آیا بازی The Witcher 4 ساخته خواهد شد؟

آینده بهترین بازی نقش‌آفرینی دنیا چه خواهد شد؟ آیا شاهد ظهور جادوگر دیگری خواهیم بود؟

با وجود تمرکز کمپانی CD Projekt برروی پروژه جدید خود یعنی Cyberpunk 2077، احتمال حضور و معرفی بازی The Witcher 4 در مراسم E3 2019 نیز از همان ابتدا بسیار کم بود، اما ما می‌توانیم تصور کنیم که پروژه بعدی این استودیو قسمت چهارم سری محبوب Witcher است.

ممکن است بازی The Witcher 4 در دو سال آینده عرضه شود، یا حداقل همان چیزی است که مدیر انجمن رسمی CD Projekt Red، یعنی Donata Poplawska پیشنهاد داده است. او تایید کرده که “با اینکه استراتژی CD Projekt Capital Group برای سال‌های ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۱ نگران کننده است، ولی هنوز هم نقشه‌ی این استودیو برای انتشار دومین بازی AAA خود تا سال ۲۰۲۱ بدون تغییر باقی مانده است. ما فعلاً برروی تهیه و ارتقای بازی Cyberpunk 2077 تمرکز کرده‌ایم، پس نمی‌خواهیم از پروژه‌های آینده خود حرفی بزنیم.” این جملات به نظر من به بازی The Witcher 4 و تاریخ انتشاری قبل از سال ۲۰۲۱، اشاراتی دارد.

The Witcher 3

شخصیت گرالت در بازی The Witcher 3

چه چیز دیگری درباره کار بعدی CD Projekt Red می‌دانیم؟ یک بازی جدید برای Witcher؟ مخصوصاً قسمت چهارم آن یعنی The Witcher 4؟ قطعاً درست است. مدیرعامل (CEO) استودیو CD Projekt Red آقای Adam Kicinski، اساساً وجود قسمت بعدی بازی Witcher را تایید کرده است، ولی اسم این قسمت The Witcher 4 نخواهد بود، پس در نتیجه بازی بعدی‌ای برای این سری وجود خواهد داشت، ولی در چند سال آینده این اتفاق خواهد افتاد.

Kicinski در مصاحبه‌ای با Bankier اینگونه گفت: “سه قسمت ابتدایی Witcher به عنوان یک سه‌گانه شناخته می‌شوند، پس ما نمی‌توانیم به راحتی اسم بازی بعد را ‘The Witcher 4’ خطاب کنیم. البته به این معنی نیست که ما دنیای The Witcher را رها خواهیم کرد.”

او اضافه کرد: “بازی The Witcher یکی از دو فرانچایزی است که این کمپانی در آینده برای ساخت آن برنامه‌ریزی کرده. امروز، متاسفانه، من نمی‌توانم چیزی بیشتر از این را فاش کنم.”

توسط بازی The Witcher 3، کمپانی CD Projekt Red دنیای فانتزی زیبا، بزرگ و بینظیر را خلق کرده است تا با آن برای بازیکنان داستانی را برای سالیان سال روایت کند. قسمت سوم، سری The Witcher را به سطح جدیدی از موفقیت برد که هرگز به آنجا نرسیده بود، و توانست قهرمان موسفید این سری یعنی Geralt (گرالت) را به یک ستاره در دنیای بازی‌های ویدیویی تبدیل کند. البته که ا او سریال اختصاصی خود را نیز در شبکه Netflix دریافت کرده است.

The Witcher 3

The Witcher 3

همه ما عاشق روش برخورد CD Projekt Red با DLC بازی‌ها هستیم. برای بازی Witcher 3 (یکی از بهترین بازی‌های نقش‌آفرینی تمام زمان‌ها)، ۱۶ پکیج محتوای رایگان و بیش از ۱۰ ساعت گیم‌پلی اضافه، با نام Hearts of Stone در اکتبر ۲۰۱۵ و بعد از آن دومین توسعه بازی، Blood and Wine، در می ۲۰۱۶ منتشر شده است. هنگامی که خود را درون دنیای بازی The Witcher 3 غرق می‌کنید، به راحتی می‌توانید ساعت‌ها در همان دنیا بمانید. به همین دلیل، بعضی‌ها می‌گویند که بازی The Witcher 4 اتفاقی اجتناب‌ناپذیر است.

خب، از لحاظ فنی سرمایه‌گذاری برروی بازی‌ای که هنوز حتی معرفی نشده است همیشه یک بیزینس پرخطر محسوب می‌شود، ولی اینکه CD Projekt Red توانست بیش از ۲۵ میلیون نسخه‌ از بازی The Witcher 3 را بفروشد و سود قابل توجهی را بدست آورد، دلیل خوبی برای ساخت قسمت بعدی این سری خواهد بود. در همین حال، بازی توانست بیش از ۲۵۰ جایزه بهترین بازی سال را به تنهایی در سال ۲۰۱۵ برنده شود… اما وجود قفسه‌ای پر از جایزه دلیل محکمی بر حضور دنباله یا اسپین‌آفی برای این بازی نخواهد بود: می‌توانید نگاهی به گذشته بازی Half-Life بیاندازید.

