بازی Apex Legends | چگونه از Octane مانند یک سلاح کشتار جمعی استفاده کنیم؟

Octane شخصیتی سریع و کشنده!

برنده شدن در Apex Legends معمولاً درباره تعادل برقرار کردن بین احتیاط و حمله است. شاید بخواهید از موقعیت‌های نامناسبی که امکان دارد باعث حذف تیمتان شود، دوری کنید، ولی به این نیز نیاز دارید، در زمان‌هایی که شما دست بالای بازی هستید، به سمت دیگران حمله کرده و بازیکنان را در مسیر خود نابود کنید. شخصیت جدید Apex، اوکتان (Octane)، در این معادله بیشتر به سمت حمله کردن متمایل است.

Octane کاراکتری سریع است، یک شخصیت با حملات جهت‌دار، عالی برای دویدن به سمت دشمنان و نابود کردن آن‌ها می‌باشد، ولی این سرعت ذاتی شیطانی او همچنین می‌تواند شما را آسیب‌پذیر کند. برای استفاده بهینه از او، نیاز دارید تا واکنش‌های سریع از خود نشان دهید، تمایل به از بین بردن دشمنان داشته باشید، و همینطور توانایی داشته باشید تا در بازی زنده بمانید. در آخر نیز به تعداد زیادی آیتم شفابخش نیاز خواهید داشت.

در این مطالب تمام چیزهایی را که باید درباره توانایی‌های Octane بدانید را برای شما جمع‌آوری کرده‌ایم، اینکه چگونه از آن‌ها موثرتر و هماهنگ با دیگر کاراکترها استفاده کنید.

مطلب مرتبط: راهنمای بازی APEX LEGENDS | چگونه با BANGALORE سریعتر بازی کنیم؟

بررسی کلی

Respawn این حس را به شما می‌دهد که Octane به نوعی کاراکتری معتاد به آدرنالین است. تمام اهداف وجود این شخصیت در بازی، پذیرش ریسک زیاد و در نتیجه آن گرفتن جوایز بزرگ است. توانایی‌های او سرعتش را افزایش می‌دهد، که می‌تواند او را به یک ویرانگر و خط مقدم حمله تبدیل کند، اما در حالت کلی نسبت به دیگر قهرمانان بازی، آسیب کمتری به او وارد می‌شود، زیرا او در زمانی که از توانایی تاکتیکی خود استفاده می‌کند، به محض فعال شدن مقداری از سلامتی او کم می‌شود. یعنی زمانی که در یک جنگ نزدیک با دیگر بازیکنان هستید باید از توانایی او استفاده کرده و دشمنان را سریعاً از پای درآورید، در حالی هم‌تیمی‌های شما در حال پشتیبانی و پرت کردن حواس دشمنان هستند.

بهترین سبک برای Octane حمله و فرار است زیرا زمانی که با سرعت زیادی حرکت می‌کند، شلیک کردن به او کار بسیار سختی می‌باشد. با سلاح‌هایی مانند R-99، Peacekeeper، EVA-8 و … به سمت دشمنان رفته و تا جایی که می‌توانید آن‌ها را نابود کنید. ولی این به معنی رفتن به سمت یک تیم سه نفره کامل نیست، اما حمله کردن با Octane به نوعی می‌تواند خط دفاعی دشمنان را شکسته و به آن‌ها آسیب بزند. Octane به دلیل سرعت بالای خود یک مبارز تن به تن بینظیر است، پس از این شخصیت در مقابل تیم‌های ضعیف به عنوان برگ برنده استفاده کنید.

شاید شما بخواهید تا از سرعت Octane به نفع خود استفاده کنید بدون اینکه در موقعیتی گیر کنید. برای اینکار باید وارد یک مبارزه شوید، مقداری دمیج وارد کنید و از آن منطقه خارج فرار کنید. توانایی تاکتیکال Stim و Launch Pad اوکتان، ابزار مناسبی برای فرار از دست دشمنان می‌باشد، پی از آن‌ها برای دور شدن از موقعیت‌های نامناسب، تغییر موضع، و حمله دوباره استفاده کنید.

توانایی‌ها
توانایی Passive
Swift Mend

از آنجایی که توانایی تاکتیکال Octane به قیمت سلامتی او تمام می‌شود، توانایی Passive او میزان سلامتی‌اش را در طول زمان افزایش می‌دهد. شاید مقدار سلامتی که برمی‌گردد زیاد نباشد ( هر دو ثانیه یک جان ) اما قطعا زمانی که از توانایی tactical استفاده می‌کنید، برای افزایش سلامتی از دست رفته کافی است. این توانایی همچنین برای مواقعی که بیرون حلقه مانده‌اید و یا آسیب کمی توسط دشمنان به شما وارد شده است، انتخاب مناسبی برای دریافت سلامتی می‌باشد. نباید در بازی خود به Swift Mend تکیه کنید، زیرا میزان و سرعت افزایش سلامتی آن نسبتاً کم می‌باشد. این توانایی Passive حتی زمانی که Knock شده‌اید نیز شما را التیام می‌دهد. اگر بتوانید در جایی قایم شوید، این توانایی کمک شایانی به شما می‌کند.

