بازی Cyberpunk 2077 | بهترین ویژگی هایی که در E3 2019 شاهد آن ها بودیم.

بررسی نکاتی که در دموی بازی Cyberpunk 2077 نظر بازیکنان را به خود جلب کرد!

بازی Cyberpunk 2077 یکی از برجسته‌ترین بازی‌هایی بود که در مراسم E3 2019 حضور داشت، که با توجه به دموی سال گذشته، اتفاق غافلگیرکننده‌ای نبود. حتی با اینکه بسیاری از سوالات اساسی درباره بازی پاسخ داده شدند، ما انتظار داشتیم تا صحنه‌های گیم‌پلی بیشتری از بازی را ببینیم، و CD Projekt RED ما را در این زمینه ناامید کرد. در طول دموی ۵۰ دقیقه‌ای بازی، ما شاهد جزییات کوچک تا معرفی‌های بزرگی بودیم، و موارد زیر بهترین‌های آن بودند.

خلق کاراکتر Character creation

کاراکتر بازی به سادگی با نام “V” طراحی شده، و به شما این فرصت داده می‌شود تا با استفاده از ابزار خلق شخصیت، کاراکتر خود را همانطور که می‌خواهید شکل بدهید. گرچه ما تنها با چگونگی عمل کردن این موضوع در بازی Cyberpunk 2077 آشنا هستیم، اتفاق خوبی است اگر جزییات بیشتری از این آپشن را ببینیم.

Cyberpunk 2077

تصویری از بازی Cyberpunk 2077

اثر ترجمه Translation effect

در دموی ما، V به تکنولوژی ترجمه‌ی زبان لحظه‌ای مجهز بود. اما به جای اینکه متن‌ها به صورت انگلیسی تنها برروی صفحه به صورت سریع ظاهر شوند، اثرات جالبی برروی صفحه به وجود می‌آمدند به این صورت که در ابتدا متون به فرمتی ناخوانا تغییر می‌کردند، و سپس کاراکترها سریعاً به صورت یک موج از چپ به راست تغییر می‌کردند. این اتفاق آنقدر آهسته نبود که مانع خواندن شما شود، اما به اندازه‌ای کُند بود که به شما یادآوری کند برای خواندن متون نیازمند کمی کمک هستید.

Cyberpunk 2077

تصویری از بازی Cyberpunk 2077

تاثیرات دیالوگ Dialogue Influence

ایده اینکه آپشن دیالوگ‌های دقیق تنها برای افرادی دردسترس باشد که تصمیمات قطعی می‌گیرند، یکی از ویژگی‌های بازی‌های RPG (نقش‌آفرینی) است. چیزی که باعث سرگرم‌کننده بودن آن در Cyberpunk 2077 می‌شود، در واقع راه‌های متنوعی است که شما می‌توانید به همچین آپشن‌هایی اضافه کنید. این صرفاً درباره رسیدن به یک نقطه در هسته‌ی امتیازات توانایی‌ها نیست. نسبت به اینکه کدام پیش‌زمینه داستانی را برای کاراکتر خود در ابتدا انتخاب کرده‌اید، احتمالاً شاهد آپشن‌های متفاوتی خواهید بود. اگر که برروی مهارت‌های خاصی (مثلاً هک کردن) سرمایه‌گذاری کنید، می‌توانید باعث باز شدن مسیر مکالمه‌ی جدید شوید. یعنی شما کارهایی که به صورت مداوم انجام می‌دهید، در بازی شناسایی شده و در روند بازی تاثیر می‌گذارند.

مطلب مرتبط: بازی Cyberpunk 2077 | محدودیت‌های ابزار طراحی کاراکتر بازی، برطرف خواهد شد
Cberpunk 2077

تصویری از بازی Cyberpunk 2077

آمار Stats

قابلیت‌های V در دنیای Cyberpunk 2077 با امتیازهای توانایی آن‌ها مشخص می‌شوند. آن امتیازها نیز با استفاده از تعدادی مهارت استعدادهای V را تحت تاثیر قرار می‌دهند. پنج هسته‌ی اصلی امتیازی در دموی ما عبارتند از: بدنی (body)، هوش (intelligence)، واکنش‌ها (reflexes) توانایی‌های تکنیکی (technical ability) و “cool” (که در بازی‌های نقش‌آفرینی دیگر، آن را با کلمه Charisma دیده‌اید). CD Projekt RED درباره اینکه تمام امتیازات چه کارهایی انجام می‌دهد، زیاد وارد جزییات نشد، اما Skill Screen نشان می‌داد که یک امتیاز واکنش بالا احتمالا مهارت‌هایی همچون کار با شمشیر و تفنگ دستی را افزایش می‌دهد، در حالیکه امتیاز بالای Cool، برروی مهارت‌های کشتن خونسردی تاثیر می‌گذارد.