توسعه دهندگان درباره آینده بازی چه می‌گویند؟

درحالیکه هنوز توسعه‌دهنده این بازی یعنی CD Projekt Red وجود بازی The Witcher 4 را تایید نکرده است، به طور قطع این خبر را نیز رد نکرده‌اند. تیم توسعه‌دهنده در خلال انتشار Blood and Wind در نیمه اول ۲۰۱۶، درباره نسخه چهارم صحبت‌هایی انجام می‌دادند.

در مصاحبه‌ای با سایت EuroGamer در می ۲۰۱۶، بنیان‌گذار CD Projekt Red، آقای Marcin Iwinski، وقتی که صحبت از بازی بعدی Witcher شد، در جواب اعلام کرد که تیم هنوز هیچ برنامه و نقشه‌ای برای این بازی ندارد.

اما در دسامبر ۲۰۱۵، مدیرعامل CD Projekt Red، آقای Adam Kicinski به نظر می‌رسید که تمایلی به عقب کشیدن و دست برداشتن از این سری محبوب را ندارد.

The Witcher 3

The Witcher 3

Kincinski به رسانه‌ی Polish TV اینگونه گفت: “بسیار زود است که بخواهیم درباره این صحبت کنیم، اما به این معنی هم نیست که ما این برند را به فراموشی بسپاریم. فراموش کردن این سری محبوب، چندان کار عادلانه‌ای نسبت به طرفداران نخواهد بود. ما قطعاً سال‌های زیادی برروی این سری کار کرده‌ایم و به نظر من این سال‌ها پایانی بر سری Witcher نخواهد بود.”

اما در مارس ۲۰۱۷ در طی تماسی برای سرمایه‌گذاری برروی یک پروژه زیر نظر CD Projekt Red، شایعاتی مبنی بر عنوان The Witcher 4 (یا حداقل بازی دیگری از Witcher) پخش شد.

Marcin Iwinski اینگونه گفت:”بازی The Witcher به عنوان یک سه‌گانه طراحی شده است، و یک سه‌گانه هیچگاه نمی‌تواند قسمت چهارمی داشته باشد، می‌تواند؟ ما این دنیا را بسیار دوست داریم. ۱۵ سال از زندگیمان و همینطور پول بسیار زیادی را برروی این دنیا صرف کرده‌ایم. پس، ما درباره درست کردن بازی جدید Witcher در نقطه‌ای فکر خواهیم کرد. اما ما را به عنوان مردمانی عاقل درنظر بگیرید، گاهی اوقات ایده‌های عجیبی داریم ولی در ورای این تفکرات باز هم عاقلانه تصمیم می‌گیریم. ما صاحب تمام حقوق بازی‌های The Witcher هستیم. آن بازی‌ها برای ما است. پول زیادی را برای ارتقاء آن سرمایه‌گذاری کرده‌ایم تا برندی قدرتمند را خلق کنیم.”

Iwinski اعلام کرد که سری The Witcher نیازمند زمانی برای استرحت است، و یا حداقل تیم نیازی به تغییر دارد. “در ده سال گذشته تیم برروی طراحی شمشیر و قلبعه و هیولاهای عجیب کار کرده است. پس به نظر من زمان آن رسیده تا کمی تفنگ، ربات و مهمات طراحی کنند.”

تیم هم‌اکنون برروی بازی Cyberpunk 2077 کار می‌کند، که از سال ۲۰۱۷ این کار شروع شده است. اما CD Projekt Red برروی یک بازی دیگر برنامه‌ریزی شده در بین سال‌های ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۱ کار می‌کند. این بازی به صورت رازآلودی یک بازی نقش‌آفرینی AAA توضیف شده است، اما طبق گفته‌های Iwinski، گرچه بازی Witcher کاملا با این توصیف هماهنگ می‌شود، ولی شما نباید امیدی به این بازی داشته باشید.

” ما یک کمپانی تجاری هستیم پس نمی‌توانیم نظری درباره آن (بازی) بدهیم اما من می‌توانم شما را مطمئن کنم که ما برروی بازی دیگری از سری Witcher کار نمی‌کنیم.”

بازی‌ها چه چیزی می‌گویند؟
The Witcher 3

The Witcher 3

*** توجه داشته باشید که در ادامه مطالبی از بازی The Witcher 3 برای خواننده اسپویل می‌شود. ***

اگر که عنوان The Witcher 3 را بازی کرده‌ و به نتیجه رسانده‌اید، پس باید بدانید که این بازی به صورت آرامی سری را دور زد و به پایان رساند. پایه‌ی بازی بیش از ۴۰ نوع پایان متفاوت و متنوع دارد، اما هر چیزی که اتفاق بیافتد، بیشتر درباره پایان داستان گرالت است.

