اولین نگاه به بازی Watch Dogs Legion | آشوب در لندن

این وظیفه‌ی شماست تا با جمع‌آوری گروهی از انقابیون بر ضد فساد موجود در این کشور برخاسته و لندن را آزاد کنید.

در بازی Watch Dogs Legion، کشور بریتانیا در آستانه‌ی فروپاشی قرار دارد. بر این دنیای پسا Brexit ارتشی خصوصی حکمرانی میکند و عملا حریم شخصی وجود ندارد. این وظیفه‌ی شماست تا با جمع‌آوری گروهی از انقابیون بر ضد فساد موجود در این کشور برخاسته و لندن را آزاد کنید.

کمپانی Ubisoft در جریان رویداد E3 2019 حدود ۴۵ دقیقه از گیم‌پلی بازی Watch Dogs Legion را به صورت قابل بازی در اختیار اهالی رسانه و مخاطبان قرار داد. این دمو با استقبال خوبی روبرو شد و بسیاری از کسانی که به تجربه‌ی آن پرداختند سیستم به کار گیری اعضای جدید و توانایی بازی در نقش تمام شخصیت‌های دنیای بازی را تحسین نمودند.

Watch Dogs Legion

بستر روایی بازی لندن پسا Brexit است

بر اساس ادعای سازندگان بازی Watch Dogs Legion، پنج خط داستانی اصلی متفاوت که شامل ۶۰ مرحله هستند برای بازی طراحی شده‌اند

این دمو با سکانسی در یک کافه آغاز می‌شود. شخصیت تحت کنترل مخاطب که چندان هوشیار نیست و به علت خوش‌گذرانی بیش از حد دید تاری دارد. نخستین هدف دمو یافتن عضوی جدید و مناسب برای گروه DeadSec شخصی مخاطب از طریق بررسی مشتری‌های این کافه است.

در بازی Watch Dogs Legion، تمامی جزییات پروفایلر (مجموعه‌ی اطلاعاتی که پس از هک کردن یک نفر نمایش داده می‌شوند) به طرز همزمان در دنیای بازی وجود دارد. کمپانی Ubisoft ادعا می‌کند که تمامی شخصیت‌های بازی روابط و دوستان، شغل و روحیات شخصی مخصوص به خود را دارند. حال این المان چه تاثیری در داستان کلی بازی خواهد داشت؟ بر اساس ادعای سازندگان بازی Watch Dogs Legion، پنج خط داستانی اصلی متفاوت که شامل ۶۰ مرحله هستند برای بازی طراحی شده‌اند. بر طبق گفته‌های کارگردان هنری بازی، کلینت هاکینگ، ساخت داستانی جذاب بدون یک شخصیت اصلی ثابت چالش بسیار مشکلی بود اما با بررسی تکنولوژی‌های مناسب ممکن میشد. او در این راستا ادامه می‌دهد:

“ما تیم بسیار خوبی در بخش‌های انیمیشن، صداگذاری، صداپیشگی و موشن کپچر داریم و زمان زیادی را برای طراحی تکنولوژی مناسب این بازی صرف کردیم و توانسته‌ایم نتیجه‌ی خوبی را ارائه دهیم.”

در ادامه‌ی دمو و با حرکت در کافه‌ی مذکور، مخاطب می‌تواند افراد مخاطبی را به لیست “مخاطبان” خود اضافه کند. این عمل منجر به ذخیره‌ی اطلاعات شخصیت‌ها توسط او بوده و به او فرصت مقایسه و بررسی اعضای احتمالی را می‌دهد. مخاطب در ادامه و با انتخاب یکی از افراد حاضر در این کافه باید در ابتدا به شیوه‌های مختلفی به آن‌ها کمک کند. برای مثال اگر دختری به نام گابریل از شما درخواست پاک کردن سابقه‌ی خود در پایگاه پلیس محلی را دارد.