Cyberpunk 2077

تصویری از بازی Cyberpunk 2077

دنبال کردن یک دنباله Following a trail

این دنیایی است که به دست آوردن چیزی که می‌خواهید، نتیجه‌ی صحبت کردن با مردم، انجام کارهای عملی، و انتخاب جناح است. گرچه دمو میزان عمق Night City را خارج از بحث ماموریت‌ها به طور کامل نشان نداد، درجه‌ای از اینکه نشان می‌داد شما نیاز دارید تا با مردم آشنا شوید تا حس زندگی به سبک cyberpunkای را درک کنید. با یک قصاب صحبت می‌کنید، و او شما را به سمت یک گروه گنگستری محلی هدایت می‌کند که می‌تواند به شما کمک کند. رهبر این گروه می‌تواند درباره یک چیپ رازالود در سر شما، اطلاعاتی بدهد، اما برای صحبت با رهبر آن گروه، نیاز دارید تا کاری را برای یکی از زیردستان او با نام Placide انجام دهید، که با اینکار شما باید به سمت یک مجتمع مخروبه پر از افراد دیوانه، بروید. این روند از یک فاز به فاز دیگری از داستان، حس طبیعی به آن می‌دهد؛ درواقع شبیه به این نیست که شما کورکورانه تنها از یک ماموریت به ماموریت دیگری فرستاده می‌شوید.

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077

عدم قطعیت Uncertainty

نکته‌ی خوب دیگر درباره روند طبیعی داستان این است که شما را وادار می‌کند تا مکالمات زیادی در بازی داشته باشید. یعنی با این حساب، با تعداد زیادی کاراکتر آشنا خواهید شد – اما نمی‌دانید که همه دقیقاً به دنبال چه چیزی هستند. برای مثال، زمانی که آن مجتمع مخروبه‌ای که اشاره کردیم را رد می‌کنید، اینکار را برای این انجام می‌دهید تا ملاقاتی رودررو با رییس Placide ترتیب بدهید. این چیزی است که به شما قول داده شده … اما آیا Placide به شما دروغ گفته؟ بله، طبق گفته‌های یک مامور دولتی که بعدا این موضوع را تایید می‌کند. هر دو سمت داستان به نظر محتمل هستند، پس به چه کسی اعتماد می‌کنید؟ این میزان از عدم قطعیت در بازی می‌تواند هیجان‌انگیز باشد، تا جایی که شما بدون فکر به اثرات کارهای خود زندگی کنید.

Cyberpunk 2077

Keanu Reeves/ Cyberpunk 2077

توزیع امکانات هوشمندانه Clever dispatching

اگر می‌خواهید به روش‌های خنده‌دار و غیرمتعارف دشمنان خود را نابود کنید، این بازی برای شما ساخته شده است (حتی با اینکه از نظر فنی نیاز ندارید که کسی را بکشید). ما در این دمو شاهد روش‌های زیادی بودیم که V آن‌ها را برای نابود کردن دشمنان ابداع می‌کرد. شما می‌توانید مردم را با لگد به داخل سطل زباله بیاندازید، از آن‌ها به عنوان سپر انسانی استفاده کنید، و آن‌ها را به عنوان جان‌پناه بگیرید تا برعلیه دشمنانتان استفاده کنید. در چند عدد از این کشتن‌ها، ما دیدیم که V یک ربات بوکسر را هک کرد و از آن برای قطع سر دشمنانش استفاده کرد.

نانوسیم Nanowire

این رشته‌ی درخشان (که شباهتی به شلاق لیزری Johnny Mnemonic نیز دارد) هم یک ابزار است و هم یک سلاح. ما شاهد این بودیم که V به صورت مخفیانه به پشت دشمنان خود رفت و با تکان دادن نانوسیم خود و یک حرکت سریع، دشمنان را به زمین انداخت. گرچه، V همچنین می‌تواند از نانوسیم برای هک کردن و کاشت کدهای مخرب از فواصل دور نیز استفاده کند.

Cyberpunk 2077

V/Cyberpunk 2077

فضای سایبری Cyberspace

در یک جلوه زیبا در انتهای دمو، V به درون فضای سایبری کشیده شد – یک چشم‌انداز دیجیتالی که مفهوم اصلی الهامات سایبرپانک است. در حال حاضر، این عنصر از بازی دارای پتانسیل‌های زیادی است؛ تقریباً هر چیزی در فضای سایبری برای مردم با توجه به استعدادشان امکان‌پذیر است، و به نظر یکی از ماموریت‌های V این است که بازیکنان را حداقل برای یک گردش به این دنیای مسحور کننده بفرستد.

کیانو ریوز Keanu Reeves

بله، این خبر معرفی بسیار فوق‌العاده بود. اما کاراکتر او، Johnny Silverhand، نیز بسیار جالب توجه طراحی شده است. او یک فرم کلیدی در بازی رومیزی Cyberpunk بوده، اما در سال ۲۰۷۷ او روح دیجیتالی‌ای است که با V در طول بازی همراهی می‌کند، و به نظر در طول ماجراجویی V نقش مهمی را ایفا می‌کند. ما شاید تمام جواب‌ها را نداشته باشیم، ولی می‌دانیم که این بازی، عنوان بسیار جالبی می‌شود.

نظر شما درباره بازی Cyberpunk 2077 چیست؟ آیا CD Projekt RED مانند بازی The Witcher 3 می‌تواند ما را به دنیایی پر از شگفتی ببرد؟ دیدگاه خود را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

دسته بندی
E3 2019اخبار بازیمطالب

یک دیدگاه

مطالب مرتبط