌ی بازی شرکت کنید

“یکی از کارهایی که شما می‌توانید در بازی Cyberpunk 2077 انجام دهید، شرکت در مسابقات و رویدادهای مربوط به اتوموبیل‌ رانی است. هر چه باشد Night City شهری نئونی است و ماشین‌ها نقش مهمی در بازی ایفا می‌کنند. شما خواهید توانست با ماشینتان در سرتاسر شهر در مسابقات متنوعی شرکت کنید.” این در حالی است که در آخرین ویدیوی نشان داده شده از گیم‌پلی بازی بخشی سوار بر موتور وجود دارد و به نظر می‌رسد این گونه از وسایل نقلیه نیز توانایی شرکت در مسابقات را داشته باشند. سازندگان در ادامه افزودند:

“علاوه بر موارد ذکر شده، شما می‌توانید در مسابقات بوکس نیز شرکت کنید. نمی‌دانم اولین تریلر نمایش داده شده از بازی را یادتان هست یا خیر؛ در آن تریلر مردی بزرگ در حال کتک خوردن از روباتی بود. پس شما می‌توانید در بازی Cyberpunk 2077 در مجموعه‌ای از مسابقات بوکس شرکت کنید و حتی به تماشای آن‌ها بشینید.”

“یکی از کارهایی که شما می‌توانید در بازی Cyberpunk 2077 انجام دهید، شرکت در مسابقات و رویدادهای مربوط به اتوموبیل‌ رانی است. هر چه باشد Night City شهری نئونی است و ماشین‌ها نقش مهمی در بازی ایفا می‌کنند. شما خواهید توانست با ماشینتان در سرتاسر شهر در مسابقات متنوعی شرکت کنید.”

با توجه به موارد ذکر شده به نظر می‌رسد که مینی‌گیم‌های بازی به حدی خوب و سرگرم‌کننده طراحی شده‌اند که توانایی سرگرم‌ کردن مخاطبان را خارج از داستان و مراحل اصلی و فرعی آن داشته باشند. با این حال به نظر می‌رسد که تعداد این مینی‌گیم‌ها بیش از موارد ذکر شده باشد و اگر همچنان امید به حضور بازی‌ای مشابه با Gwent در این عنوان دارید، آن را از دست ندهید.

بازی Cyberpunk 2077 در تاریخ ۱۶ آوریل ۲۰۲۰ برای پلتفرم‌های Xbox One، Google Stadia، PS4 و PC منتشر خواهد شد.

دسته بندی
اخباراخبار بازیاخبار کوتاهمطالب

یک دیدگاه

مطالب مرتبط