توانایی Tactical
Stim

Swift Mend با توانایی Stim اوکتان همزمان استفاده می‌شود، تا به او اجازه دهد با تزریق ادرنالین افزایش سرعت زیادی در حرکات او بوجود بیاید. زمانی که از Stim استفاده می‌کنید، سرعت Octane به میزان ۳۰% و به مدت ۶ ثانیه افزایش میابد، و به سرعت شروع به خنک شدن می‌کند تا بتوان دوباره از آن استفاده کرد. این سرعت برای حمله کردن و یا حرکت در زمین باز بسیار عالی کار می‌کند، و همچنین می‌تواند شما را از موقعیت‌های خطرناک خارج کند. تنها اشکال این توانایی، آسیب وارد شدن به Octane است، اگر از Stim بیش از حد استفاده کنید، به نوعی باعث ضرر و زیان می‌شود. افزایش سرعت زیاد می‌تواند تأثیر به سزایی در جنگ داشته باشد، همچنین، به شما اجازه می‌دهد تا در جنگ‌های نزدیک با دشمنان، از جناحین حمله کرده و آن‌ها را از پای درآورید و سریعاً از منطقه جنگ دور شوید.

توانایی Ultimate
Launch Pad

توانایی نهایی Octane به او اجازه می‌دهد تا یک Launch Pad را برروی زمین فعال کند. وقتی روی این لاچ پد حرکت می‌کنید، شما را به سمت هوا پرتاب می‌کند. لانچ پد برای ورود غافلگیرانه به یک جنگ بسیار مناسب است، و می‌تواند شما را از جایی که دشمنان انتظار آن را ندارند فرود بیاورد، همچنین می‌توانید برای تغییر مکان تیم، بهم زدن موضع دشمن، و یا گرفتن ارتفاع از آن استفاده کنید. لانچ پد می‌تواند همچنین با کمک زیپ لاین Pathfinder و یا پورتال Wraith شما و هم تیمی‌هایتان را به سرعت از موقعیت‌های خطرناک دور کند. به یاد داشته باشید که جهت پرتاب لانچ پد همیشه ثابت است، پس سعی کنید آن را مستقیماً به سمت دیوار قرار ندهید.

چند نکته برای بازی با Octane

سرعت زیاد Octane می‌تواند از او یک قاتل بینظیر بسازد. با فعال کردن Stim، می‌توانید فاصله بین خود و دشمنان را به سرعت کم کرده و حواس آن‌ها را پرت کنید، با سرعت خود می‌توانید باعث شوید تا ضربه زدن به شما بسیار سخت شود – پس قطعاً می‌توانید با استفاده از Octane و تفنگ‌های بُرد کوتاهی مانند شاتگان‌ها و یا SMG، دشمنانتان را به سرعت نابود کنید. در کل، زمانی که Octane را انتخاب می‌کنید، از سلاح‌های دور بُرد استفاده نکنید، زیرا حتی زمانی که دشمن تفنگ تک‌تیر دارد، شما می‌توانید به سرعت به سمت آن‌ها حمله کرده و تفنگ‌های دور برد آن‌ها را بی‌اثر کنید. در مقابل، سلاح‌هایی مانند SMG و شاتگان و یا Wingman را حمل کنید تا زمانی که با یکی از آن‌ها دشمن را Knock کردید، با سلاح دیگر سریعاً او را نابود کنید. برای Octane بهترین راه مؤثر بودن در یک مبارزه، حمله به سمت دشمنان و Knock کردن حداقل یکی از آن‌ها است.

زمانی که از Stim استفاده می‌کنید، سلامتی شما کاهش می‌یابد، پس باید برروی تاکتیک Hit-and-Run ( بزن در رو ) تمرکز کرده و همینطور از موانع طبیعی و محیط اطراف خود به نفع خود استفاده کنید. به دشمن نزدیک شده، به او شلیک کنید، و از با حرکات سریع از آن منطقه دور شوید. از سرعت خود برای دور شدن از شلیک دشمنان استفاده کنید، ولی به یاد داشته باشید که توانایی Stim تنها برای ۶ ثانیه سرعت شما را افزایش می‌دهد، و برگشتن به سرعت معمولی می‌تواند باعث آسیب رسیدن به شما شود. برای نزدیک شدن به دشمن سعی کنید حملات خود را زمان‌بندی کنید، حمله خود را انجام داده و به سرعت محل مبارزه را ترک کنید. سعی کنید از محل‌های تنگ و باریک مانند Bunker دوری کنید، چون این اماکن مزیت سرعت شما را از بین می‌برند.