در بازی Watch Dogs Legion راه‌های زیادی برای گشت و گذار در خیابان‌های شهر لندن وجود دارد. مخاطبان می‌توانند با استفاده از وسایل نقلیه‌ای چون موتور و ماشین، سیستم Fast Travel بازی که در قالب ایستگاه‌های مترو طراحی شده است و یا حتی با تعویض شخصیت تحت کنترل خود در سطح این شهر منتقل شود. در این بازی تمامی اعضای گروه قابل انتخاب می‌باشند. این شخصیت‌ها برنامه‌ی روزانه‌ی مخصوص به خود را دارند؛ این به معنی امکان حضور آن‌ها در مکان‌های مختلفی در سطح شهر است. سیستم رانندگی بازی نیز مشابه با بازی Watch Dogs 2 است که به نوبه‌ی خود چیز بدی نیست.

Watch Dogs Legion

سیستم رانندگی بازی مشابه با سیستم رانندگی بازی Watch Dogs 2 خواهد بود

با این حال سازندگان المان‌های جدیدی را نیز به این سیستم افزوده‌اند. اکنون امکان استفاده از ماشین‌هایی خودران فراهم شده که بدون نیاز به کنترل مخاطب او را به مقصد می‌رسانند. المان اضافه شده‌ی دیگر نیز ایستگاه‌های بازرسی هویت (ID Checkpoints) هستند. این موارد در سراسر نقشه‌ی بازی با هاله‌ای آبی‌رنگ وجود دارند و با گذر مخاطب از آن‌ها به رنگ قرمز درآمده و پلیس‌ها را از مکان او مطلع می‌کنند. این المان می‌توانند بهبودی جالب بر سیستم سنتی تعقیب و گریز سری باشد. البته جزییات کارکرد آن در دمو وجود نداشت.

اجازه‌ی حضور در ایستگاه‌های پلیس در بازی Watch Dogs Legion برای افراد عادی وجود ندارد و مخاطب با ورود به این نواحی با پیام restricted zone مواجه می‌شود. این به معنی وجود چالشی بر سر راه پاک کردن سابقه‌ی عضو احتمالی ذکر شده است. در این موقعیت مخاطبان دو راه را پیش روی خود می‌بینند. آن‌ها یا باید به صورت مستقیم و پر سر و صدا به مبارزه با افراد این ایستگاه پرداخته یا به صورت مخفی‌کاری به هدف خود برسند. یکی از المان‌های جالب بازی Watch Dogs Legion خودداری قابل توجه شخصیت‌های بازی در استفاده از سلاح گرم است و عمدتا مخاطب آغازگر تیراندازی‌ها خواهد بود. کلینت هاکینگ در این مورد می‌گوید:

“پلیس‌های شهر لندن از سلاح گرم استفاده نمی‌کنند. در این بازی آن‌ها به عنوان شخصیت‌هایی مثبت طراحی شده‌اند و با اهالی شهر همذات‌ پنداری می‌کنند. اعضای نیروی پلیس نیز یکی از قربانیان فجایع پیش آمده هستند و با از دست رفتن قدرت خود مجبور به همکاری با ارتش خصوصی Albion شده‌اند.”

در صورت ترجیج مخاطب به دوری از جنجال و روی آوردن او به مخفی‌کاری، باید دوربین‌های ایستگاه را هک کرده و آن‌ها را از کاربیاندازد. این سیستم مشابه با بازی‌های قبلی سری Watch Dogs می‌باشد. در ادامه مخاطب می‌تواند با استفاده از روبات عنکبوتی خود به بررسی اوضاع ناحیه بپردازد. این روبات مشابه با ماشین اسباب‌بازی Watch Dogs 2 می‌باشد با این تفاوت که امکان کشتن دشمنان را نیز دارد. هر کدام از شخصیت‌های بازی در یکی از کلاس‌های Hacker، Infiltrator و Enforcer قرار می‌گیرند. هر کدام از این کلاس‌ها توانایی‌های مختلفی دارند؛ برای مثال یک Hacker می‌تواند روبات‌های عنکبوتی بهتری را با سرعت و کمیت بیشتر بسازد.

Watch Dogs Legion

در بازی Watch Dogs Legion جو مخوف و پر تنشی بر لندن حاکم است

بسیاری از المان‌های هک کردن بازی‌های پیشین سری در بازی Watch Dogs Legion بازگشته‌اند. المان‌هایی شامل پرت کردن حواس یک نفر با به صدا درآوردن موبایل وی در بازی حضور دارند. با این حال برخی ویژگی‌ها و توانایی‌های جدید به بازی اضافه شده‌اند تا از تکراری شدن آن جلوگیری کنند. برای مثال ساعتی دیجیتالی در بازی وجود دارد که می‌تواند برای مدت کوتاهی مخاطب را نامرئی کند. علاوه بر این دسته‌ای از روبات‌های قابل هدایت نیز به بازی اضافه شده‌اند.