خواه پایان خوبی را تجربه کرده باشید و یا پایان بدی که در آن Ciri تقویت می‌شود، داستان گرالت را خواهید دید که برروی اسب در طلوع آفتاب حرکت می‌کند.

Jakub Szamalek نویسنده‌ی این سری در مصاحبه در سال ۲۰۱۵ با IGN اینگونه گفت: “من فکر می‌کنم که داستان‌های خوب همیشه باید پایانی داشته باشند. شما نمی‌توانید آن‌ها را تا ابد گسترش دهید، و ما حس کردیم که گرالت ماجراجویی شگفت‌انگیزی داشته است، و سفر او تا کنون نیز طولانی و پیچیده بوده است، پس به نظر باید در نقطه‌ای داستان او را به پایان برسانیم.”

هر پایانی را که تجربه کنید، در انتها گرالت با دوران بازنشستگی خود روبه‌رو می‌شود. در بازی The Witcher 3، او یک فرد مسن محسوب می‌شود، پس به نظر هیچ راهی وجود ندارد که پتانسیلی برای روبه‌رو شدن با بازی Witcher 4 داشته باشیم. او دیگر توان ادامه مسیر را ندارد. و البته، همین چیز را برای Ciri نیز می‌توان گفت، بیشتر به این خاطر که او را درانتهای بازی The Witcher 3 از دست می‌دهید، پس منطقی نیست که آن دسته از بازیکنان که این پایان را تجربه کرده‌اند، در قسمت بعدی از او به عنوان پروتاگونیست بازی یاد کنند.

The Witcher 3

شخصیت Ciri در بازی The Witcher 3

این چیزی است که توسعه‌دهندگان بازی نیز از قبل فکرش را کرده بودند. در صحبتی با Polygon در سال ۲۰۱۳، کارگردان بازی آقای John Mamais گفت که بازی The Witcher 3 پایان داستان گرالت خواهد بود، اما به این معنی نیست که او نمی‌تواند یک یا دو حضور کوتاه در بازی‌های آینده این استودیو داشته باشد.

Mamias بیان کرد:”ما قطعا این دنیا را نمی‌کشیم و به راحتی از کنار آن عبور نمی‌کنیم، اما قطعاً می‌خواهیم که این بازی پایان بزرگی را داشته باشد. احتمال حضور گرالت در بازی‌های بعدی وجود دارد. ما تنها نیاز داریم تا درباره آن صحبت کنیم و به اینکه قدم بعدی چه چیزی خواهد بود پی ببریم.”

البته، سری دارای شخصیت‌های فرعی بسیاری است، NPCها و دیگر شخصیت‌ها که می‌توانند عنوان قهرمان بازی Witcher را بهخود اختصاص دهند، اما به نظر هنوز هیچ مسیر مشخصی برای ادامه پایان بازی The Witcher  و گسترش آن وجود ندارد.”

ما چه چیزی می‌گوییم؟

اگر بگویم که بازی The Witcher 4 را نمی‌خواهم، قطعاً دروغ گفته‌ام. مثل میلیون‌ها نفر دیگر، من فکر می‌کنم که این عنوان یعنی بهترین بازی دنیا، قطعاً شایسته یک دنباله است. گرچه، تجربه‌ی The Witcher 3 می‌تواند یادآور پایان این سری باشد – یا حداقل پایانی برای این قالب بازی.

The Witcher 3

The Witcher 3

اگر قرار باشد که ما بازی The Witcher 4 را برروی PC و یا کنسول‌های خود در چند سال یا دهه بعد ببینیم، قطعاً باید منتظر یک چهره جدید برای رهبری این بازی باشیم. بدون شک ما به عنوان جادوگر دیگری بازی خواهیم کرد، گرچه این می‌تواند بخشی از The Witcher 4 باشد که به سمت Trial of the Grasses متمایل شود، آزمون به شدت دردناکی که افراد جوان برای تبدیل شدن به جادوگر باید آن را به اتمام برسانند. این روشی است که آن‌ها علامت شبیه چشم گربه و دیگر مهارت‌های پیشرفته خود را دریافت می‌کنند.

قطعاً زمین‌های جدیدی وجود دارد که باید آن‌ها را جستجو کنید، مخصوصاً شاهد این خواهیم بود که جادوگر جدید در چند سال اولیه کار خود به دنبال اسم و رسم خاصی باشد – خصوصاً زیر سایه گرالت و سیری.

شما دوست دارید که در بازی The Witcher 4 چه چهره‌هایی را ببینید؟ نظر خود را درباره آینده این سری محبوب با ما به اشتراک بگذارید.

دسته بندی
اخبار بازیمطالب

یک دیدگاه

مطالب مرتبط