توانایی Passive اوکتان، Swift Mend، باعث می‌شود تا همیشه در حال شفابخشی باشد، ولی سرعت افزایش سلامتی بسیار کُندی می‌باشد – پس سعی کنید همیشه آیتم‌های healing کافی به همراه خود داشته باشید، مخصوصاً سرنگ‌ها (Syringes)، تا بتوانید اثرات منفی استفاده از Stim را خنثی کنید. در سناریوهای مبارزه‌ای، شلیک کردن به سمت دشمنان و سپس فرار برای افزایش سلامتی بهترین راه برای از بین بردن تیم‌ها یکی پس از دیگری است. همچنین به یاد داشته باشید تا هم‌تیم‌های خود را در یک موقعیت بد رها نکنید، تا در جایی قایم شده و سلامتی خود را افزایش دهید.

یکی از بهترین کارهایی که می‌توانید با سرعت Octane انجام دهید، تغییر مکان در مبارزات است. جایی که دیگر کاراکترها مجبور به مبارزه در یک مکان هستند، و در نهایت حرکات آن‌ها قابل پیشبینی می‌شود، Octane می‌تواند به سرعت به مکان جدیدی رفته و اطراف را دور بزند تا از یک جناح به دشمنان حمله کرده و به آن‌ها شلیک کند. بسیاری از بازیکنان زمانی که از یک جهت خاص شروع به مبارزه می‌کنند، دید محدودی پیدا می‌کنند، پس اگر از جناحی که آن‌ها انتظارش را ندارند شروع به حمله کنید، معمولاً می‌توانید آن‌ها را نابود کنید. سرعت Octane به نوعی یک استراتژی بسیار مطمئن و قابل اعتماد است، اما باید مراقب باشید تا در مسیر حرکت، مکان خود را لو ندهید.

لانچ پدها استفاده‌های زیادی دارند. می‌توانید از آن برای حمله به دشمنان از بالای سر یا مناطق غیرقابل انتظار استفاده کنید تا آن‌ها را غافل‌گیر کرده و از پای درآورید، یا از آن برای بالا رفتن از ساختمان‌ها استفاده کنید تا موقعیت تاکتیکی خود را عوض کرده و از جنگیدن با تیم‌های دیگر جلوگیری کنید. آن‌ها همچنین برای فرار نیز بسیار مناسب هستند، چون شلیک به سمت بازیکن‌هایی که پرواز می‌کنند سخت‌تر از آن‌هایی است که روی زمین می‌دوند. حتی می‌توانید از لانچ‌پد برای جدا شدن از تیم و حمله از چندطرف به دشمنان استفاده کنید.

شما همچنین می‌توانید لانچ‌پدها را در روش‌های مضحک، برای آشفته کردن دشمنان نیز استفاده کنید. در حین مبارزه از آن برای فرستادن دشمنان به سمت دیگر و دور کردن او از مبارزه بهره ببرید. یکی از آن‌ها را در سمت دیگر پورتال Wraith قرار دهید تا هر کس که از آن پورتال عبور می‌کند را به جهتی دیگر پرتاب کند. و همچنین این را به یاد داشته باشید که نیازی نیست حتماً اشخاص را با لانچ‌پد پرتاب کنید – می‌توانید از آن‌ها برای پرتاب نارنجک نیز استفاده کنید. در بحث استفاده از لانچ‌پدها باید کمی خلاق باشید!

فراموش نکنید تا از سرعت Octane برای حمایت از هم‌تیمی‌های خود بهره ببرید. می‌توانید در شرایط خطرناک هم‌تیمی خود را به سرعت احیا کنید. توانایی Stim همچنین می‌تواند در کنار آمدن با Stunها به شما کمک کند، پس سعی کنید تا با Caustic هماهنگ شده و از توانایی گاز او به عنوان یک کاور استفاده کنید. شما همچنین با Stim می‌توانید از حملات هوایی و یا حلقه (Ring) فرار کنید و آن منطقه را دور بزنید.

نظر شما درباره قهرمان جدید Apex Legends چیست؟ آیا برتری سرعت او می‌تواند برای شکست دشمنان در شرایط سخت به شما کمک کند؟ دیدگاه خود را درباره Octane با ما به اشتراک بگذارید.

دسته بندی
اخبار بازیبازی Apexراهنما و آموزشمطالب

یک دیدگاه

مطالب مرتبط