در بازی Watch Dogs Legion راه‌های زیادی برای گشت و گذار در خیابان‌های شهر لندن وجود دارد. مخاطبان می‌توانند با استفاده از وسایل نقلیه‌ای چون موتور و ماشین، سیستم Fast Travel بازی که در قالب ایستگاه‌های مترو طراحی شده است و یا حتی با تعویض شخصیت تحت کنترل خود در سطح این شهر منتقل شود. در این بازی تمامی اعضای گروه قابل انتخاب می‌باشند.

المان‌های نفش‌آفرینی مانند سری، چون ارتقا برای دریافت توانایی‌های جدید در بازی Watch Dogs Legion نیز حضور دارند، اما با توجه به حضور چندین شخصیت در بازی دچار تغییراتی شده‌اند. هاکینگ در این مورد می‌گوید: “در بازی سیستم پیشرفت فردی وجود دارد. تمامی شخصیت‌های شما ارتقا می‌یابند و با این عمل توانایی‌ها و ویژگی‌های جدیدی برای تقویت سبک بازیتان با آن‌ها کسب می‌کنند. از طریفی تعدادی ارتقای گروهی چون توانایی هک کردن انواع جدیدی از روبات‌ها، ارتقای روبات‌های عنکبوتی و خرید سلاح‌های جدید نیز وجود دارند که تمامی اعضای تیم را تحت تاثیر قرار می‌دهند.”

Watch Dogs Legion

در بازی Watch Dogs Legion امکان از دست رفتن دائمی شخصیتها وجود دارد

بزرگترین تغییر اعمال شده در مبارزات بازی مربوط به حضور سلاح‌های غیر کشنده دانست. این سلاح‌ها بیش از نیمی از ابزارهای مبارزه‌ی را شامل می‌شوند. علاوه بر این امکان مرگ دائمی شخصیت‌ها نیز وجود دارد. سکانسی هیجان‌انگیز و پر زد و خورد در دموی بازی وجود دارد که در آن تعداد زیادی از دشمنان به مخاطب هجوم می‌آورند. نبردی خطرناک که می‌تواند منجر به مرگ دائمی شخصیت تحت کنترل مخاطب شود. با کاهش شدید سلامتی و نزدیک شدن شخصیت مخاطب به مرگ، دو انتخاب بر صفحه‌ی بازی نقش می‌بندند. او می‌تواند خود را تسلیم نیروهای دشمن کرده یا به مبارزه ادامه دهد. در صورت تسلیم شدن شخصیت تحت کنترل به زندان یا بیمارستان منتقل می‌شود و در صورت ادامه‌ی مبارزه در صورت دیدن صدمه‌ی بیشتر به طور دائمی کشته خواهد شد. علاوه بر این مخاطب می‌تواند با سوییچ به شخصیتی دیگر به نجات این شخصیت صدمه دیده در زندان یا بیمارستان بیاید. این عنصر می‌تواند چالش جذاب و جدیدی به گیم‌پلی بازی اضافه کند.

“در بازی سیستم پیشرفت فردی وجود دارد. تمامی شخصیت‌های شما ارتقا می‌یابند و با این عمل توانایی‌ها و ویژگی‌های جدیدی برای تقویت سبک بازیتان با آن‌ها کسب می‌کنند. از طریفی تعدادی ارتقای گروهی چون توانایی هک کردن انواع جدیدی از روبات‌ها، ارتقای روبات‌های عنکبوتی و خرید سلاح‌های جدید نیز وجود دارند که تمامی اعضای تیم را تحت تاثیر قرار می‌دهند.”

بازی Watch Dogs Legion شانزدهم اسفند ماه سال جاری برای پلتفرم‌های Google Stadia، Xbox One، PC و PS4 منتشر خواهد شد.

دسته بندی
E3 2019اولین نگاهمطالبمقالات

یک دیدگاه

مطالب مرتبط