۱۰ بازیگری که توانایی بازی در نقش جوکر به جای واکین فینیکس را دارند

در این مقاله اشاره می کنیم که چرا این 10 بازیگر توانایی ایفای نقش در قالب محبوب ترین دلقک خبیث دنیای سینما را دارند
جوکر

انتخاب بازیگری که بتواند از پس اجرای نقش جوکر برآید بسیار سخت است ولی پس از اعلام خبرهای مختلف، بالاخره گزارش شده است که آقای واکین فینیکس (Joaquin Phoenix) در حال مذاکره برای ایفای نقش در فیلم مستقل جوکر، یکی از بزرگترین شخصیت‌های منفی ولی محبوب فیلم‌ها و کمیک‌های بتمن است. در این پروژه آقای تاد فیلیپس (Todd Phillips) نقش کارگردانی و نویسندگی این فیلم را به عهده خواهد داشت، او کسی است که باور دارد آقای فینیکس بهترین انتخاب برای ایفای این نقش است.

اما آیا او تنها گزینه برای ایفای نقش به عنوان شاهزاده‌ی جرم و جنایت است؟ تاکنون چندین نفر از جمله جک نیکلسون (Jack Nicholson) تا هیث لجر (Heath Ledger) به ایفای نقش در قالب جوکر پرداخته‌ و هرکدام ویژگی‌های خود را به این شخصیت اضافه کردند. ما در این مقاله به معرفی ۱۰ بازیگر جایگزین که می‌توانند در قالب این دلقک محبوب ایفای نقش کنند می‌پردازیم.

 

۱_ایوان رئون (Iwan Rheon)

 

اگر سریال بازی تاج و تخت را تماشا کرده باشید، احتمالا به یاد می‌آورید که ایوان رئون در نقش رمزی، تا چه حد می‌توانست شخصیتی تاریک و دیوانه داشته باشد. با توجه به نوع رفتار شخصیت جوکر، ایوان رئون دقیقا همان ویژگی‌هایی را دارد که نقش جوکر به آن‌ها نیاز خواهد داشت. شاید بلاهایی که رمزی سر تیان گریجوی بخت برگشته نازل کرد، از عهده‌ی جوکر نیز بر‌نیاید.

 

۲_اسکار آیزاک (Oscar Isaac)

اسکار آیزاک یکی از آن هنرپیشه‌هاست که می‌تواند در هر نقشی که میخواهد پنهان شود‌. با توجه به این موضوع، دیدن او با آرایش جوکر، میتواند بسیار دیدنی و هیجان انگیز باشد. او استحقاق این را دارد که در فیلمی کمیک بوکی، بهتر از X-Men: Apocalypse ایفای نقش کند.

 

۳_کامرون مانهن (Cameron Monaghan)

یکی از بهترین کار‌هایی که سریال گاتهام انجام داد معرفی جروم والسکا با بازی کامرون مانهن بود. کاراکتر جروم والسکا بسیار نزدیک به جوکر است و مانهن می‌تواند دیوانگی او را به خوبی به تصویر بکشد. اگر این بازیگر در نقش جوکر قرار بگیرد، قطعا طرفداران سریال گاتهام متعجب خواهند شد‌، زیرا هنوز مشخص نیست که جروم والسکا همان جوکر است یا خیر. به علاوه‌، این بازیگر کاملا لبخند جوکر را روی صورتش دارد.

 

۴_کیلین مورفی (Cillian Murphy)

کیلین مورفی نقش Scarecrow را در فیلم شوالیه‌ی تاریکی بازی کرد. درست است که او دندان‌های خود را در آن فیلم از دست داد ولی ویژگی‌های بازی در نقش یک شخصیت خبیث را  از دست نداده است. کافی است فیلم Red Eye را تماشا کنید تا به شما ثابت شود که اون به راحتی می‌تواند خود را با شخصیت جوکر وفق دهد و دیوانگی و جنون او را به تصویر بکشد.

 

۵_گری اولدمن (Gary Oldman)

او نقش کمیسر گوردون را در سه‌گانه‌ی شوالیه‌ی تاریکی ایفا کرد.  گوردون آرزوی نابودی جوکر را داشت، و انتخاب او به عنوان جوکر می‌تواند خنده‌دار و مضحک باشد. او اکنون ۵۹ سال دارد که ممکن است مانعی برای انتخاب او در این نقش شود ولی وقتی گریم‌ها می‌توانند به خوبی او را به وینستون چرچیل در فیلم Darkest Hour تبدیل کنند، حتما امکان تبدیل او به جوکر بعدی سینما نیز وجود دارد‌.

 

۶_جیم کری (Jim Carrey)

جیم کری نقش Riddler را در فیلم Batman Forever بازی کرد، فیلم مذکور تنها نقش آفرینی جیم کری در فیلم‌های بتمن بوده‌ است. در آن‌ فیلم رفتار‌های شخصیت Riddler بسیار نزدیک به جوکر بود. حیف نیست که بازی در نقش Riddler تنها نقش‌آفرینی این بازیگر توانا در فیلم‌های بتمن باشد؟!

 

۷_نیکولاس کیج (Nicolas Cage)

اگر بازیگری وجود داشته باشد که به دیوانگی علاقه‌ی زیادی دارد، آن شخص کسی نیست جز نیکولاس کیج. انتخاب نیکولاس کیج برای بازی در نقش جوکر نیز یکی از آن چیزهای به شدت مسخره‌ و در عین حال بامزه‌ای است که می‌توان تصور کرد. به هر حال این هم یکی از مواردی است که نمی‌توان احتمال رخ دادنش را محال دانست زیرا زمانی نیکولاس کیج قرار بود نقش سوپرمن را بازی کند.

 

۸_رایان گاسلینگ (Ryan Gosling)

تنها چیزی که ترسناک‌تر از خنده‌های دیوانه‌وار یک دلقک است دیدن انسانی ساکت است که لبخندی شیطانی روی صورتش نقش بسته و درحال ریختن نقشه برای حرکت‌های بعدی خود است، چیزی که گاسلینگ کاملا از پس آن برمی‌آید.

 

۹_ویلن دفو (Willen Dafoe)

مانند گری اولدمن، سن بالای ویلن دفو هم ممکن است مانع انتخاب شدن او در نقش جوکر شود. اما در فیلم مرد عنکبوتی «سم‌ ریمی» دیدیم که او به خوبی از ایفای نقش نورمن آزبورن دیوانه برآمد. لبخند او در آن فیلم مرد عنکبوتی چیزی است که طرفداران جوکر دوست دارند روی صورت دلقک مورد علاقه‌شان نیز ببینند.

 

۱۰_مارک همیل (Mark Hamill)

مارک همیل نقش زیادی در شکل‌گیری شخصیت جوکر ایفا و در چند انیمیشن حرکات او به جوکر جان داده است. او گفته که هیچگاه فرصت یا شاید لیاقت ایفای نقش (به صورتی غیر از انیمیشن) در قالب شخصیت جوکر را نداشته است. داستان فیلم جدید جوکر به ریشه‌های این شخصیت بازمی‌گردد پس شاید مارک همیل مقداری برای ایفای این نقش پیر به نظر برسد. به هر حال شاید او بتواند در نقش یک ورژن پیرتر از پادشاه جرم و جنایت ظاهر شود.

 

نظر شما در این مورد چیست؟ آیا شخص دیگری را می‌شناسید که مناسب بازی در نقش جوکر باشد؟

دسته بندی
اخبار سینمامطالبمقالات

3 دیدگاه

مطالب مرتبط