جایگزین تانوس در دنیای سینمایی مارول چه کسی خواهد بود؟

معرفی چند ابرشرور بزرگ از دنیای مارول
تانوس
تانوس

همانطور که میدانیم، ۲۲ فیلم اکران شده پیش از فاز چهارم دنیای سینمایی مارول، The Infinity Saga نام گرفته اند که تانوس در آنها بعنوان شخصیت منفی اصلی، نمایان می‌شود. در طول داستان هریک از این فیلم‌ها، ابرقهرمانان مختلف از سرتاسر زمین و کهکشان، به دور یکدیگر جمع می‌شوند تا بزرگترین تهدیدات جهانی که در نهایت به این ابرشرور قدرتمند ختم می‌شود را از بین ببرند. در حالی که تانوس به شخصه، تنها در تعداد اندکی از این فیلم‌ها حضور داشته است، اما تاثیر عظیمی بر دنیای سینمایی مارول گذاشت که تا سال‌های سال ماندگار خواهد بود.

حالا که فیلم Avengers: Endgame با اکران خود، داستان تانوس را به انتهای خود رساند، این سوال مطرح می‌شود که پس از او، چه ابرشروری در دنیای سینمایی مارول قد علم خواهد کرد و برای ابرقهرمانان باقی مانده، چالشی بزرگ به حساب می‌آید؟ چه شخصیت‌هایی توانایی آن را دارند که تا دهه‌های آینده، فضای خالی ایجاد شده را پر کرده و همانند تانوس، تاثیرات بزرگی بر دنیا بگذارند؟ در ادامه مطلب، به معرفی چند شخصیت قدرتمند و لایق برای چنین حضوری در MCU می‌پردازیم.

Onslaught

تانوس

آنسلات

این شخصیت، قدرتمندترین ترکیب از نیروهای جهش یافته دنیای مارول است. در کمیک‌ها، زمانی که پروفسور چارلز اگزاویر در حالت اندوه فراوان، با استفاده از قدرت‌های خود، سعی کرد ذهن مگنیتو را پاک کند، ناگهان جنبه‌های تاریک شخصیت مگنیتو وارد ذهن چارلز شده و با جنبه‌های تاریک شخصیت او اذعام شد. در نتیجه یک شیطان با قدرت‌های روانی بزرگ خلق شد و سپس در قالب فیزیکی با قدرت‌های عظیمی پدید آمد که برای شکست او، تمامی مردان ایکس، انتقام جویان و چهار شگفت انگیز به پا خواستند.

Onslaught شخصیتی است که به تنهایی قادر است، جان بسیاری از ابرقهرمانان مارول را بگیرد و حالا با اعلام شدن ورود X-Men به آینده دنیای سینمایی مارول، اینک می‌توانیم منتظر یک ابرشرور جهش یافته باشیم. البته ورود مردان ایکس به چنین دنیای سینمایی، خالی از مشکلات نخواهد بود و زمان مشخصی نیاز دارد تا تمامی این شخصیت‌ها و همچنین شروری چون Onslaught، در یک قالب درخور به هواداران معرفی شوند. بدون شک برای معرفی چنین ابرشروری به دنیای مارول، باید شخصیتی عمیق‌تر و انگیزه‌ای بهتر برای او تعریف شود.

Doctor Doom

تانوس

دکتر دوم

تاکنون شاهد دو بازساری از شخصیت دکتر دوم در فیلم‌های Fantastic Four بوده‌ایم که البته هیچکدام نتوانستند، عدالت را در حق این ابرشرور بزرگ مارول ادا کنند، اما دنیای سینمایی مارول می‌تواند این کار را با قرار دادن او در صدر شروران خود، انجام دهد. پیش از همه چیز باید گفت، Doctor Doom همیشه بعنوان دشمن سرسخت چهار شگفت انگیز شناخته خواهد شد و عشق و نفرت او به خانواده ریچارزد، به آنها پیوند خورده است.

این ابرشرور، در سال ۲۰۱۵ و در کمیکهای Secret Wars نقش بزرگی را ایفا کرد و زمانی که جهان‌های چندگانه مارول از بین رفت، دوم یک قلمرو به نام Battleworld برای خود ایجاد کرد و بعنوان خدای امپراتوران، بر آنجا حکومت کرد. ممکن است او به اندازه یک تایتان مثل تانوس قدرتمند نباشد، اما عطش و طمع به قدرت و افتخار، او را به یکی از قدرتمندترین موجودات مارول تبدیل کرده است. Doctor Doom نیز همانند تانوس، ار نظر روانی آسیب پذیر است. به نظر می‌رسد که مارول بتواند در ادامه مسیر خود، با ایجاد رویدادهای Secret Wars، موقعیت خوبی را برای رویدادهای بسیار جذاب و همچنین ورود این شخصیت فراهم کند.

مطلب مرتبط: بررسی تئوری خلق گالاکتوس توسط تانوس

The Kree

تانوس

ارتش کری

بسیار از هواداران مارول، پس از فیلم Avengers: Endgame گمان کردند که بازسازی رویداد کمیکی Secret Invasion ساخته خواهد شد. در این رویداد مشخص می‌شود که بسیاری از ابرقهرمانان و چهره های سیاسی، توسط اسکرال‌ها جایگزین شده‌اند. در این میان تهاجی در زمین شکل می‌گیرد که مسبب آن اسکرال‌ها هستند و حتی انتقام جویان به راحتی نمی‌توانند به یکدیگر اعتماد کنند. همانطور که شاید بسیاری از هواداران به بازسازی Secret Invasion یا The Kree-Skrull War علاقمند باشند، اما این موضوع در دنیای سینمایی مارول از احتمال بسیار پایینی برخوردار است، زیرا در فیلم Captain Marvel نشان داده شد که اسکرال‌ها موجوداتی بی گناه و قربانی تجاوز امپراتوری کری هستند.

با این وجود، نژاد Kree همچنان می‌تواند بعنوان بزرگترین دشمنان زمین بازگردند. هم اکنون زمین از هرگونه تهدید فضایی در امان است و خبر اینکه تیمی از زمین موفق شد تانوس را متوقف کرده و دنیا را نجات دهد، توجه نیروهای خیر و پلید زیادی را به خود جلب خواهد کرد. همچنین بسیار امکان دارد که کاپیتان مارول به شخصه، در مسیر ایجاد صلح در کهکشان‌های مختلف، دشمنان بسیاری را برای خود و زمین بوجود آورده باشد. ممکن است، رهبر نژاد Kree یعنی Supreme Intelligence تصمیم بگیرد، زمین را هدف بعدی تصرف خود قرار دهد و این موضوع به تیمی قدرتمند از انتقام جویان برای رویارویی با بزرگترین ارتش کهکشانی نیاز دارد.

Selene

تانوس

سلن

شخصیت Apocalypse یک کاندید مناسب بعنوان ابرشرور بزرگ دنیای سینمایی مارول به شمار میرود. او بعنوان یکی از قدرتمندترین جهش یافته‌های زمین شناخته میشود و با ابرقهرمانان زیادی مبارزه کرده است. البته در فرانچایز X-Men شاهد بازسازی این شخصیت در سال ۲۰۱۶ بودیم که عملکرد مناسبی به همراه نداشت. کمپانی مارول می‌تواند از فرصت دراختیار داشتن شخصیت‌های جهش یافته استفاده کند و عدالت را در حق این شخصیت ادا کند. حتی اگر مارول از او صرف نظر کند، می‌تواند یک شخصیت پیرتر از او یعنی Selene را انتخاب کند.

Selene یک خون آشام جهش یافته میلیون ساله است که از نیروی روانی زندگی دیگران تغذیه می کند. این امر به او کمک می‌کند تا در زمان حال زنده بماند و هنگامی که نیرویش را جمع می‌کند، به یک دشمن غیرقابل توقف تبدیل می‌شود. او به اندازه‌ای قدرت دارد که برای شکست دادنش، مردان ایکس، انتقام جویان و دکتر استرنج با هم متحد شدند. مارول همچنین می‌تواند از Selene برای رویدادی کمیکی استفاده کند که طی آن، او جهش یافتگان مرده را احظار کرد تا خود را به یک الهه تبدیل کند.

Kang the Conqueror

تانوس

کنگ فاتح

این ابرشرور قدرتمند، به خاطر مجهز بودن به سلاح زمان مشهور است. او در گذشته و آینده سفر می‌کند و رویدادهای انسانی را به نفع خودش تغییر می‌دهد. زمانی او همانند یک خدا بر مصر حکومت می‌کرد و در زمان‌های بسیار دور آینده، بعنوان یک ظالم قدرتمند خود را نشان داد. مهم نیست که Kang چند بار تاکنون شکست خورده یا کشته شده است، چرا که بخاطر تسلط خود بر زمان، همیشه راهی برای بازگشت نسخه‌ای از او در زمانی که کمترین انتظار را داریم، وجود دارد.

رویداد Endgame می‌تواند پیش زمینه ای برای ورود این شخصیت به دنیای سینمایی مارول باشد؛ بدین گونه که کنگ جوان با دیدن سفر در زمان انتقام جویان و دستکاری آن برای نجات دنیا، تصمیم بگیرد چنین کاری را انجام دهد و یا شاید او همیشه در کمین بوده و با دیدن چنین عملی از انتقام جویان، احساس خطر کرده و بلاخره خود را نمایان سازد. حتی ممکن است، پس از رویداد Endgame، حفره‌ای در زمان ایجاد شده باشد که به موجب آن، کنگ کارهای شرورانه خود را آغاز کند.

در حالی که هنوز مشخص نیست چه کسی می‌تواند جایگزین تانوس باشد، اما شخصیت‌های نام برده، نامزدهای مناسبی به نظر می‌رسند. در ادامه یکی دیگر از شخصیت‌هایی که می‌تواند جایگاه تانوس را بگیرد و خطر بزرگی به حساب آید را معرفی کردیم و توضیحات کامل آن را شرح داده‌ایم که می‌توانید آن را مطالعه کرده و نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

مطلب مرتبط: آیا Norman Osborn دشمن بزرگ بعدی انتقام جویان است؟

دسته بندی
سینمافیلم اونجرزمارولمطالبمقالات

یک دیدگاه

مطالب مرتبط